Borszék is plusz jövedelemhez juthat, amelyet a település fejlesztésére fordíthatnak
Fotó: Bálint István
A terápiás célokra használt gyógyvizek kitermelése után járó illetékek 80 százaléka is a helyi és megyei önkormányzatoknál marad, amelyet ezentúl a helyi közösségek fejlesztésére fordíthatnak. Az RMDSZ által kidolgozott jogszabályról kedden szavazott a képviselőház plénuma – közli az RMDSZ.
2024. március 19., 14:302024. március 19., 14:30
2024. március 19., 14:432024. március 19., 14:43
Törvénybe foglalták a gyógyvizek után járó illetékek visszaosztását hasonlóan, mint a fogyasztásra használt szénsavas és szénsavmentes ásványvizek esetében – mutatott rá Miklós Zoltán, az RMDSZ Kovászna megyei parlamenti képviselője, a törvénytervezet kidolgozója.
– szögezte le.
„A gyógyászati célú ásványvizek az ásványvízforrásokkal azonos kategóriába tartoznak. Ezeket a gyógyfürdőkben és gyógyászati központokban használják számos betegség megelőzésére, kezelésére vagy enyhítésére.
Az RMDSZ célja az, hogy az illetékek helyben maradjanak, amit visszafordíthatunk a közösség javára” – emelte ki Miklós.
A képviselő elmondta, hogy az országban több mint 15 települést érint ez a törvénykezdeményezés, Székelyföldön például Borszék, valamint Kovászna településeken, illetve a Bihar megyei Tenkén is plusz jövedelemhez juthatnak, amelyet a települések fejlesztésére fordíthatnak.
Mint ismert, az RMDSZ munkájának eredményeként 2020-ban sikerült úgy módosítani ezt a törvényt, hogy az
A törvénytervezet a Hivatalos Közlönyben való megjelenést követő 30 napon belül lép érvénybe, miután a Pénzügyminisztérium aktualizálja az erre vonatkozó kiegészítő jogszabályt.
Az év első kilenc hónapjában a rendőrök 10 246 ideiglenes távoltartási parancsot adtak ki, amelyek közül 4133-ból bírósági távoltartási végzés lett – számolt be szombaton a rendőrség.
Az elmúlt 24 órában több mint 560 gépkocsivezető jogosítványát vonták be a rendőrök, 48 esetben ittas vezetés miatt.
Több mint száz házkutatást tartottak október 18. és 31. között Románia-szerte kábítószer-kereskedelemre, emberkereskedelemre, számítógépes bűnözésre és pénzmosásra szakosodott bűnszervezetek felszámolása érdekében.
Az év elejétől szeptember végéig csaknem 4400 külföldi tőkéjű céget alapítottak Romániában, 16,22 százalékkal kevesebbet, mint 2023 ugyanezen időszakában – közölte szombaton az országos cégbíróság (ONRC).
Számos lélegzetelállítóan szép, fehér homokos óceánpartra, szigetre jutottunk el Zanzibáron, ugyanakkor oroszlánokat, elefántokat, zsiráfokat, zebrákat, krokodilokat és vízilovakat láthattunk egy szafari során.
A tanügyminisztérium 70 303 568 eurót különített el az egyetemi épületek korszerűsítésére és új bentlakások építésére az országos helyreállítási alapból finanszírozott két projekt keretében – jelentette be pénteken a szaktárca.
Az Európai Bizottság eljárást indított csütörtökön a Temu ellen annak megállapítására, hogy a kínai online kereskedelmi óriásvállalat megsértette-e a digitális szolgáltatásokról szóló jogszabályt.
A mezőgazdasági minisztérium az elkövetkező időszakban figyelemmel fogja kísérni a kiskereskedők által alkalmazott kereskedelmi árréseket, hogy elkerülje a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatokat – közölte a mezőgazdasági miniszter.
A Román Posta megkezdte pénteken a novemberi nyugdíjak kiosztását – közölte az intézmény.
Önként hagyta el otthonát, azonban nem tért haza egy 71 éves, Brassó megyei nő, aki Maros megyébe tartott. A rendőrség segítséget kér a megtalálásában – tájékoztat a Maros megyei rendőrség.
szóljon hozzá!