Lehetetlen helyzetben vannak a beltéri medencék működtetői és a gyógyturizmusban érdekeltek a járványhelyzet miatt. Képünk illusztráció
Fotó: Thomas Campean
Összehangolt kampánnyal próbálja menteni az összeomlás szélére sodródott hazai gyógyturizmust a Romániai Gyógyturisztikai Munkáltatók Szövetsége (OPTBR).
2020. szeptember 07., 17:522020. szeptember 07., 17:52
2020. szeptember 07., 18:252020. szeptember 07., 18:25
A hazai közjogi méltóságoknak, szakhatóságoknak küldött nyílt levélben kérik, hogy szeptember 15-től engedélyezzék a tevékenységükhöz nélkülözhetetlen beltéri medencék megnyitását. Kérésük nyomatékosítására online petíciót is indítottak.
A szovátai Ensana Health Spa tagja a szövetségnek, a nyílt levelet és a petíció szövegét Godra Árpád értékesítési igazgató küldte el szerkesztőségünknek. Mind a két dokumentumban azzal érvelnek, hogy
Felvették a kapcsolatot az európai társszervezetekkel, és kiderült, hogy a tagállamokban,
„Az Európai unió többi tagállamában felismerték, hogy az egészségturizmus a krónikus betegségek elleni küzdelem második frontvonala, minden korcsoportban segítség lehet a kórlefolyás könnyítésében, a szövődmények csökkentésében. Romániában megvannak a természetes adottságok, ám ezeket nem tudjuk kihasználni megelőzésre, gyógyításra, nyugtatásra” – érvelnek a szövetség tagjai.
A nyílt levélben felidézik, hogy a járvány kitöréséig a hazai gyógyturizmus folyamatosan fejlődött a magánszektor befektetéseinek köszönhetően, ám a jelenlegi helyzetben kizárólag a kormányzati döntéseken múlik a jövője.
Rámutatnak, hogy a gyógykezelés nem jelent kockázatot a koronavírus terjedésében, ám újra kell gondolni ennek a módját, hogy a vírus terjedésének veszélyét minimalizálni tudják. Arra is kitérnek, hogy
Ennek eredményeként a nyári csúcsszezonban csak a jegyek 50 százaléka talált gazdára. Romániában a járvány miatt bevezetett korlátozások miatt
„Nem veszíthetünk el mindent, amit az elmúlt években felépítettünk, az ágazatot, amely évente több százezer hazai polgárt kezel, nem lehet halálra ítélni” – fogalmaz a szövetség.
A Drakula néven ismert Vlad Țepeș havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és Moldova biztonságát is érinti.
Románia az év végéig 18 darab F-16-os vadászgépet vásárol 1 eurós jelképes áron – jelentette ki szerdán Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
A NATO-tagországok a hágai csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy tíz éven belül a bruttó hazai termékük (GDP) legalább öt százalékára növelik a védelmi kiadásaikat.
Üdvözölte egymást Nicușor Dan román és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
A nyaralóövezetekben lévő ingatlanok árai között jelentős különbségek vannak Magyarországon belül: 1,7 millió forintos (több mint 20 ezer lejes) átlagos négyzetméterárral Tihany áll az élen, míg a sor másik végén Tisza melletti települések találhatók.
A simontornyai vár Tolna vármegye északi részén található. A várat az 1270-es években, gótikus stílusban építették.
Irán rakétát indított Izrael ellen több mint három órával a tűzszünet kezdete után – jelentette az izraeli hadsereg kedden.
Izrael elfogadta a tűzszünetet Iránnal, mert elérte minden hadműveleti célkitűzését – jelentette be kedden reggel Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök.
1 hozzászólás