Fotó: Kocsis B. János
A Nemzetközi Címertani Akadémia teljes jogú tagjává választották dr. Szekeres Attila István sepsiszentgyörgyi heraldikust, az Erdélyi Címer- és Zászlótudományi Egyesület elnökét, aki 2017 óta levelező tagja volt az Akadémiának. Ő az első erdélyi tagja az 1949-ben Párizsban alakult, 1965 óta genfi székhellyel működő nemzetközi intézménynek.
2023. augusztus 22., 15:422023. augusztus 22., 15:42
2023. augusztus 22., 16:012023. augusztus 22., 16:01
A Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 17-én a svédországi Lundban tartotta közgyűlését, a választás eredményéről augusztus 21-én értesítette az érintettet Elizabeth Roads, az Akadémia elnöke.
A szerkesztőségünkbe eljuttatott közleményből kiderült, hogy a Nemzetközi Címertani Akadémia teljes jogú tagjává választották Szekeres Attila Istvánt.
Olyan témákkal szerepelt a nemzetközi konferenciákon, mint a székely rendi nemzet címere, az erdélyi rendek címerhasználata, a székelyek zászlóhasználata, a székely rendi nemzet pecsétje, Erdély címerének útja Magyarország címeréből Románia címerébe, a székelyföldi közigazgatási címerek megváltoztatása Erdélynek Romániához való csatolását követően, erdélyi történelmi zászlók, a Báthoriak címerhasználata.
Szekeres Attila István a ljubljanai Zászlótudományi Világkongresszuson
Fotó: Heraldica Slovenica
Szekeres Attila István alapító elnöke az Erdélyi Címer- és Zászlótudományi Egyesületnek. Sikeres nemzetközi tevékenységének köszönhetően a szervezetet 2019-ben tagjai közé fogadta a Genealógiai és Heraldikai Világszövetség, 2022-ben a Zászlótudományi Egyesületek Világszövetsége. (Utóbbinak a térségben – Magyarországot, Romániát, Szlovákiát és Szerbiát is beleértve – jelenleg az egyetlen aktív tagja.)
Az Erdélyi Címer- és Zászlótudományi Egyesület köszönetét fejezi ki támogatóinak, kiemelten Kovászna Megye Tanácsának és Sepsiszentgyörgy önkormányzatának, hogy lehetővé tették elnöke nemzetközi konferenciákon való részvételét.
A délutáni gyors viharra már csak a pocsolyák emlékeztettek Tusványoson péntek este, amikor elkezdődött az esti koncertek sora.
Érdemesnek tartotta Facebook-oldalán megosztani a román Országos Rendőrség azt az esetet, amit egy részeg sofőr produkált.
Kultúránk megőrzéséről, védelméről és kibontakozásáról szólt az a tusványosi panel, amelyen Románia és Magyarország kultúráért felelős minisztere is részt vett. A tárcavezetők egy új együttműködést jelentettek be.
A mentőszolgálatok továbbra is az egészségügyi minisztérium fennhatósága alatt maradnak, nem kerülnek át a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztályához (DSU) – közölte pénteken a tárca.
A nemzeti kisebbségek védelméről, az identitásvédelemről és a szülőföldhöz való jogról beszélgetett egy tusványosi könyvbemutatón Szili Katalin, Kalmár Ferenc és Andrássy György.
„Mai írótársam” – így mutatta be Facebook-oldalán Orbán Viktor a Tusnádfürdőn lefotózott medvét.
Mi az esélye annak, hogy megmarad a magyar nyelvű orvosi oktatás Erdélyben? – merült fel a kérdés pénteken Tusványoson.
45 év után újra magyar űrhajós járt az űrben: Kapu Tibor küldetése nemcsak történelmi, hanem jövőformáló jelentőségű. A HUNOR – Magyar Űrhajós Program nem csupán egy ember útja a csillagok közé, hanem egész Magyarország innovációs pályára állítása.
Jelenleg nem reális cél egy közös európai hadsereg kialakítása, a kontinensnek azonban meg kell erősítenie saját védelmi képességeit – értettek egyet a román és magyar meghívottak a Tusványos harmadik napján tartott panelbeszélgetésen.
Felolvasószínházként tért vissza Péter Beáta Búcsújárás című drámája a csíksomlyói pünkösdi búcsú köré épülő történettel. A jótékonysági céllal bemutatott előadás mélyen emberi, egyszerre misztikus és hétköznapi, miközben nem fél a humortól sem.
szóljon hozzá!