Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay.com
Az informatikusi állások voltak a legjobban fizetettek idén Romániában, a havi nettó átlagbér 6000 lej körül mozgott ebben az ágazatban – derül ki egy állásközvetítő portál szerdán közzétett adataiból.
2022. december 07., 13:182022. december 07., 13:18
Az eJobs portálnak a Salario bérösszehasonlító program adataira támaszkodó összegzése szerint 2022-ben Bukarestben volt a legnagyobb a nettó átlagfizetés: 4500 lej. A második helyen Kolozs megye áll 4100 lejes, Temes megye pedig a harmadik 4000 lejes nettó átlagbérrel – ismerteti az Agerpres.
A negyedik helyen Szeben, Brassó, Iaşi és Ilfov megye osztozik, ezek mindegyikében 3500 lejre tehető a havi nettó átlagbér; 3000 lej fölötti a nettó átlagbér Bihar (3500 lej), Konstanca (3200 lej) és Dolj (3200 lej) megyében is.
A rangsor végén Gorj, Vaslui, Mehedinţi, Bákó és Ialomiţa megye sorakoznak, ahol a nettó átlagbér 2700 és 3000 lej között mozog.
Az eJobs szerint idén több mint 400 ezer új állást hirdettek meg a portálon, 14,1 százalékkal többet, mint 2021-ben, és 5,5 százalékkal többet, mint 2019-ben.
A második helyen a projektmenedzsmentben dolgozók állnak 5000 lejes átlagfizetéssel,
A mérnöki, autóipari/berendezési, orvosi, e-kereskedelmi, könyvvizsgálói/tanácsadói vagy biztosítási területen is 4000 lejes átlagfizetéseket regisztráltak.
A kiskereskedelem ágazatában 3200 lej körüli a nettó átlagbér, az élelmiszeriparban és turizmusban 3000 lej, a diszpécserszolgáltatásban 2800 lej.
Románia legnagyobb munkaerő-közvetítő platformján, az eJobs.ro portálon jelenleg 27 ezer állást lehet megpályázni.
A portál bérelemző programjába pedig több mint 480 ezer szakember vezetett be bérekre vonatkozó adatokat.
Az államelnök-választások második fordulója után kezdődnek a tárgyalások az új kormány megalakításáról – jelentette ki a Romániai Magyar Demokrata Szövetség elnöke és államfőjelöltje szerdán Szatmárnémetiben.
Az előző havi 0,2 százalékos növekedés után szeptemberben az Európai Unióban és az euróövezetben 0,1 százalékkal csökkent az építőipari termelés augusztushoz képest, az uniós országok közül Románia építőipara teljesített a legjobban.
Összesen 28 személy került előzetes letartóztatásba azzal a gyanúval, hogy kábítószert árultak iskolákban, miután a hét elején a rendőrség és a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség a hét elején 54 házkutatást tartott Iaşi és Vaslui megyében.
Az Állandó Választási Hatóság (AEP) elnöke kedden arról számolt be, hogy az elnökválasztási kampány szombaton reggel 7 órakor véget ér, addig a jelöltek és pártjaik kötelesek eltávolítani a közterületekről és az online térből a kampányanyagaikat.
A Román Vasúttársaság utasszállító részlege (CFR Călători) kedden bejelentette, hogy szerdától forgalomba helyezik az első elektromos vontatású Alstom-szerelvényt.
Az Állandó Választási Hatóság elnöke kedden bejelentette, hogy a romániai választások történetében először lehet valós időben követni az államelnök-választás eredményeit.
Az energiapiac újbóli liberalizációja után akár 40 százalékkal is csökkenhet a 300 kilowattóránál (kWh) nagyobb energiafogyasztású háztartások számlája – közölte egy keddi szakmai konferencián Sebastian Burduja.
Megnyílik a forgalom előtt szerdán a moldvai (A7-es) autópálya két szakasza Buzău és Râmnicu Sărat között – jelentette be hétfőn a Román Rendőrség közlekedési tájékoztató központja, az Infotrafic.
A magyar európai uniós elnökség stratégiai célkitűzése a román Schengen-tagság elérése – nyilatkozta Marosvásárhelyen Lázár János, Magyarország építési és közlekedési minisztere, aki a határ menti autópályákról és a vasúti fejlesztésekről is beszélt.
Nem csökken a büntetés-végrehajtási rendszerben dolgozó rendőrök fizetése, és a pótlékaikat sem vonják meg – adta hírül hétfőn az Országos Börtönigazgatóság (ANP).
szóljon hozzá!