Vásárhely nyert Szentgyörgy ellen az udvarhelyi meccsen

Fotó: Pál Árpád

Székelyudvarhelyen játszott felkészülési mérkőzést a labdarúgó 1. Ligában szereplő Marosvásárhelyi ASA és a másodosztályba frissen feljutott Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK.

Pál Gábor

2016. július 10., 20:462016. július 10., 20:46

2016. július 10., 21:132016. július 10., 21:13

Közel ezer néző volt kíváncsi a vasárnap délutáni találkozóra. Szép, nyárias időjárás közepette bonyolították le a barátságos meccset. A Sepsi OSK gőzerővel készül a 2. Ligába. Nemrég Polgár Lászlót nevezték ki vezetőedzőnek a háromszékieknél, ugyanakkor hazatért szülővárosába a sok élvonalbeli tapasztalatot szerzett Hadnagy Attila is (Brassói FC, FC Botoşani). Mindemellett sok olyan labdarúgó is lehetőséget kapott, aki próbajátékon vesz részt a csapatnál.

Hasonlóan a Marosvásárhelyi ASA-nál is sok focista most debütált. Így például Ricardo Cadu, a Kolozsvári CFR korábbi hátvédje és csapatkapitánya is bemutatkozhatott a Sziget utcai csapat mezében, de néhány spanyol nemzetiségű labdarúgót is próbára tett Dario Bonetti, az ASA új edzője. Korábban a két együttes már összecsapott, két héttel ezelőtt Marosvásárhelyen, a Sziget utcai stadionban gól nélküli döntetlennel ért véget a barátságos mérkőzésük.

Nem történt sok említésre méltó esemény az első félidőben. Néhány kisebb helyzetet mindkét csapat kidolgozott, de nem kellett túl sokat dolgozniuk a kapusoknak. A legnagyobb gólszerzési lehetőség a Sepsi OSK előtt adódott, Jakab Róbert egyedül futhatott Eduard Stăncioiuval szembe, át akarta emelni a labdát a kapuson, de nem sikerült. Kicsivel később Bogdan Ciucă, a háromszékiek kapusa és Ionuț Negoiță ütközése után egy kis összetűzés alakult ki, de hamar lecsillapodtak a kedélyek.

Néhány cserét mindkét edző eszközölt keretében a szünet alatt. Többek közt az ASA-nál beállt Andrei Ciolacu, aki az 54. percben megszerezte a vezetést a vásárhelyieknek: Ciucă kapus nagyon rosszul végzett el egy les utáni szabadrúgást, odapasszolta az ellenfél csatárának, aki 35 méterről a hálóba emelte a játékszert.

Öt perccel később egyenlíthetett volna a Sepsi OSK, Hadnagy Attila futott el jól a szélen, beadását közelről mellé fejelte Daniel Ene, aki ugyancsak a kispadon ült az első félidőben. Ezután felpörgött a játék, ismét sor került egy kis kakaskodásra, de a sárga lapokkal a játékvezető lecsitította a paprikássá vált hangulatot. A következő pillanatban ismét Ene egyenlíthetett volna, elhúzta a labdát a kifutó Stăncioiu mellett, de túl lazán akarta bepasszolni a labdát az üresen maradt hálóba, a védő pedig visszaért és tisztázott.

Hadnagy távolról próbálkozott, és lövése kevéssel ment kapu mellé, majd egy másik helyzetnél megpróbálta átemelni a hálóőrön, aki az utolsó pillanatban beleért a labdába. A 73. percben góllá érett a sok háromszéki próbálkozás, Bogdan Minciun nagyszerűen ugratta ki Andrei Ţepeşt, aki védőit lerázva Stăncioiu mellett a hálóba lőtte a labdát.

Nem kellett túl sokat várni az újabb találatra, az ASA ismét előnyhöz jutott, Gabriel Matei a középpályán labdát szerzett, és indította Ciolacut, aki egész a tizenhatosig futott, majd ott szélről középre passzolt, az érkező Ioniţă elengedte a labdát, és épp jó lett Ianis Zicunak, aki 11 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (2–1 az ASA-nak). Ez is maradt a végeredmény, több komoly gólszerzési lehetőség már nem alakult ki.

Összességében egy gyengébb színvonalú első félidőt láthattak a nézők a tűző napsütéses időben. A második félidő viszont már izgalmasra sikeredett, szép megmozdulások is voltak a pályán.