Győzelemmel zárta az esztendőt a HSC

Sok kiállítással és ritkán látható öngóllal tarkított mérkőzésen nyert 4–2-re hétfőn este a HSC Csíkszereda a Ferencváros ellen. A csíkiak második gólja öngól volt, a korongot a zöld-fehérek lőtték be üresen hagyott kapujukba.

2014. december 29., 21:582014. december 29., 21:58

2014. december 29., 22:262014. december 29., 22:26

A Digi Sport tévéadó élő közvetítése miatt a tervezett időpontnál egy órával később kezdődött hétfőn este a Vákár Lajos Műjégpályán a HSC Csíkszereda–Ferencváros Mol ligás jégkorongmérkőzés, amelyre több mint ezer néző volt kíváncsi.

Szoros volt az első harmad, számos gólhelyzetet alakított ki mind a két együttes, gólt azonban csak a hazai gárda tudott lőni. A 17. percben, csíki emberelőnyös helyzetben Spady távoli bombája Marton kapus hálójában kötött ki (1–0). A második harmad elején ritkán látható gólnak volt szemtanúja a csíki nézőközönség. A játékvezetők kétperces büntetést ítéltek a HSC ellen, felemelték a kezüket, de mivel a korong a Ferencvárosnál volt, hagyták folytatódni a játékot, és a ferencvárosi kapus helyett mezőnyjátékos jött be. A vendégcsapat játékosai ritkán látható hibát követtek el, öngólt vétettek, egy rosszul sikerült passz az üresen hagyott kapujukban kötött ki. Gólszerzőnek – a szabály szerint – a csíkiak közül azt a játékost jegyezték, aki utoljára koronghoz ért, és ez Papp Szabolcs volt (2–0).

A 34. percben újabb potyagólt kapott a Fradi, Spady lőtt a kék vonalról a Ferencváros kapuja felé, és Robert Marton, a Ferencváros szlovák kapusa beejtette a korongot saját kapujába (3–0). Az utolsó játékrész elején Kiss Ákos révén szépített a vendégcsapat (3–1), de egy percre rá Mihály Ede újra háromgólosra növelte a csíki előnyt (4–1). Az 54. percben Mihály Ede és a ferencvárosi kapus verekedése után pár másodperccel Papp Szabolcsot is kiállították, és ezt az emberelőnyt kihasználva a Ferencváros újabb gólt lőtt (4–2). Az utolsó két percben kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött jégre a Ferencváros, de a csíkiak okosan kivédekezték a hátramaradt másodperceket.

Mestermérleg
Christer Dreberg, a HSC vezetőedzője: „Győzelemre játszottunk. Egy kemény mérkőzés volt, akárcsak a többi Fradi elleni is. Két harmad után hárommal mentünk, és szerencsénk is volt a sok szerencsétlenség után. Mindig azt mondom, hogy azé a szerencse, aki jobban megdolgozik érte. Ma mi voltunk azok. A szerencse nem jön a mennyből, azért meg kell dolgozni. A fontos az, hogy továbbra is megőriztük esélyünket a rájátszásra.\"
Szakács Ferenc, Ferencvárosi TC vezetőedzője: „Az első harmad jól indult. Kaptunk egy szerencsétlen gólt, amelyet azt hittük, hogy les. A második harmadban kaptunk egy buta öngólt, majd a harmadiknál mellé nyúlt a kapus. Mentünk az eredmény után. Sportszerűen kezdődött a találkozó, majd a játékvezetők összefújták a mérkőzést. A hazai csapat jobban akart. Brassóban szervezett játékot mutattunk, sajnos ma ez nem jött össze.\"

HSC Csíkszereda–Ferencváros 4–2 (1–0, 2–0, 1–2). Gólszerzők: Erik Spady (17. és 34. perc), Papp Szabolcs (24.) és Mihály Ede (43.), illetve Kiss Ákos (41.) és Ales Cerny (57.). Büntetőpercek: 28–36 (ebből a ferencvárosi Dubeknek 10 perc fegyelmi). Játékvezetők: Cosmin Topârceanu és Valentin Lascăr, illetve Csata Attila és Rédai Botond.

