Fotó: Veres Nándor
Állami támogatással mikrochipeznék a kutyákat, a tervezet szerint a gazdának csak a műveletet kellene kifizetnie, a chip árát állami költségvetésből fedeznék.
2017. február 14., 17:202017. február 14., 17:20
Ez hatékony segítség lenne, hiszen sokan még a kötelező veszettség elleni oltást is elmulasztották beadatni, mert a gazda nem tudta kifizetni az ezzel összekötött mikrochipezést – magyarázta Sikó Barabási Sándor, a Kovászna Megyei Állat-egészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Igazgatóság vezetője.
Országszerte sok megyében csak nagyon kis százalékban sikerült a kutyákat és macskákat beoltani, mert a vakcina beadását a chiphez kötik, részletezte a főállatorvos, hozzátéve, hogy van, ahol állatvédő egyesületek segítségével, adományokból oldották meg, vagy a helyi önkormányzatok finanszírozták az eljárást. Az oltási kampány novemberben kezdődött, és még februárban zajlik, ezzel párhuzamosan beültetik a chipet.
Kovászna megyében a nyilvántartott kutyák több mint felét sikerült beoltani, ám a macskák esetében ennél sokkal rosszabb a helyzet. A főállatorvos elmondta, 25 ezer kutya van nyilvántartásban, 54 százalékuk kapta meg a vakcinát, viszont a 10 ezer macska mindössze 12 százalékát oltották be.
Különben a civilek a menhelyi kutyák örökbefogadására biztatnak, a sepsiszentgyörgyi AMY Gazdátlan Ebekért Egyesület az örökbefogadás felelősségére is figyelmeztet Facebook-oldalán. Crisan Mária, a sepsiszentgyörgyi kutyamenhelyet működtető Tega köztisztasági vállalat sajtóreferense lapunknak elmondta, tavaly összesen 622 kutyát fogtak be, ezek közül 319-et adtak örökbe. A 140 férőhelyes menhelyen átlagban több mint 150 eb tartózkodott egyszerre. Crisan Mária elmondta, tavaly 18 elveszett kutya is bekerült a menhelyre, ezeket a mikrochip alapján azonosították, és így jutottak vissza a gazdájukhoz.
Főként diákok és tanáraik, illetve önkormányzati képviselők részvételével zajlott az október 23-i megemlékezés a kézdivásárhelyi temetőben. Annál a kopjafánál, amelyet a Szoboszlai-féle összeesküvés mártírjai előtt tisztelegve állítottak 30 évvel ezelőtt.
Két nappal a sepsiszentgyörgyi képviselő-testület megalakulása után, szerdán a Kovászna megyei önkormányzat új képviselői és Tamás Sándor tanácselnök is letette a hivatali esküt.
Kovászna város ismét profitál a fejlesztési minisztérium által még tavaly útjára indított országos helyreállítási terv (PNRR) pályázati kiírásából: több mint 14,2 millió lej értékben kaptak támogatást középületek energiahatékonyságának javítására.
Személyautó és mikrobusz ütközött vasárnap reggel a Kovászna és Réty közötti 13-as jelzésű országúton, Bita településen. Az ütközés következtében ketten sérültek meg.
Meglepően nagy volt a nyüzsgés szombaton az alsócsernátoni sportpálya környékén, ahol ezúttal nem sportrendezvény zajlott, hanem különböző vidékek disznóvágási szokásait mutatták be.
A bukaresti táblabíróság döntése értelmében biztossá vált az Országos Befektetési Társaság (CNI) becslése szerint 130 millió lejbe kerülő kézdivásárhelyi uszoda építőjének kiléte.
Barót idén 6,37 százalékkal több pénzből gazdálkodhat, mint az elmúlt esztendőben, kiadásai pedig 1,63 százalékkal nőnek – szerdai ülésén a város önkormányzati képviselő-testülete elfogadta a település költségvetését a 2023-as évre.
A kézdivásárhelyi tanácsülés keddi napirendjén szereplő több mint kéttucatnyi határozattervezet közül a legfontosabb a város költségvetésének elfogadása volt.
A sepsiszentgyörgyi megyei kórház épületeinek hőszigetelését célzó pályázat finanszírozási szerződését írta alá Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke és Cseke Attila fejlesztési miniszter.
Új kialakítású szeméttárolókkal védekeznek a szeméthalmok ellen Sepsiszentgyörgyön a Csíki Negyedben, céljuk, hogy a guberálók miatt kialakuló katasztrofális helyzetet felszámolják és a lakóknak ne kelljen a kiöntött szemétben járkálniuk.
szóljon hozzá!