Beindult a pálya, jégen a Progym

•  Fotó: Kertész László

Fotó: Kertész László

A Gyergyószentmiklósi Progym jégkorongcsapata elkezdte a jégedzéseket. Ha nem is teljes létszámmal, ha nem is luxuskörülmények között, de a csapat jégen van, és jelen pillanatban ez a legfontosabb.

Kertész László

2011. augusztus 18., 17:272011. augusztus 18., 17:27

2011. augusztus 22., 16:042011. augusztus 22., 16:04

Majdnem a teljes keret jelen volt

Néhány új arcot is látni lehetett az első tréningen, Kémenes Balázs edző a kezdetektől megpróbálja importálni a Progym korosztályos csapatától érkező fiatalokat. Elmondhatjuk, hogy szinte a teljes keret részt vett az edzésen, azonban olyan játékosok hiányoztak, mint a csapatkapitány Nagy Levente, vagy Basilidesz László.

„Nagy Levinek gondolom, megvolt az oka hiányozni az edzésről, hisz neki a munkahelye is olyan, hogy nem tud mindig jelen lenni. László szituációja igencsak érdekes, mivel ő nem igazán jár az edzésekre, a későbbiekben derül ki, hogyan lesz vele a folytatás” – mondta az edző. Mindkét kapusunk, mind Molnár, mind Szakács Szabolcs jelen volt, az edzést pedig a tőle megszokott komolysággal vezette Kémenes Balázs.

Kémenes Balázs ismertette az edzés programját

A tréner az új, fiatal játékosokkal kapcsolatban elmondta, ők egyelőre próbálkoznak a felnőtt csapatba való kerülésért, továbbá hozzátette, nagyon kíváncsi, hogyan teljesítenek majd a Gyilkostó-kupán. Mint már hosszú évek óta, a célkitűzést jelen esetben is a tisztes helytállás, továbbá a tapasztalatszerzés jelenti, de az edző bizakodó a felkészülési tornával kapcsolatban. A Gyilkostó-kupára szeptember 2–4. között kerül sor, a piros-fehérek pedig remélik, hogy minél többen fogják őket buzdítani a lelátókról.

Szabadkori a jövő hétvégén

Nem telt el eseménytelenül ez a nyár sem a gyergyószentmiklósi jégpályán. Teljes felújítás, nagyarányú változás sajnos, idén sem történt – pénz híján nem is történhetett – de kisebb lépések már igen – közölte Köllő Zsolt, a pálya adminisztrátora.

A hűtőberendezés állapota annyira javult, hogy az új szezonnak már nyugodtabban kezdhetnek neki. Az elmúlt években két kompresszor biztosította a hűtést, most, tíz év után sikerült üzembe helyezni egy harmadikat is, így három gép alkalmas a jég fagyasztására. A jég simaságát immár három rolba biztosíthatja, az Ameco vállalat jóvoltából egy használt, de jó minőségű elektromos jéggyalu került a pályára. Teljesítményével egy nap után elégedettek a pálya kezelői. Elkezdték a rolbaház szomszédságában egy öltöző átalakítását, amit zuhanyzóval, illemhellyel is ellátnak, így pedig több csapat befogadására lesz alkalmas a létesítmény.

A gyenge körülmények ellenére bizakodóak a Progym fiataljai

A pálya iránt az elmúlt évekhez hasonló az igény. Jelenleg itt edz a Steaua, jövő héten érkezik Galac felnőttcsapata is. Az amatőr csapatok három estét foglaltak le eddig a hétből. A  bérleti díj nem változott: egy óra idén is 250 lej.

Szabadkorcsolyázás szervezésére várni kell, míg a jég eléri a megfelelő vastagságot. A tervek szerint jövő szombaton és vasárnap az évek óta megszokott program szerint, azaz délután 3 és 5 órától lehet majd korcsolyázni. A későbbiekben pedig, a vakáció végéig bővítik a szabadkori-programot. Egy belépőjegy ára idén is 5, illetve 3 lej lesz. A korcsolyafenés 5 lejbe kerül.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei