Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Idén Romániában 25 millió utassal számolnak a légitársaságok, ami azt jelenti, hogy újra elérik a járványidőszak előtti, 2019-es számot. Az áremelkedések ellenére a repülési kedv fokozatosan nő – nyilatkozta Szovátán a Romániai Repülőterek Egyesületének vezetője, David Ciceo.
2023. június 16., 12:292023. június 16., 12:29
A kétnapos tanácskozáson a repterek vezetői a turisztikai társaságokkal közösen a légikikötők jelenlegi helyzetéről, nehézségeiről, lehetőségeiről egyeztettek.
David Cicero a nehézségekről annyit mondott, hogy gond van a személyzettel és a repülőgépekkel is.
A járványidőszak után az interkontinentális utazások árai 30 százalékkal növekedtek. Mi több, az orosz-ukrán háború miatt a repülőgépek ki kell kerüljék az orosz légteret, ez is pluszköltségeket eredményez.
Ugyanakkor az európai járatok jegyárai is növekedtek, és még mindig vannak késések. Ez is a személyzet- és a repülőgéphiánynak tudható be, valamint az üzemanyag- és a személyzettel járó költségek növekedésének. Ami a jövőt illeti,
– számításaik szerint ehhez legalább egymilliárd eurós befektetésekre van szükség.
A Maros megyei tanács elnöke, Péter Ferenc a találkozón hangsúlyozta, hogy az önkormányzathoz tartozó marosvásárhelyi reptéren több beruházás zajlik, és mindent megtesznek azért, hogy a régió utasait ki tudják szolgálni.
Két munkatelep is van a marosvásárhelyi Transilvania repülőtéren, de az utasszállítás zavartalan. Elindultak a charterjáratok Törökországba és Kréta szigetére, a németországi járat is immár hetente háromszor landol a légikikötőben.
Peti András, a marosvásárhelyi reptér igazgatója arról beszélt, hogy idén ők is arra számítanak, hogy újra elérik a 2109-es utaslétszámot, a jelek szerint különösen jónak ígérkezik a július-október időszak.
Az államelnök-választások második fordulója után kezdődnek a tárgyalások az új kormány megalakításáról – jelentette ki a Romániai Magyar Demokrata Szövetség elnöke és államfőjelöltje szerdán Szatmárnémetiben.
Az előző havi 0,2 százalékos növekedés után szeptemberben az Európai Unióban és az euróövezetben 0,1 százalékkal csökkent az építőipari termelés augusztushoz képest, az uniós országok közül Románia építőipara teljesített a legjobban.
Összesen 28 személy került előzetes letartóztatásba azzal a gyanúval, hogy kábítószert árultak iskolákban, miután a hét elején a rendőrség és a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség a hét elején 54 házkutatást tartott Iaşi és Vaslui megyében.
Az Állandó Választási Hatóság (AEP) elnöke kedden arról számolt be, hogy az elnökválasztási kampány szombaton reggel 7 órakor véget ér, addig a jelöltek és pártjaik kötelesek eltávolítani a közterületekről és az online térből a kampányanyagaikat.
A Román Vasúttársaság utasszállító részlege (CFR Călători) kedden bejelentette, hogy szerdától forgalomba helyezik az első elektromos vontatású Alstom-szerelvényt.
Az Állandó Választási Hatóság elnöke kedden bejelentette, hogy a romániai választások történetében először lehet valós időben követni az államelnök-választás eredményeit.
Az energiapiac újbóli liberalizációja után akár 40 százalékkal is csökkenhet a 300 kilowattóránál (kWh) nagyobb energiafogyasztású háztartások számlája – közölte egy keddi szakmai konferencián Sebastian Burduja.
Megnyílik a forgalom előtt szerdán a moldvai (A7-es) autópálya két szakasza Buzău és Râmnicu Sărat között – jelentette be hétfőn a Román Rendőrség közlekedési tájékoztató központja, az Infotrafic.
A magyar európai uniós elnökség stratégiai célkitűzése a román Schengen-tagság elérése – nyilatkozta Marosvásárhelyen Lázár János, Magyarország építési és közlekedési minisztere, aki a határ menti autópályákról és a vasúti fejlesztésekről is beszélt.
Nem csökken a büntetés-végrehajtási rendszerben dolgozó rendőrök fizetése, és a pótlékaikat sem vonják meg – adta hírül hétfőn az Országos Börtönigazgatóság (ANP).
szóljon hozzá!