Fotó: VIG.com
Elégedetlenek az osztrák többségi tőkével rendelkező, Romániában működő biztosítótársaságok, amelyek a hazai piacról való kivonulást is fontolóra veszik, amennyiben a kormány az ágazatot ellehetetlenítő intézkedéseket hoz – nyilatkozta az Economica.net gazdasági hírportálnak Rudolph Lukavsky, Ausztria bukaresti nagykövetségének kereskedelmi tanácsadója.
2015. április 21., 20:282015. április 21., 20:28
„A bécsi székhellyel rendelkező biztosítók alapvetően örömmel maradnának a romániai piacon, de nem akármilyen feltételek között. A parlament jelenleg egy olyan törvénytervezetről tárgyal, amelynek hatálybalépése esetén az ágazat veszteséges lesz” – magyarázta a kereskedelmi szakember, arra a dokumentumra utalva, miszerint a kárfelmérést a biztosítótársaságok helyett egy független intézmény végezné.
Lukavsky az érintett biztosítók nevében felszólította a parlamentet, hogy utasítsa el a tervezetet, amely „monopolhelyzetet teremtene az ágazatban”.
A többségében osztrák részvényesekkel rendelkező vállalatok – a Vienna Insurance Group tulajdonában lévő Omniasig, Asirom és Uniqa – a hazai piac 23 százalékát teszik ki, a megvásárolt kötvények értékét figyelembe véve.
A Pénzügyi Felügyeleti Hatóság (ASF) adatai szerint azonban a kifizetett kártérítések értéke alapján a piaci részesedés még nagyobb.
Csak az Omniasig eddig bruttó 668 millió lejt fizetett ki kártérítésként, ezzel első helyen áll 17 százalékos ágazati részesedéssel, az Uniqa pedig a harmadik pozíciót foglalja el 12 százalékkal. Az Asirom adatait is figyelembe véve a Vienna Insurance Group kártérítések szerinti piaci részesedése eléri a 36 százalékot. A tetemes kiadások ellenére az osztrák csoport 2014-ben, négy évig tartó veszteségesség után profitot termelt.
Rudolph Lukavsky az Economica.net-nek arra is rámutatott, hogy a hazai biztosítási piac viszonylag kicsi, de jelentős fejlődési lehetőséget rejt magában. Kifejtette: számos szegmensen – például a mezőgazdaság vagy a magánlakások esetében – még mindig kevés biztosítást kötnek az emberek, ezért a tanácsadó szerint szükség van stabil jogszabályokra a piac szabályozása és megerősítése érdekében. „Rendkívül fontos a biztosítási szektor szigorú felügyelete, átláthatóvá tétele” – magyarázta.
A Drakula néven ismert Vlad Țepeș havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és Moldova biztonságát is érinti.
Románia az év végéig 18 darab F-16-os vadászgépet vásárol 1 eurós jelképes áron – jelentette ki szerdán Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
A NATO-tagországok a hágai csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy tíz éven belül a bruttó hazai termékük (GDP) legalább öt százalékára növelik a védelmi kiadásaikat.
Üdvözölte egymást Nicușor Dan román és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
A nyaralóövezetekben lévő ingatlanok árai között jelentős különbségek vannak Magyarországon belül: 1,7 millió forintos (több mint 20 ezer lejes) átlagos négyzetméterárral Tihany áll az élen, míg a sor másik végén Tisza melletti települések találhatók.
A simontornyai vár Tolna vármegye északi részén található. A várat az 1270-es években, gótikus stílusban építették.
Irán rakétát indított Izrael ellen több mint három órával a tűzszünet kezdete után – jelentette az izraeli hadsereg kedden.
Izrael elfogadta a tűzszünetet Iránnal, mert elérte minden hadműveleti célkitűzését – jelentette be kedden reggel Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök.
szóljon hozzá!