Lehetetlen helyzetben vannak a beltéri medencék működtetői és a gyógyturizmusban érdekeltek a járványhelyzet miatt. Képünk illusztráció
Fotó: Thomas Campean
Összehangolt kampánnyal próbálja menteni az összeomlás szélére sodródott hazai gyógyturizmust a Romániai Gyógyturisztikai Munkáltatók Szövetsége (OPTBR).
2020. szeptember 07., 17:522020. szeptember 07., 17:52
2020. szeptember 07., 18:252020. szeptember 07., 18:25
A hazai közjogi méltóságoknak, szakhatóságoknak küldött nyílt levélben kérik, hogy szeptember 15-től engedélyezzék a tevékenységükhöz nélkülözhetetlen beltéri medencék megnyitását. Kérésük nyomatékosítására online petíciót is indítottak.
A szovátai Ensana Health Spa tagja a szövetségnek, a nyílt levelet és a petíció szövegét Godra Árpád értékesítési igazgató küldte el szerkesztőségünknek. Mind a két dokumentumban azzal érvelnek, hogy
Felvették a kapcsolatot az európai társszervezetekkel, és kiderült, hogy a tagállamokban,
„Az Európai unió többi tagállamában felismerték, hogy az egészségturizmus a krónikus betegségek elleni küzdelem második frontvonala, minden korcsoportban segítség lehet a kórlefolyás könnyítésében, a szövődmények csökkentésében. Romániában megvannak a természetes adottságok, ám ezeket nem tudjuk kihasználni megelőzésre, gyógyításra, nyugtatásra” – érvelnek a szövetség tagjai.
A nyílt levélben felidézik, hogy a járvány kitöréséig a hazai gyógyturizmus folyamatosan fejlődött a magánszektor befektetéseinek köszönhetően, ám a jelenlegi helyzetben kizárólag a kormányzati döntéseken múlik a jövője.
Rámutatnak, hogy a gyógykezelés nem jelent kockázatot a koronavírus terjedésében, ám újra kell gondolni ennek a módját, hogy a vírus terjedésének veszélyét minimalizálni tudják. Arra is kitérnek, hogy
Ennek eredményeként a nyári csúcsszezonban csak a jegyek 50 százaléka talált gazdára. Romániában a járvány miatt bevezetett korlátozások miatt
„Nem veszíthetünk el mindent, amit az elmúlt években felépítettünk, az ágazatot, amely évente több százezer hazai polgárt kezel, nem lehet halálra ítélni” – fogalmaz a szövetség.
A PayU GPO Románia adatai szerint partnerkereskedőik több mint 1,15 millió tranzakciót bonyolítottak le a november 8-i fekete pénteken, összesen 660 millió lej értékben. A legnagyobb értékű rendelés több mint 75.000 lej volt.
A postai szolgáltatások, az egyéb zöldségek és zöldségkonzervek kategóriába tartozó termékek, valamint a friss gyümölcs drágult a legnagyobb mértékben 2024 októberében 2023 októberéhez képest.
Idén szeptemberben augusztushoz képest 70 lejjel (1,4 százalékkal) 5228 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet.
Hónapról hónapra nő a csomagolóanyag-visszaváltó automaták száma, a betétdíjas visszaváltási rendszer (SGR) két rekordot is elért: 2,4 millió italcsomagolást váltott vissza a lakosság, és a begyűjtési arány elérte a 82 százalékot – írja az Agerpres.
Nacsa Lőrinc országgyűlési képviselőt jelöli a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkári posztjára Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes – tudta meg a hirado.hu.
Tizenegy megyére adott ki hétfőn havazásra vonatkozó elsőfokú figyelmeztetést az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A Prahova megyei Salvamont kéri a turistákat, hogy ne merészkedjenek a Bucsecs-, Csukás- és Baj-hegység magaslati régióiba, mert ezeket jelenleg köd és hó borítja és erős szél fúj.
A Richter-skálán 3,1-es erősségű földrengés volt hétfő reggel 7 óra 45 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Súlyos, öt ember életét követelő közúti baleset történt szombaton a 2-es országúton, a Suceava megyei Grăniceşti településen.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közölt adatai szerint 2024 októberében 11.723 különnyugdíjat fizettek ki, 54-gyel kevesebbet, mint előző hónapban.
1 hozzászólás