Harmincadik alkalommal nyitotta meg kapuit Székelyudvarhelyen az Őszi Vásár, a régió legnagyobb gazdaságfejlesztéssel kapcsolatos rendezvénye. Az esemény célja egyebek mellett az üzleti kapcsolatok megteremtése, a találkozás, a bizalomépítés és az üzletkötés, de a szórakozni vágyók számára is lesznek programok.
2023. szeptember 15., 15:592023. szeptember 15., 15:59
2023. szeptember 15., 16:122023. szeptember 15., 16:12
Vásáron, gazdasági fórumon, koncerteken, borfesztiválon is részt vehetnek az érdeklődők
Fotó: László Ildikó
Harmincadik alkalommal nyitotta meg kapuit Székelyudvarhelyen az Őszi Vásár, a régió legnagyobb gazdaságfejlesztéssel kapcsolatos rendezvénye. Az esemény célja egyebek mellett az üzleti kapcsolatok megteremtése, a találkozás, a bizalomépítés és az üzletkötés, de a szórakozni vágyók számára is lesznek programok.
2023. szeptember 15., 15:592023. szeptember 15., 15:59
2023. szeptember 15., 16:122023. szeptember 15., 16:12
„Az itt létrejött üzleti kapcsolatok és együttműködések olyan gazdasági eredményeket hoztak, amelyek közvetlenül vagy közvetve a térség gazdasági életének fellendítését segítették” – fogalmazott az Őszi Vásár elmúlt harminc évére visszatekintve Orosz-Pál Levente főszervező. Mint mondta,
ahol a vállalkozók, szakértők és a térség fejlődéséért elkötelezett szereplők találkozhatnak.
„Azért gyűltünk össze itt Székelyudvarhelyen, hogy megmutassuk a világnak és önmagunknak, hogy a nehezebb időkben is megmaradt az optimizmusa és bizodalma a székely embernek. Nemcsak a jövőben bízunk, hanem egyre jobban akarjuk a haladást és a fejlődést” – hangsúlyozta. Kijelentette, a rendezvény egyik legnagyobb mozgatórugója volt a térségnek az elmúlt harminc évben, és ezen az úton szeretnének továbbhaladni.
Orosz-Pál Levente köszönőoklevelet nyújt át László Jánosnak
Fotó: László Ildikó
Ezt követően Orosz-Pál Levente köszönőoklevelet nyújtott át László János üzletembernek, a rendezvény egyik megálmodójának, aki az eltelt évek során folyamatosan támogatta a szervezőket.
László János szerint az a legmeghatóbb, hogy az évtizedek során a rendezvény a város életének része lett. Rámutatott, sokszor mondják a politikusok, hogy Székelyudvarhely vezető gazdasági erő Székelyföldön, ő pedig úgy gondolja, hogy ehhez az Őszi Vásár is hozzájárult. Köszönetét fejezte ki a magyar kormánynak mindenkori támogatásukért, ugyanakkor a rendezvény szervezőinek és azoknak, akik részt vettek a projektben.
Fotó: László Ildikó
Orosz-Pál Levente is köszönetet mondott a támogatóiknak, ugyanakkor kiemelte, hogy a CED Közép-Európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Nonprofit Kft.-nek köszönhetően
nemzetközivé téve az eseményt.
Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere közölte, joggal büszke a város a helyi vállalkozókra, hiszen ők a település fejlődésének motorjai: „regionálisan is számottevő teljesítményük az egyik legfontosabb erőforrásunk, továbbá ők biztosítanak munkahelyet sok helyi lakónak”. Hozzátette, az Őszi Vásár azért is fontos, mert információi szerint a tavalyi rendezvényen hárommillió euró értékben kötöttek üzletet a vállalkozók. Felhívta továbbá a figyelmet, hogy
amelynek részeként szombaton délelőtt tíz órától tartanak mindenki számára nyitott konferenciát a polgármesteri hivatalban.
Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere
Fotó: László Ildikó
Borboly Csaba, Hargita Megye tanácsának elnöke hangsúlyozta, az üzleti életben a legfontosabb a találkozás, a bizalomépítés, az esemény pedig lehetőséget biztosít erre.
A jubiláló esemény fővédnökévé Magyar Leventét, az anyaországi külgazdasági és külügyminisztérium miniszter-helyettesét kérték fel – folyatta Orosz-Pál Levente, majd felolvasta a tisztségviselő levelét. Ebben Magyar Levente kijelenti, hogy a Kárpát-medencei magyarság megmaradásának zálogát a közösségek jelentik.
