2017. február 23., csütörtök; Ma Alfréd napja van
Rss Facebook oldal Twitter oldal Youtube csatorna Google +1 oldal

Vereséggel zárta az évet a Sportklub

Székelyhon | 2016.12.31. [12:07]

Karácsony és Szilveszter napja közötti, magyarországi turnéjának harmadik mérkőzésén is vereséget szenvedett a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong MOL Liga alapszakaszában. A csíkiak pénteken este a Ferencvárostól szenvedtek 4–3-as vereséget.

sportklub ferencvaros hoki gn-22_bArchív felvétel

A Pesterzsébeten megrendezett találkozón a Sportklub már a 17. másodpercben vezetést szerzett, a Fradi azonban két percre rá egyenlített. A találkozó során a csíkiak 1–0-ra és 3–2-re vezettek, a Fradi pedig 2–1-re. Az utolsó percben döntetlen volt az állás, úgy tűnt, hosszabbításra lesz szükség, azonban 17 másodperccel a vége előtt Rafaj betalált a csíki kapuba, és eldöntötte a mérkőzést.

Ferencváros–Csíkszeredai Sportklub 4–3 (1–1, 1–1, 2–1).
Gólszerzők: Kiss Ákos (3. perc), Carter Shinkaruk (23.), Henrich Jabornik (52.) és Rafaj Attila (60.), illetve Radim Valchar (1.), Papp Szabolcs (35.) és Molnár Zoltán (49.).
Büntetőpercek: 48–26 (ebből a ferencvárosi Kiss Ákosnak 10+20 perc végeleges fegyelmi, illetve Salló Alpárnak 10 perc fegyelmi).
Játékvezetők: Vladimir Babic és Sós Zoltán, illetve Berger Ákos és Váczi Dávid.

További eredmények: MAC Budapest–Miskolci DVTK Jegesmedvék 6–3 (3–2, 1–1, 2–0), Fehérvári Titánok–Brassói Corona 1–5 (0–0, 0–3, 1–2), Dunaújvárosi Acélbikák–Brassói Corona 3–6 (1–1, 2–1, 0–4) és Debreceni HK–Dunărea Galați 8–0 (3–0, 1–0, 4–0).