Fotó: Székelyhon
Az olasz versenyhivatal összesen 20 millió euróra bírságolta a Colosseum jegyeladási rendszerének működtetőit, amelyek a megszabott alapárnál jóval drágábban értékesítették a belépőjegyeket a leglátogatottabb olaszországi idegenforgalmi látványosságnál.
2025. április 09., 09:342025. április 09., 09:34
2025. április 09., 09:422025. április 09., 09:42
A bírság a műemlék jegyrendszerét 1997 és 2024 között működtető CoopCulture nevű szövetkezetet sújtja, valamint további hét másik jegyforgalmazó vállalkozást. Az versenyhivatal vizsgálata szerint megsértették a tisztességes piaci magatartásra és kereskedelmi versenyre vonatkozó szabályokat.
A vizsgálat 2023-ban indult látogatók és fogyasztóvédelmi szervezetek jelzésére, miszerint
A hatóság 7 millió euró bírságot szabott ki a CoopCulture-ra, amiért „szándékosan” lehetetlenné tette az alapáron megvásárolható belépőjegyekhez való hozzáférést. A hivatal megállapította, hogy miután a Colosseumba készülő olasz és külföldi látogatók számára majdnem teljesen lehetetlen volt jegyet venni az arra fenntartott honlapon,
A szóban forgó jegyforgalmazók 30 ezertől 5,6 millió euróig terjedő bírságot kaptak – írja az MTI.
Fotó: Székelyhon
A Colosseumot és a Forum Romanum egy részét fedő régészeti parkba való belépés fejenként 18 euróba kerül. Ingyenes a római lakosok számára, de kedvezményben részesülnek a gyerekek, tanulók, idősek, ha az Európai Unió állampolgárai. A külső jegyszolgáltatók fejenként ennek a sokszorosát is elkérték, főleg ha a látogató rövid időn belül akart bejutni a Colosseumba.
Fotó: Székelyhon
A közel kétezer éves római amfiteátrum Olaszország leglátogatottabb idegenforgalmi látványossága, tavaly több mint 12 millió látogatóval.
Forum Romanum
Fotó: Székelyhon
A Codacons fogyasztóvédelmi szervezet keddi nyilatkozata hangsúlyozta, hogy a törvénytelen jegyeladási rendszer évi több száz millió euró kárt okozott a látogatóknak, de hasonló visszaélések történnek más jelentős kulturális helyszíneken és események alkalmával is, például koncertek vagy tömeges érdeklődéstől kísért kiállítások esetén.
A Drakula néven ismert Vlad Țepeș havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és Moldova biztonságát is érinti.
Románia az év végéig 18 darab F-16-os vadászgépet vásárol 1 eurós jelképes áron – jelentette ki szerdán Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
A NATO-tagországok a hágai csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy tíz éven belül a bruttó hazai termékük (GDP) legalább öt százalékára növelik a védelmi kiadásaikat.
Üdvözölte egymást Nicușor Dan román és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
A nyaralóövezetekben lévő ingatlanok árai között jelentős különbségek vannak Magyarországon belül: 1,7 millió forintos (több mint 20 ezer lejes) átlagos négyzetméterárral Tihany áll az élen, míg a sor másik végén Tisza melletti települések találhatók.
Irán rakétát indított Izrael ellen több mint három órával a tűzszünet kezdete után – jelentette az izraeli hadsereg kedden.
Izrael elfogadta a tűzszünetet Iránnal, mert elérte minden hadműveleti célkitűzését – jelentette be kedden reggel Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök.
Donald Trump szerint Izrael és Irán teljes tűzszünetről állapodott meg, ami lezárja a „12 napos háborút” – az amerikai elnök a megállapodás létrejöttét a Truth Social közösségi oldalán jelentette be washingtoni idő szerint hétfő este.
szóljon hozzá!