8.Csíkszereda292432070-11817

December 30. (kedd): Érsekújvár–Debrecen (19) és Újpest–Dunaújváros (19).
Január 2. (péntek): Érsekújvár–Újpest (19) és Debrecen–Ferencváros (20).
Január 3. (szombat): Dunaújváros–Brassó (18) és Miskolc–Csíkszereda (20.30).
Január 4. (vasárnap): Debrecen–Brassó (18), Miskolc–Érsekújvár (19), Ferencváros–Dunaújváros (20) és Újpest–Csíkszereda (20.30).
Január 6. (kedd): Érsekújvár–Csíkszereda (19), Ferencváros–Brassó (19), Újpest–Miskolc (19) és Dunaújváros–Debrecen (19).
Január 9. (péntek): Érsekújvár–Ferencváros (19) és Újpest–Debrecen (19).
Január 10. (szombat): Csíkszereda–Dunaújváros (18) és Brassó–Miskolc (19.45).
Január 11. (vasárnap): Csíkszereda–Miskolc (18), Brassó–Dunaújváros (19), Debrecen–Érsekújvár (19) és Ferencváros–Újpest (20).
Január 13. (kedd): Újpest–Debrecen (19.30).

A február elsejéig tartó alapszakaszban minden csapat három oda-vissza kört játszik, azaz 42-42 mérkőzést. Az első és második helyezett egyből az elődöntőbe jut, a harmadik a hatodikkal, a negyedik az ötödikkel küzd meg a négy közé kerülésért. Az elődöntő február 17-én, a finálé március 7-én rajtol. A párharcok az egyik fél negyedik sikeréig tartanak.

Szépít a Progym, vagy lezárja a párharcot a Sportklub?

Egy győzelemre van a döntőbe jutástól a Csíkszeredai Sportklub a román felnőtt jégkorongbajnokságban. A három nyert mérkőzésig tartó sorozatban a csíkiak hazai pályán kétszer legyőzték a Progymet. A sorozat szombat este Gyergyószentmiklóson folytatódik.

Két harmad után támadt fel a Sportklub

Két harmad után még a vendég Gyergyószentmiklósi Progym vezetett szerdán este a Csíkszeredai Sportklub ellen a Vákár Lajos Műjégpályán a román felnőtt jégkorongbajnokság elődöntőjében. A harmadik játékrészben aztán feltámadt a csíki gárda.

Az első meccset a Sportklub nyerte

Hazai győzelemmel kezdődött a román felnőtt jégkorongbajnokság székelyföldi elődöntője. A három nyert mérkőzésig tartó sorozat első mérkőzésén a Csíkszeredai Sportklub kedden este hazai pályán 6–2-re legyőzte a Gyergyószentmiklósi Progymet.

Kezdődik a Sportklub–Progym párharc a döntőért

Négy vidéki csapat vehet részt a kedden este kezdődő és az egyik csapat harmadik győzelméig tartó román jégkorongbajnoki elődöntőben. Az már biztos, hogy egy Hargita megyei együttes ott lesz a fináléban.

Csíkszereda nyerte az U20-as hokidöntőt

Gál Sándor edző tanítványai, a Csíkszeredai ISK csapata nyerte az U20-as korosztályú román jégkorong-bajnokság döntőjét.

Progym: a fiatalok is legyőzték a Sportult

Győzelemmel hangolt az elődöntőre a Gyergyószentmiklósi Progym a román jégkorongbajnokság alapszakaszának utolsó meccsén. A piros-fehérek a sereghajtót vasárnap is simán megverték.

2017. március 04., szombat

Vereséggel zárt a Sportklub, tarolt a Progym

Kétgólos hátrányból állt fel a Vákár Lajos Műjégpályán a címvédő Galaci Dunărea, és megszerezte mindhárom pontot a Csíkszeredai Sportklub vendégeként. A Gyergyószentmiklósi Progym kiütéssel nyert a Sportul Studențesc ellen.

2017. március 02., csütörtök

Zárul a hokibajnokság alapszakasza

Véget ér a román felnőtt jégkorongbajnokság alapszakasza, szombaton és vasárnap lejátsszák az utolsó négy mérkőzést. A Csíkszeredai Sportklub a Galaci Dunăreát fogadja, a Gyergyószentmiklósi Progym pedig a Sportul Studențesc együttesét.

2017. február 27., hétfő

Izlandon hokiznak a székely lányok

Az izlandi Akureyriben hétfőn kezdődik a divízió 2/B jelű női jégkorong-világbajnokság, amelyen a Csíkszeredai Sportklub játékosaira épített romániai együttes is részt vesz.

2017. február 26., vasárnap

Kétszáz lőtt gólnál tart a Sportklub

Második meccsén is könnyedén nyert a Csíkszeredai Sportklub a Sportul Studențesc együttese ellen. Míg szombaton huszonhatszor találtak be a kék-fehérek a fővárosiak kapujába, vasárnap tizenöt gólt szereztek a csíkiak.