
A bánya bezárása óta kissé elnéptelenedett az üdülőtelepülés
Fotó: Székelyhon
Egyhónapos kényszerbezárás után szombaton, június 15-én újra kinyitják a parajdi sóbányát, a hétvégétől újra látogatható a föld alatti komplexum kezelőbázisa.
2024. június 14., 12:312024. június 14., 12:31
„Hosszas várakozás után a parajdi sóbánya újranyitja kapuit a látogatók számára!” – erre, a turisták és helybéli vendéglátóhelyek által régóta várt üzenetre frissítették pénteken délelőtt a parajdi sóbánya honlapján és Facebook-oldalán a legutóbbi, egy hónappal korábban kiközölt üzenetet, amely a bánya kényszerbezárásáról szólt.
– tájékoztatnak a turisztikai létesítmény működtetői.
A bánya bezáráshoz vezető problémákat megoldották, ezért nyithatják ki újra szombaton a sóbányát, és
– erősítette meg lapunknak Irina Muller, az Országos Sóipari Társaság Rt. (Salrom) termelési igazgatója.
Elhárították a problémákat, újra kinyithat a sóbánya
Fotó: Székelyhon
Várják a turistákat, a korábban kialakult problémákat elhárították, így
– közölte megkeresésünkre Nyágrus László, Parajd község polgármestere is.

A legkritikusabb szakaszon csőbe vezették a Korond-patakot, hogy megakadályozzák a parajdi sóbányába való beömlését, de ez csak egy azonnali, sürgősségi megoldás. A patak kimosta a sós talajt, így jutott be a bányába.
A parajdi sóbányát biztonsági okokból május 15-én zárták be meghatározatlan időre, miután újból problémákat okozott ott a komplexumba betörő víz.

Meghatározatlan időre bezárták a parajdi sóbányát, ahol nagyjából egy hónapja újból problémákat okoz a komplexumba betörő víz.
A komplexum bezárásakor a kitermelési, valamint a turisztikai részlegen egyaránt felfüggesztették a tevékenységet. A bánya biztonságossá tétele érdekében végzett munkálatok során a Maros Vízügyi Igazgatóság három darab 127 méter hosszú vezetéket fektetett le a Korond-patak medrében, azokon vezették át a patakot a problémás szakaszon, majd később betonozási munkálatokkal erősítették meg a talajt.
Nyersen felvágva vagy árnyékos helyen szárítva, továbbá olajként vagy ecetként egyaránt használják, mifelénk főként pityóka- és bárány(fej)levesek készítésekor. A tárkonyról lesz szó, ha már azt tartjuk a legautentikusabb zöldfűszerünknek. De az is!
Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.
Egy nő életét vesztette, miután kigyúlt az autójuk, amelyben férjével együtt tartózkodtak Bukarestben. A kisautó egy kétszemélyes elektromos jármű volt, egy üléssel elöl, egy másikkal hátul – írja a román sajtó.
Bűnügyi eljárás indult két férfi ellen, miután a közúti ellenőrzéskor egyikük hamis iratot mutatott fel, a másikuk ittasnak bizonyult.
A február 2. és 8. közötti héten végzett ellenőrzések során 2651 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
Tavaszi időjárás van még szombaton a legtöbb székelyföldi településen, de jó tudni, hogy a Hargita megyei sípályák ennek ellenére is működnek.
Hétfőig az ország legnagyobb részén csapadék várható, a hegyekben havas eső és havazás formájában. Emellett az időjárás vasárnaptól jelentősen lehűl, elsősorban az ország északi felében, majd a többi térségben is.
Két tűzesethez is ki kellett vonulniuk pénteken a Maros megyei tűzoltóknak: Abosfalván háztartási hulladék gyúlt ki, Dédabisztrán száraz növényzet.
A politikai döntéshozóknak az üzengetések és a politikai zajkeltés helyett a strukturális problémák megoldására kellene összpontosítaniuk – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Nicușor Dan.
Felbontják a munkaszerződését azoknak az állami egészségügyi intézményekben alkalmazott orvosoknak, akiket tetten érnek, amint munkaidőben a magánszektorban dolgoznak – jelentette ki pénteken Temesváron Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
szóljon hozzá!