Kiütéssel küldték haza a dévaiakat a vásárhelyi futsalosok

Horváth Bálint Ottó 2024. április 25., 21:19 utolsó módosítás: 2024. április 25., 21:20

Kitömte a Dévai West csapatának hálóját a Marosvásárhelyi VSK, amely 11–3-ra nyerte meg az elmaradt mérkőzést az élvonalbeli teremlabdarúgó-bajnokság alsóházi rájátszásának 3. fordulójában.

Nem kegyelmeztek a VSK futsalosai. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

Mint ismert, a hónap elején azért nem tudták lejátszani a marosvásárhelyi találkozót, mert a vendégcsapat nem jelent meg. Első körben a VSK játék nélkül, zöld asztalnál 5–0-ra nyerte meg a mérkőzést, ám nemrég a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) azt a döntést hozta, hogy mégis le kell játszani a meccset, mivel a dévai klub indoklása szerint önhibáján kívül nem tudott eljutni a helyszínre.

A mérkőzést csütörtökön késő délután rendezték meg, amelyen a marosvásárhelyiek már az első percben betaláltak és folyamatos nyomás alá helyezték a vendégek kapuját. Az előnyt az első félidő közepén sikerült növelni, majd a szünet előtt újabb két góllal 4–0-ra elhúztak.

A folytatásban még eredményesebben játszottak a VSK futsalosai, akik hatékonyak voltak a befejezéseknél.

Végül tizenegy találatig jutottak, és bár a vendégek is lőttek hármat, nem tudták elkerülni a kiütéses vereséget.

Fölényes győzelmével a Marosvásárhelyi VSK bebiztosította a harmadik helyét a bajnokság alsóházában, a szezont pedig szintén hazai mérkőzéssel zárja, vasárnap 17 órától a Mausoleul Mărășești lesz az ellenfele.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alsóházi rájátszás, 3. forduló (bepótolt mérkőzés):

Marosvásárhelyi VSK–Dévai West 11–3 (4–0).

Gólszerzők: Tifán (1., 21.), Bokor (10., 18.), Al-Ioani (19., 31.), Barbócz (28., 39.), Herci (öngól, 30.), Nicola (35.), Varga (40.), illetve Herci (22.), Pușca (33.), Roșca (38.).