Harmincadik alkalommal nyitotta meg kapuit Székelyudvarhelyen az Őszi Vásár, a régió legnagyobb gazdaságfejlesztéssel kapcsolatos rendezvénye. Az esemény célja egyebek mellett az üzleti kapcsolatok megteremtése, a találkozás, a bizalomépítés és az üzletkötés, de a szórakozni vágyók számára is lesznek programok.
2023. szeptember 15., 15:592023. szeptember 15., 15:59
2023. szeptember 15., 16:122023. szeptember 15., 16:12
Vásáron, gazdasági fórumon, koncerteken, borfesztiválon is részt vehetnek az érdeklődők
Fotó: László Ildikó
Harmincadik alkalommal nyitotta meg kapuit Székelyudvarhelyen az Őszi Vásár, a régió legnagyobb gazdaságfejlesztéssel kapcsolatos rendezvénye. Az esemény célja egyebek mellett az üzleti kapcsolatok megteremtése, a találkozás, a bizalomépítés és az üzletkötés, de a szórakozni vágyók számára is lesznek programok.
2023. szeptember 15., 15:592023. szeptember 15., 15:59
2023. szeptember 15., 16:122023. szeptember 15., 16:12
Vásáron, gazdasági fórumon, koncerteken, borfesztiválon is részt vehetnek az érdeklődők
Fotó: László Ildikó
„Az itt létrejött üzleti kapcsolatok és együttműködések olyan gazdasági eredményeket hoztak, amelyek közvetlenül vagy közvetve a térség gazdasági életének fellendítését segítették” – fogalmazott az Őszi Vásár elmúlt harminc évére visszatekintve Orosz-Pál Levente főszervező. Mint mondta,
ahol a vállalkozók, szakértők és a térség fejlődéséért elkötelezett szereplők találkozhatnak.
„Azért gyűltünk össze itt Székelyudvarhelyen, hogy megmutassuk a világnak és önmagunknak, hogy a nehezebb időkben is megmaradt az optimizmusa és bizodalma a székely embernek. Nemcsak a jövőben bízunk, hanem egyre jobban akarjuk a haladást és a fejlődést” – hangsúlyozta. Kijelentette, a rendezvény egyik legnagyobb mozgatórugója volt a térségnek az elmúlt harminc évben, és ezen az úton szeretnének továbbhaladni.
Orosz-Pál Levente köszönőoklevelet nyújt át László Jánosnak
Fotó: László Ildikó
Ezt követően Orosz-Pál Levente köszönőoklevelet nyújtott át László János üzletembernek, a rendezvény egyik megálmodójának, aki az eltelt évek során folyamatosan támogatta a szervezőket.
László János szerint az a legmeghatóbb, hogy az évtizedek során a rendezvény a város életének része lett. Rámutatott, sokszor mondják a politikusok, hogy Székelyudvarhely vezető gazdasági erő Székelyföldön, ő pedig úgy gondolja, hogy ehhez az Őszi Vásár is hozzájárult. Köszönetét fejezte ki a magyar kormánynak mindenkori támogatásukért, ugyanakkor a rendezvény szervezőinek és azoknak, akik részt vettek a projektben.
Fotó: László Ildikó
Orosz-Pál Levente is köszönetet mondott a támogatóiknak, ugyanakkor kiemelte, hogy a CED Közép-Európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Nonprofit Kft.-nek köszönhetően
nemzetközivé téve az eseményt.
Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere közölte, joggal büszke a város a helyi vállalkozókra, hiszen ők a település fejlődésének motorjai: „regionálisan is számottevő teljesítményük az egyik legfontosabb erőforrásunk, továbbá ők biztosítanak munkahelyet sok helyi lakónak”. Hozzátette, az Őszi Vásár azért is fontos, mert információi szerint a tavalyi rendezvényen hárommillió euró értékben kötöttek üzletet a vállalkozók. Felhívta továbbá a figyelmet, hogy
amelynek részeként szombaton délelőtt tíz órától tartanak mindenki számára nyitott konferenciát a polgármesteri hivatalban.
Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere
Fotó: László Ildikó
Borboly Csaba, Hargita Megye tanácsának elnöke hangsúlyozta, az üzleti életben a legfontosabb a találkozás, a bizalomépítés, az esemény pedig lehetőséget biztosít erre.
A jubiláló esemény fővédnökévé Magyar Leventét, az anyaországi külgazdasági és külügyminisztérium miniszter-helyettesét kérték fel – folyatta Orosz-Pál Levente, majd felolvasta a tisztségviselő levelét. Ebben Magyar Levente kijelenti, hogy a Kárpát-medencei magyarság megmaradásának zálogát a közösségek jelentik.
Fotó: László Ildikó
„Az összefogni, szerveződni és szervezni képes közösségek, amelyek a közös hagyományaikra építve, jövőbe tekintve képesek fellépni és erősödni. A harmincesztendős jubileum kiválóan mutatja, hogy
– fogalmaz levelében a helyettes miniszter. Kijelenti, hogy a magyar kormány zászlójára tűzte az anyaország és a határon túli nemzetrészek közötti kapcsolatok megerősítését – erre jó példa az Őszi Vásár rendezvénysorozat.
Tóth László, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának főkonzulja szerint az elmúlt harminc év talán legfontosabb időszaka az utóbbi évtized, hiszen az a nemzetegyesítés időszaka, ami rég nem látott prosperálást eredményezett a külhoni területeken. Szerinte különösen nagy elismerés illeti az Őszi Vásárt, amely a sokszor válságos időszakokban is fennmaradt, és évről évre a térség meghatározó gazdasági eseménye.
Tóth László, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának főkonzulja
Fotó: László Ildikó
Az elmúlt harminc év annak is tanúja, hogy Magyarország és Románia között egyre bővülő gazdasági kapcsolatok vannak.
– jelentette ki. Hozzátette, a két ország infrastrukturális összeköttetése rohamtempóban fejlődik az utóbbi időszakban, az évtized végére 12-ről 16-ra nő a két állam közötti határátkelők száma. Hangsúlyozta,
Megjegyezte, 2016 óta a magyar kormány kiemelt területként kezeli a külhoni magyar területek gazdasági támogatását és megerősítését. Erre egyik legjobb példa a Kárpát-medencei gazdaságfejlesztési program, amely során több tíz milliárd forintot fordítottak a külhoni magyar területek támogatására.
Fotó: László Ildikó
Csík László, a CED ügyvezető igazgatója közölte, örömére szolgál, hogy már évek óta részt vehetnek az Őszi Vásár megszervezésében, amelynek gazdasági jelentősége talán most a legnagyobb. Utóbbit azzal indokolta, hogy a járványhelyzet következményei, illetve az orosz–ukrán háború soha nem látott gazdasági kihívások elé állítja a vállalkozókat: lecsökkentek vagy megszűntek az eddig ismert ellátási láncok, szinte minden iparágat súlyosan érint az infláció. Az eseményen lehetőség van közös válaszokat adni az említett kihívásokra.
Csík László, a CED ügyvezető igazgatója
Fotó: László Ildikó
A rendezvény méltatását követően Bíró Barna Botond, a Hargita megyei tanács alelnöke felhívta a figyelmet, hogy hamarosan két fontos közbeszerzési eljárást is kezdeményez az intézményük, amelyeken érdemes részt venniük a helyi vállalkozóknak. Az egyik egy nagyjából 100 millió lej értékű projekt, amely során bútorzatot vásárolnak a Hargita megyei tanintézményeknek, a másik pedig 54 elektromos iskolabusz beszerzéséről szól.
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!