Bajkóék négyet lőttek a zágoniaknak

Fotó: Veres Nándor

Fölényes győzelemmel, 4–0-ás sikerrel zárta az FK Csíkszereda a román labdarúgó 3. Liga 2014/15-ös idényét. Az újonc csíki együttes a csoport 7. helyén végzett.

Dobos László

2015. május 31., 18:572015. május 31., 18:57

2015. május 31., 19:042015. május 31., 19:04

Kitűnő időben, jól előkészített pályán fogadta az FK Csíkszereda pénteken este a zágoniakat, akiknek keretében csupán egyetlen magyar nevű játékost fedeztünk fel. Amint megtudtuk, a csapat nagy része Brassó megyéből ingázik Háromszékre.

Kiegyensúlyozott játékot hozott az első félidő, a veszélyesebb helyzetek a vendégek kapujánál alakultak ki: a 8. percben Györgyi távoli szabadrúgását csak öklözni tudta a zágoni kapus, majd a 14. percben szintén a csíkiak 18 éves tehetsége, Györgyi szerezhette volna meg a vezetést, de fejese a kapufáról vágódott vissza. A 33. percben Bajkó Barna tört kapura, a háromszékiek megállítani csak szabálytalanság árán tudták, és mivel ez a 16-oson belül történt, Manolét kiállították, a csíkiak javára pedig 11-est ítélték. A büntetőt Bajkó értékesítette: 1–0.

Többnyire a középpályán zajlott a játék a második félidő elején, a 49. percben pedig egy ártatlannak tűnő, a pálya közepén történt határozott szerelés végén a csíkiak középhátvédjét, Lőrincz Józsefet kiállította a játékvezető (a zágoni edző szerint egy sárga lapnál többet nem érdemelt volna...). A furcsa játékvezetői ítélet felpaprikázta a csíkiakat, Bajkó az 57. percben kissé fölé bombázott, majd a 65. percben egy bal oldali szöglet után gyönyörű fejessel megszerezte a második gólt (2–0). Öt perccel később Majzik vezetett veszélyes támadást a jobb oldalon, betört a büntető területre, kicselezett hátvédet, kapust, majd éles szögből a kapu hosszú sarkába lőtte a labdát (3–0). A szépítő gól reményében kitámadtak a zágoniak, de a legveszélyesebb helyzetüket, a felső léc alá tartó labdát Husar kapus szögletre mentette. A 90. percben Bajkó Barna kitűnően tálalt a bal oldalon lendületben érkező Czimbalmas elé, aki kapásból nagyon szép gólt lőtt a hosszú felső sarokba. A 19 éves középpályásnak ez volt az első gólja a 3. Ligában.

FK Csíkszereda–Zágoni FC 4–0 (1–0). Gólszerzők: Bajkó Barna (33. és 65. perc, az elsőt büntetőből), Majzik Adrián (70.) és Czimbalmas Zalán (90.). Kiállítva: Lőrincz (49. perc), illetve Manole (33.). Sárga lapok: Kicsi, Majzik, Györgyi és Kovács, illetve Oancea és Tudorie. Vezették: Sergiu Mavriche (Bákó), Constantin Cosmin Bădeanu (Moreni) és Ana Maria Gheorghiță (Târgoviște). Megfigyelők: Constantin Mara (Predeal) és Corneliu Groza (Iași).
CSÍKSZEREDA: Husar (Dávid, a 80. perctől) – Tóth (Gál, 60.), Székely Ervin, Lőrincz, Kicsi, Majzik (Szőcs, 72.), Csürös, Tankó, Czimbalmas, Bajkó, Györgyi (Kovács, 60.). Edzők: Ilyés Róbert és Albu László.
ZÁGON: Maxim – Manole, Frangulea (Brănescu, 70.), Mandularea, Foca, Ilași, Oancea, Călin (Székely Balázs, 85.), Tudorie, Știrbu ( (Ene, 38.), Brănășteanu. Edző: Marius Arun Filip

További eredmények: Bucovina Pojorâta–Știința Miroslava 2–1, Ceahlăul Piatra Neamț II. csapata–Bucovina Rădăuţi 1–2, Petrotub Roman–Sporting Lieşti 4–1 és Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Cetatea Târgu Neamţ 3–0. A Bákói Aerostar és a CSM Paşcani csapata szabadnapos, mert a Sporting Suceava csapata a rajt előtt visszalépett, a Papolci FC együttesét pedig novemberben kizárták a bajnokságból.

