Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Az európai médiajog aktuális kihívásairól szervez online konferenciát a Sapientia EMTE Jogtudományi Intézete és az Erdélyi Múzeum-Egyesület Jog-, Közgazdaság- és Társadalomtudományi Szakosztálya. A november 13-án 14 órától kezdődő konferencia programját a járványhelyzetben igencsak aktuális kérdésekről szóló előadások teszik ki.
2020. november 12., 21:332020. november 12., 21:33
2020. november 12., 21:352020. november 12., 21:35
A rendezvénynek romániai és magyarországi szakemberek az előadói, akik olyan aktuális témákat tárgyalnak, mint az európai médiajog legfontosabb újdonságai és ezek tagállami átültetése, a megváltozott technológiai tér kihívásai, de olyan gyakorlati kérdésekre is választ kaphatunk, hogy mit jelenthet a Fekete péntek a romániai e-kereskedelemben a SARS-CoV-2 koronavírus okozta járvány idején – jelezte a Sapienta EMTE sajtóosztálya.
A konferencián való részvétel nyitott minden érdeklődő számára, szeretettel várnak a hallgatóságba minden „becsatlakozni” kívánót, előzetes regisztrációra sincs szükség. A konferenciához ezen a linken lehet csatlakozni.
A program:
14.00 – Megnyitó
Veress Emőd (Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Jogtudományi Intézet; Mádl Ferenc Összehasonlító Jogi Intézet)
14.10–15.00 – Előadások
Borsos Orsolya (Országos Audiovizuális Tanács – CNA): Az Audiovizuális médiaszolgáltatási irányelv alkalmazása az online térben, avagy Big Brother lesz-e a CNA?;
Nyakas Levente (Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság Médiatudományi Intézet): Az Audiovizuális médiaszolgáltatási irányelv az európai szabályozási kihívások tükrében;
Kokoly Zsolt (Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Jogtudományi Intézet; Erdélyi Múzeum-Egyesület Jog-, Közgazdaság- és Társadalomtudományi Szakosztály): A határon átlépő médiaszolgáltatások korlátozási lehetőségei az Audiovizuális médiaszolgáltatási irányelv felülvizsgálata után.
15.15–16.15 – Előadások
Avornicului Mihai (Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaságtudományi és Gazdálkodástudományi Kar; Budapesti Gazdasági Egyetem, Pénzügyi és Számviteli Kar): Black Friday – kihívások és lehetőségek a romániai e-kereskedelemben a SARS-CoV-2 koronavírus okozta járvány idején;
Pázmándi Kinga (Neumann János Egyetem Gazdaságtudományi Kar; Eötvös Loránd Tudományegyetem Gazdálkodástudományi Intézet): Fogyasztóvédelem az új média korában – paradigmák és jogi szabályozás a megváltozott technológiai térben;
Vallasek Magdolna (Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Jogtudományi Intézet): Munkajogi dilemmák a home office típusú munkavégzés és új technológiai kihívások korában.
16:30–17:30 – Előadások
Gosztonyi Gergely (Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar): Az Emberi Jogok Európai Bíróságának gyakorlata az internethez való hozzáférés mint alapvető emberi jog kérdésében;
Székely János (Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Jogtudományi Intézet): Újságírás és adatvédelem. Romániai és európai vonatkozó normák;
Koltay András (Nemzeti Közszolgálati Egyetem Államtudományi és Közigazgatási Kar; Pázmány Péter Katolikus Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar): Az online platformokra vonatkozó szabályozások tipológiájának dilemmái.
Alkotmányellenesnek nyilvánította csütörtökön az alkotmánybíróság a különnyugdíjak progresszív adóztatását.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) vállalja a kormányzást, de egy becsületes és reformokat felvállaló kormányt szeretne – fejtette ki csütörtökön Elena Lasconi, az alakulat elnöke.
Nemzeti egységkormány alakítására tett javaslatot csütörtökön a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke. George Simion szerint az AUR-nak kellene adnia a miniszterelnököt.
Az idei első kilenc hónapban 1,683 millió külföldi turista szállt meg a romániai kereskedelmi szálláshelyeken, és összesen mintegy 5,019 milliárd lejt, fejenként 2982,8 lejt költöttek el – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Klaus Iohannis csütörtökön Brüsszelben kijelentette, hogy Romániának éppen egy elhúzódó kormány- és parlamenti válságra nincs szüksége.
Megnyíltak a sípályák Brassópojánán, várják a téli sportok szerelmeseit.
Klaus Iohannis államfő szerdán kijelentette, hogy az államelnök-választásokat „meglehetősen hamar” meg kell szervezni.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint az elnökválasztást jövő márciusban, de legkésőbb április első hetében meg kell szervezni; Romániának még húsvét előtt új megválasztott elnöke kell hogy legyen.
A kabinet szerdán meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozására vonatkozó intézkedést – számolt be a kormányszóvivő az ülés végén tartott sajtótájékoztatón.
Az amerikai filmakadémia kedden tíz díjkategóriában jelentette be azoknak az alkotásoknak a címét, amelyek jelölhetők az Oscarra. A Semmelweis nem került fel a rövidített listára a legjobb idegennyelvű film kategóriában.
szóljon hozzá!