A 2017–2018-as tanévtől kritikus gondolkozásra és gyermekjogvédelemre is tanítják majd az ötödikeseket. Illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Noha a diákok még javában élvezik a vakációt, alig másfél hónap múlva ismét becsengetnek a tanintézetekben. Szeptember 11-én, hétfőn kezdődik a 2017–2018-as tanév, amely 167 tanítási napot, azaz 35 hetet foglal magában. Az első félév szeptember 11-től február 2-áig, a második február 12-től június 15-éig tart – derül ki az oktatási minisztérium közleményéből.
2017. július 25., 19:102017. július 25., 19:10
Az óvodások és kisiskolások október 28-a és november 5-e között is vakációzhatnak egy rövidet, a többiek csak december 23-a és 2018. január 14-e között. A félévek közötti szünidő február 3–11. között lesz, a tavaszi vakáció március 31-e és április 10-e közé esik, a nyári vakáció június 16-ától 2018. szeptember 9-éig tart. A középiskolák végzős osztályai számára május 25-én zárul a tanév, a nyolcadikosok június 8-tól mehetnek vakációra.
Mivel a következő tanévben sincs az Iskola másként elnevezésű programsorozatnak leszögezett időpontja, a tanintézetek szabadon szervezhetik meg az alternatív oktatási hetet. A minisztérium által megszabott feltétel az, hogy az iskolák által kiválasztott hét október 2-a és 2018. május 31-e közé essen, illetve
Az új, 5–8. osztályosoknak szóló kerettanterv egyik újdonsága a kritikus gondolkozás és gyermekjogvédelem nevű tantárgy bevezetése lesz. A jogi alapismeretek oktatása azokra a helyzetekre épül, amelyekkel naponta találkoznak a gyerekek. A tantárgyat az ősztől cikluskezdő ötödik osztályokban tanítják, akik majd tanévenként haladva hatodik osztályban interkulturális nevelés, hetedikben demokratikus nevelés, nyolcadikban pedig gazdasági nevelés tantárgyakat is tanulnak. A következő tanévben még a hat, hét és nyolcadik osztályosokat a jelenlegi tanterv szerint oktatják. További újdonság, hogy
illetve mint arról korábban már beszámoltunk, a román nyelv és irodalom tantárgyat ezentúl speciális tanterv szerint tanítják a kisebbségi oktatásban.
A Drakula néven ismert Vlad Țepeș havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és Moldova biztonságát is érinti.
Románia az év végéig 18 darab F-16-os vadászgépet vásárol 1 eurós jelképes áron – jelentette ki szerdán Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
A NATO-tagországok a hágai csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy tíz éven belül a bruttó hazai termékük (GDP) legalább öt százalékára növelik a védelmi kiadásaikat.
Üdvözölte egymást Nicușor Dan román és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
A nyaralóövezetekben lévő ingatlanok árai között jelentős különbségek vannak Magyarországon belül: 1,7 millió forintos (több mint 20 ezer lejes) átlagos négyzetméterárral Tihany áll az élen, míg a sor másik végén Tisza melletti települések találhatók.
A simontornyai vár Tolna vármegye északi részén található. A várat az 1270-es években, gótikus stílusban építették.
Irán rakétát indított Izrael ellen több mint három órával a tűzszünet kezdete után – jelentette az izraeli hadsereg kedden.
Izrael elfogadta a tűzszünetet Iránnal, mert elérte minden hadműveleti célkitűzését – jelentette be kedden reggel Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök.
szóljon hozzá!