Vállalná a 3. ligás szereplést az Egyesülés

Fotó: Thomas Campean

Remek formában van a Székelykeresztúri Egyesülés labdarúgócsapata. Az elmúlt egy év során rendkívül jó eredményeket mutatott fel a gárda: tavaly a Román Kupában egészen a 4. körig jutott el, jelenleg pedig fölényesen vezeti a Hargita megyei bajnokságot.

Pál Gábor

2016. április 08., 10:352016. április 08., 10:35

2016. április 08., 11:222016. április 08., 11:22

Tizenkét pontos előnnyel áll a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának élén a Székelykeresztúri Egyesülés. Még kilenc mérkőzése van hátra a csapatnak, de ha nem romlik kitűnő formájuk, minden bizonnyal megnyerik a bajnokságot. Eddig mindössze két mérkőzésen maradtak alul: szeptemberben, a 3. fordulóban 6–1-re kikaptak a Gyergyószentmiklósi Jövőtől, két héttel később pedig Csíkszetnsimoni Szefite otthonában 6–2-s vereséget szenvedtek. Azóta viszont minden találkozójukon győztesként hagyták el a pályát. Legutóbb épp a Szefite otthonában diadalmaskodtak 5–1-re.

Szombaton a Székelyudvarhelyi Roseal csapatát fogadja az Egyesülés, majd jövő hét végén szabadnapos lenne a keresztúri együttes, de bepótolja a 16. fordulóból elhalasztott, Gyergyószentmiklósi Jövő elleni meccsét.

Nemcsak a bajnokságban bizonyít a csapat, tavaly a Román Kupa 4. köréig menetelt. Miután a megyei szakaszból kijutott, zsinórban három 3. ligás együttest vert meg: az első fordulóban a Szászrégeni Lendületet győzte le 1–0-ra, a második körben is hasonló eredménnyel ejtette ki az FC Zágon csapatát, a harmadik fordulóban nagy meglepetésre, hosszabbítást követően 3–2-re verte a 2. Ligába vágyódó Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-t. Ezután a Marosvásárhelyi ASA második számú együttese állította meg. Idén is versenyben van a kupasorozatban, legutóbb a megyei szakasz 4. fordulójában Szentábrahámot ejtette ki.

Hogyan tovább?

Pénzfüggő az Egyesülés harmadosztályos szereplése. Klein László klubelnök és egyben a csapat kapusa úgy véli, jövő hét végén eldőlhet a 4. Ligában a bajnoki cím sorsa: „Elég jelentős előny ez a tizenkét pont. A jövő héten nagyjából el fog dőlni a bajnoki cím sorsa, hiszen ekkor játsszuk le az elmaradt meccset Gyergyóval, és ha azon sikerül nyerni, akkor 90 százalékosan bajnokok leszünk” – véli Klein. Amennyiben bajnok lesz az Egyesülés, a folytatással kapcsolatban elmondta: „Felmennénk a harmadosztályba is szívesen, csak egyelőre minden az anyagi körülményektől függ. Most próbálunk ehhez feltételeket teremteni.”

Egy összeszokott baráti társaság alkotja a csapat keretét. Ősszel a két vesztes meccsen még hiányosan kellett pályára lépniük, azonban szép lassan ez a probléma is megoldódott. „Több játékos is egyetemista, és ők nem minden mérkőzésen tudnak itthon lenni. Nagy segítség volt Szőcs Loránd leigazolása, aki pluszt adott nekünk, majd Bíró Attilát is leszerződtettük (mindketten a Futsal Klub Székelyudvarhely teremlabdarúgó-csapat tagjai – szerk. megj.). Nem pénzért futballozunk. Szeretnénk fizetést adni a játékosoknak, de nincs miből. Keretünkből csak annyira futja, hogy a bajnokságban szükséges költségeket fedezzük” – közölte a klubelnök.

Klein szerint a jelenlegi csapattal, illetve még két-három új játékos leigazolásával a harmadosztályos bajnokságban is helytállnának: „Nem a feljutásért küzdenénk, de fel tudnánk venni a versenyt a közepes szintű csapatokkal”. Az viszont csak a későbbiekben dől el, hogy erre sor kerülhet-e, az osztályozó mérkőzésen is annak függvényében lépnek pályára, hogy kerül-e támogató. „Azt már tavaly láthattuk a kupaszereplés során, hogy a keresztúri közönség szereti a színvonalas focit. Az utolsó két meccsünkön megtelt a stadion, amire rég volt példa” – mondta.