Fotó: László Ildikó
„Az összefogni, szerveződni és szervezni képes közösségek, amelyek a közös hagyományaikra építve, jövőbe tekintve képesek fellépni és erősödni. A harmincesztendős jubileum kiválóan mutatja, hogy
– fogalmaz levelében a helyettes miniszter. Kijelenti, hogy a magyar kormány zászlójára tűzte az anyaország és a határon túli nemzetrészek közötti kapcsolatok megerősítését – erre jó példa az Őszi Vásár rendezvénysorozat.
Tóth László, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának főkonzulja szerint az elmúlt harminc év talán legfontosabb időszaka az utóbbi évtized, hiszen az a nemzetegyesítés időszaka, ami rég nem látott prosperálást eredményezett a külhoni területeken. Szerinte különösen nagy elismerés illeti az Őszi Vásárt, amely a sokszor válságos időszakokban is fennmaradt, és évről évre a térség meghatározó gazdasági eseménye.
Tóth László, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának főkonzulja
Fotó: László Ildikó
Az elmúlt harminc év annak is tanúja, hogy Magyarország és Románia között egyre bővülő gazdasági kapcsolatok vannak.
– jelentette ki. Hozzátette, a két ország infrastrukturális összeköttetése rohamtempóban fejlődik az utóbbi időszakban, az évtized végére 12-ről 16-ra nő a két állam közötti határátkelők száma. Hangsúlyozta,
Megjegyezte, 2016 óta a magyar kormány kiemelt területként kezeli a külhoni magyar területek gazdasági támogatását és megerősítését. Erre egyik legjobb példa a Kárpát-medencei gazdaságfejlesztési program, amely során több tíz milliárd forintot fordítottak a külhoni magyar területek támogatására.
Fotó: László Ildikó
Csík László, a CED ügyvezető igazgatója közölte, örömére szolgál, hogy már évek óta részt vehetnek az Őszi Vásár megszervezésében, amelynek gazdasági jelentősége talán most a legnagyobb. Utóbbit azzal indokolta, hogy a járványhelyzet következményei, illetve az orosz–ukrán háború soha nem látott gazdasági kihívások elé állítja a vállalkozókat: lecsökkentek vagy megszűntek az eddig ismert ellátási láncok, szinte minden iparágat súlyosan érint az infláció. Az eseményen lehetőség van közös válaszokat adni az említett kihívásokra.
Csík László, a CED ügyvezető igazgatója
Fotó: László Ildikó
A rendezvény méltatását követően Bíró Barna Botond, a Hargita megyei tanács alelnöke felhívta a figyelmet, hogy hamarosan két fontos közbeszerzési eljárást is kezdeményez az intézményük, amelyeken érdemes részt venniük a helyi vállalkozóknak. Az egyik egy nagyjából 100 millió lej értékű projekt, amely során bútorzatot vásárolnak a Hargita megyei tanintézményeknek, a másik pedig 54 elektromos iskolabusz beszerzéséről szól.
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Cáfolta a Román Rendőrség, hogy nincs elegendő pénz üzemanyagra, ezért hamarosan eltűnnek az utcákról a rendőrautók. Az információt az egyik rendőrszakszervezet tette közzé.
A szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) ügyészei pénteken tetten értek Bukarestben három külföldi állampolgárt, amint egy kilogramm kokaint próbáltak eladni.
Pénteken reggel elindult a sepsiszentgyörgyi elhelyezési központból az iskolába a 16 éves Koncz Anita Alexa, de oda már nem érkezett meg. A rendőrséggel kerestetik.
Néhány nap alatt szürkéről fekete színre változott a bálványosi Csiszárfüdő egyik medencéjének vize. A jelenség mögött álló okokról szakértők számoltak be a Székelyhonnak.
Állatállománya védelmében Románia aktiválta az uniós vészhelyzeti mechanizmusokat a ragadós száj- és körömfájás vírusának aggasztó európai terjedése miatt – jelentette be pénteken az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) adatai szerint márciusban a higiéniai és kozmetikai szolgáltatások, a margarin, valamint a csatornázási és a köztisztasági szolgáltatások drágultak a legnagyobb mértékben a tavalyi harmadik hónaphoz képest.
Felerősödő szélre, havazásra és hóviharokra figyelmeztető újabb riasztásokat adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki területekre. Vasárnap reggelig szinte az egész országban számítani lehet havas esőre, jegesedésre.
Zuhanórepülésben van az amerikai dollár a nemzetközi piacokon péntek reggel. A román lejjel szemben a dollár tíz százalékot veszített azóta, hogy Donald Trump amerikai elnököt beiktatták az amerikai elnöki tisztségbe.
Januárhoz képest februárban 23 lejjel, azaz 0,4 százalékkal 5351 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Noha előre szólt a rendőrség, hogy fokozott közúti ellenőrzéseket végeznek a héten, ez mégsem hatott meg mindenkit.
szóljon hozzá!