Legutóbb Párizsban helyezte szabadlábra Pál Fülöp herceget a francia hatóság
Fotó: Pixabay
A párizsi ítélőtábla megtagadta szerdán Pál Fülöp herceg kiadatását Romániának – írja az Agerpres az AFP hírügynökség jelentésére hivatkozva.
2025. július 09., 18:052025. július 09., 18:05
A hírügynökség emlékeztet, hogy a román királyi család hivatalosan el nem ismert tagját
„Mindig mondtam, hogy hiszek a francia igazságszolgáltatásban” – reagált az ítéletre a 76 éves Pál Fülöp herceg.
A párizsi ítélőtábla kiadatási eljárásokban illetékes részlegének elnöke elmondta, hogy a román hatóságok jogosan adták ki az elfogatóparancsot, de ezt
Nyilatkozott az AFP-nek Pál Fülöp herceg ügyvédje, Miriame Laichi is, aki szerint a jogállamiság alapelveihez igazodó szerdai döntésével az ítélőtábla véget vetett az ügyfele „elfogadhatatlan meghurcoltatásának”.
A román hatóságok januárban adtak ki újabb elfogatóparancsot Pál Fülöp herceg ellen. A román királyi család hivatalosan el nem ismert tagját 2020 decemberében a legfelsőbb bíróság befolyás vásárlása és hivatali visszaélésben való bűnrészesség miatt 3 év és 4 hónap szabadságvesztésre ítélte a băneasai királyi farm illegális visszaszolgáltatásával kapcsolatos ügyben, de
az ítélet kihirdetése után elmenekült az országból.
Pál Fülöp herceget 2022 júniusában elfogták Párizsban, az ottani ítélőtábla azonban 2023 novemberében megtagadta a kiadatását.
Tavaly áprilisban őrizetbe vették Máltán, de a vallettai hatóságok is megtagadták augusztusban a kiadatását Romániának.
Máltából Párizsba került, ahol idén áprilisban ismét letartóztatták, majd szabadlábra helyezte a francia hatóság.
Az Európai Unió Bírósága (EUB) tavaly júliusban egyértelműen megállapította, hogy a francia igazságszolgáltatás helytelenül járt el a Pál Fülöp herceg elleni európai elfogatóparancs ügyében. Az EUB döntése szerint, ha egy tagállam megtagadja egy elfogatóparancs végrehajtását, az nem vonja maga után a parancsnak egy másik tagállam általi megtagadását.
Az EUB megállapította azt is, hogy az adott tagállam nem tagadhatja meg a vádlott kiadatását a börtönkörülményekre hivatkozva az elfogatóparancsot kibocsátó tagállam konzultálása nélkül.
Tizenkét különleges helyszín, tucatnyi izgalmas és megragadó történet – Erdély kincsei sorozatunk első évadában tömören, lényegre törően mutattuk meg azokat a természeti vagy épített büszkeségeinket, amelyekről még az itt élők is keveset tudnak.
A Drakula néven ismert Vlad Țepeș havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és Moldova biztonságát is érinti.
Románia az év végéig 18 darab F-16-os vadászgépet vásárol 1 eurós jelképes áron – jelentette ki szerdán Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
A NATO-tagországok a hágai csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy tíz éven belül a bruttó hazai termékük (GDP) legalább öt százalékára növelik a védelmi kiadásaikat.
Üdvözölte egymást Nicușor Dan román és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
A nyaralóövezetekben lévő ingatlanok árai között jelentős különbségek vannak Magyarországon belül: 1,7 millió forintos (több mint 20 ezer lejes) átlagos négyzetméterárral Tihany áll az élen, míg a sor másik végén Tisza melletti települések találhatók.
Irán rakétát indított Izrael ellen több mint három órával a tűzszünet kezdete után – jelentette az izraeli hadsereg kedden.
Izrael elfogadta a tűzszünetet Iránnal, mert elérte minden hadműveleti célkitűzését – jelentette be kedden reggel Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök.
szóljon hozzá!