Az utánpótlás is jó

Három korosztályban nevelik az utánpótlást a keresztúri csapatnál. Ebből kettőt neveztek be a megyei bajnokságba (1997-es és 2001-es), egyet pedig a kezdők számára indítottak (ötéves kortól felfelé). Vannak tehetséges focisták, csak a településről nem tudnak egy korosztályból annyi játékost összeszedni, akikkel el lehet indítani a csapatot. Ezért csak két korosztályban neveztek csapatot, amelyekben az ellenfelekhez képest jóval fiatalabb focistákat is szerepeltetnek. Ennek ellenére kiváló eredményeket érnek el a csapatokkal – értékelte Klein.

Hargita megyei labdarúgó bajnokság, 20. forduló:
szombaton 17 órától Székelykeresztúr–Udvarhelyi Roseal, Maroshévízi Pro Mureșul–Homoródalmási Homoród. A Gyergyószentmiklósi Jövő–Csíkszentsimoni Szefite mérkőzés elmarad, a vendégek bejelentették, hogy nem utaznak el a mérkőzés helyszínére. Balánbánya csapata szabadnapos.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2017. március 10., péntek

Erjesztőtartályok miatt maradt el a mérkőzés

Nem rendezték meg csütörtök délután a Székelyudvarhelyi Vasas Femina II.–Marosvásárhelyi ASA mérkőzést a női labdarúgó Román Kupa nyolcaddöntőjében.

Nehéz meccs vár a csíki futballistákra

Első tavaszi hazai mérkőzésén a Neamț megyei Románvásár csapatát fogadja az FK Csíkszereda a román labdarúgó 3. Ligában. Lengyel Roland vezetőedző szerint nehéz meccsre kell számítani szombaton.

2017. március 09., csütörtök

Megoldódni látszanak az SZFC kapusgondjai

Hazai pályán játszik a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Liga 17. fordulójában, szombaton 15 órakor a súlyos anyagi gondokkal küzdő Bákói SC csapatát fogadja a sétatéri stadionban.

2017. március 08., szerda

Nyert a Bernád a gyergyóremetei Falurészek Kupáján

Tizenegy csapat mérte össze a tudását Gyergyóremetén az immár komoly hagyománnyal rendelkező Falurészek Kupáján. Hatodik alkalommal rendezték meg a kispályás labdarúgótornát, péntektől vasárnapig zajlottak a mérkőzések .

Nem volt ellenfele a csíkszentkirályi lánycsapatnak

Megyei szakaszához érkezett a Tymbark-kupával díjazott gyermeklabdarúgó-torna. A legkisebbek, az U8-as korosztály legjobbjai Csíkszentkirályon találkoztak.

2017. március 07., kedd

Kápolnásfalu és Csíkszentkirály lánycsapatai jutottak a döntőbe

Gyergyóholló volt a házigazdája az 5–8. osztályos falusi iskolák női csapatai számára kiírt bajnokság megyei szakaszának.

2017. március 06., hétfő

Élre állt a Vasas Femina II.

Bravúros győzelmet aratott szombaton a Székelyudvarhelyi Vasas Femina II. a Szatmárnémeti Junior otthonában. A női labdarúgó 1. Liga 8. fordulójában rendezett mérkőzés szünetében még kétgólos hátrányban volt, de végül 4–2-re nyert.

2017. március 05., vasárnap

Sereghajtóként az ASA pontot rabolt a Steauától

Hatékony játékával a Marosvásárhelyi ASA pontot szerzett a Bukaresti Steaua otthonában a labdarúgó 1. Liga alapszakaszának 26., utolsó fordulójában.

2017. március 03., péntek

Pontszerzéssel kezdett az SZFC

Két ellentétes félidőt játszott a labdarúgó 3. Liga 16. fordulójában a Székelyudvarhelyi FC, pénteken délután a táblázaton ötödik Románvásári VSK otthonában 1–1-re végzett a házigazdával.

Nyert Vasluiban az FK Csíkszereda

Győzelemmel kezdte a tavaszi idényt a román labdarúgó 3. Ligában az FK Csíkszereda. A 1. csoport éllovasa a csoport harmadik helyén álló Atletico Vaslui otthonában győzött 1–0-ra.

Hirdessen a Székelyhonon!
Ma feladja, hamarosan megjelenik,
rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!
Ma feladja, hamarosan megjelenik, rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!