12.Ceahlăul II.22231720-469

A Bucovina Pojorâta feljutott a 2. Ligába, a Ceahlăul Piatra Neamț II. csapata pedig – az egész 3. ligás mezőny leggyengébb, 12. helyezettjeként – kiesett.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2017. március 10., péntek

Erjesztőtartályok miatt maradt el a mérkőzés

Nem rendezték meg csütörtök délután a Székelyudvarhelyi Vasas Femina II.–Marosvásárhelyi ASA mérkőzést a női labdarúgó Román Kupa nyolcaddöntőjében.

Nehéz meccs vár a csíki futballistákra

Első tavaszi hazai mérkőzésén a Neamț megyei Románvásár csapatát fogadja az FK Csíkszereda a román labdarúgó 3. Ligában. Lengyel Roland vezetőedző szerint nehéz meccsre kell számítani szombaton.

2017. március 09., csütörtök

Megoldódni látszanak az SZFC kapusgondjai

Hazai pályán játszik a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Liga 17. fordulójában, szombaton 15 órakor a súlyos anyagi gondokkal küzdő Bákói SC csapatát fogadja a sétatéri stadionban.

2017. március 08., szerda

Nyert a Bernád a gyergyóremetei Falurészek Kupáján

Tizenegy csapat mérte össze a tudását Gyergyóremetén az immár komoly hagyománnyal rendelkező Falurészek Kupáján. Hatodik alkalommal rendezték meg a kispályás labdarúgótornát, péntektől vasárnapig zajlottak a mérkőzések .

Nem volt ellenfele a csíkszentkirályi lánycsapatnak

Megyei szakaszához érkezett a Tymbark-kupával díjazott gyermeklabdarúgó-torna. A legkisebbek, az U8-as korosztály legjobbjai Csíkszentkirályon találkoztak.

2017. március 07., kedd

Kápolnásfalu és Csíkszentkirály lánycsapatai jutottak a döntőbe

Gyergyóholló volt a házigazdája az 5–8. osztályos falusi iskolák női csapatai számára kiírt bajnokság megyei szakaszának.

2017. március 06., hétfő

Élre állt a Vasas Femina II.

Bravúros győzelmet aratott szombaton a Székelyudvarhelyi Vasas Femina II. a Szatmárnémeti Junior otthonában. A női labdarúgó 1. Liga 8. fordulójában rendezett mérkőzés szünetében még kétgólos hátrányban volt, de végül 4–2-re nyert.

2017. március 05., vasárnap

Sereghajtóként az ASA pontot rabolt a Steauától

Hatékony játékával a Marosvásárhelyi ASA pontot szerzett a Bukaresti Steaua otthonában a labdarúgó 1. Liga alapszakaszának 26., utolsó fordulójában.

2017. március 03., péntek

Pontszerzéssel kezdett az SZFC

Két ellentétes félidőt játszott a labdarúgó 3. Liga 16. fordulójában a Székelyudvarhelyi FC, pénteken délután a táblázaton ötödik Románvásári VSK otthonában 1–1-re végzett a házigazdával.

Nyert Vasluiban az FK Csíkszereda

Győzelemmel kezdte a tavaszi idényt a román labdarúgó 3. Ligában az FK Csíkszereda. A 1. csoport éllovasa a csoport harmadik helyén álló Atletico Vaslui otthonában győzött 1–0-ra.

Hirdessen a Székelyhonon!
Ma feladja, hamarosan megjelenik,
rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!
Ma feladja, hamarosan megjelenik, rövid időn belül eredményt hoz! Feladok egy hirdetést!