Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay.com
Az informatikusi állások voltak a legjobban fizetettek idén Romániában, a havi nettó átlagbér 6000 lej körül mozgott ebben az ágazatban – derül ki egy állásközvetítő portál szerdán közzétett adataiból.
2022. december 07., 13:182022. december 07., 13:18
Az eJobs portálnak a Salario bérösszehasonlító program adataira támaszkodó összegzése szerint 2022-ben Bukarestben volt a legnagyobb a nettó átlagfizetés: 4500 lej. A második helyen Kolozs megye áll 4100 lejes, Temes megye pedig a harmadik 4000 lejes nettó átlagbérrel – ismerteti az Agerpres.
A negyedik helyen Szeben, Brassó, Iaşi és Ilfov megye osztozik, ezek mindegyikében 3500 lejre tehető a havi nettó átlagbér; 3000 lej fölötti a nettó átlagbér Bihar (3500 lej), Konstanca (3200 lej) és Dolj (3200 lej) megyében is.
A rangsor végén Gorj, Vaslui, Mehedinţi, Bákó és Ialomiţa megye sorakoznak, ahol a nettó átlagbér 2700 és 3000 lej között mozog.
Az eJobs szerint idén több mint 400 ezer új állást hirdettek meg a portálon, 14,1 százalékkal többet, mint 2021-ben, és 5,5 százalékkal többet, mint 2019-ben.
A második helyen a projektmenedzsmentben dolgozók állnak 5000 lejes átlagfizetéssel,
A mérnöki, autóipari/berendezési, orvosi, e-kereskedelmi, könyvvizsgálói/tanácsadói vagy biztosítási területen is 4000 lejes átlagfizetéseket regisztráltak.
A kiskereskedelem ágazatában 3200 lej körüli a nettó átlagbér, az élelmiszeriparban és turizmusban 3000 lej, a diszpécserszolgáltatásban 2800 lej.
Románia legnagyobb munkaerő-közvetítő platformján, az eJobs.ro portálon jelenleg 27 ezer állást lehet megpályázni.
A portál bérelemző programjába pedig több mint 480 ezer szakember vezetett be bérekre vonatkozó adatokat.
Havazásra és erős szélre figyelmeztető narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Megszavazták a képviselők és a szenátorok hétfő este a Marcel Ciolacu vezette új kormányt. A miniszterek ezt követően letették hivatali esküjüket a Cotroceni-palotában.
A gazdaság támogatása kell hogy legyen az új kormány prioritása – jelentette ki hétfőn a parlamentben Kelemen Hunor.
Nem hoz megszorító intézkedéseket az új kormány – ígérte hétfőn a parlamentben Marcel Ciolacu kijelölt miniszterelnök.
Az új kormány mind a 16 miniszterjelöltje pozitív véleményezést kapott a hétfő délutáni parlamenti meghallgatásokon. A parlament plénuma még a délután folyamán szavazni fog a Ciolacu-kormány beiktatásáról és a kormányprogramról.
Tavaly egy hektár termőföld átlagára 41 624 lej volt Romániában; területi bontásban a legalacsonyabb átlagárat (35 303 lej) az északkeleti régióban, a legmagasabbat (61 360 lej) a Bukarest-Ilfov régióban jegyezték.
A Szociáldemokrata Párt, a Nemzeti Liberális Párt, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) és a nemzeti kisebbségek frakciója megállapodott, hogy Crin Antonescu személyében közös jelöltet indít az államelnöki választásokon.
Úgy tűnik, hogy sikerült megegyezni a minisztériumok elosztását illetően a koalíciós pártoknak, köztük az RMDSZ-nek is. A Digi 24 információi szerint az RMDSZ a fejlesztési és a pénzügyi tárcákat kaphatja az új kormányban.
A parlamenti pártokkal tartott vasárnapi konzultációsorozat végén Klaus Iohannis bejelentette, hogy „nagyon rövid időn belül” megalakulhat az Európa-barát koalíció kormánya.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) parlamenti többséget alakít ki a Nemzeti Liberális Párttal (PNL) és az RMDSZ-szel – ismertette Marcel Ciolacu. A PNL elnöke, Ilie Bolojan szerint a minisztériumokat „a pártok súlyának megfelelően” fogják felosztani.
szóljon hozzá!