Harmincadik alkalommal nyitotta meg kapuit Székelyudvarhelyen az Őszi Vásár, a régió legnagyobb gazdaságfejlesztéssel kapcsolatos rendezvénye. Az esemény célja egyebek mellett az üzleti kapcsolatok megteremtése, a találkozás, a bizalomépítés és az üzletkötés, de a szórakozni vágyók számára is lesznek programok.
2023. szeptember 15., 15:592023. szeptember 15., 15:59
2023. szeptember 15., 16:122023. szeptember 15., 16:12
Vásáron, gazdasági fórumon, koncerteken, borfesztiválon is részt vehetnek az érdeklődők
Fotó: László Ildikó
Harmincadik alkalommal nyitotta meg kapuit Székelyudvarhelyen az Őszi Vásár, a régió legnagyobb gazdaságfejlesztéssel kapcsolatos rendezvénye. Az esemény célja egyebek mellett az üzleti kapcsolatok megteremtése, a találkozás, a bizalomépítés és az üzletkötés, de a szórakozni vágyók számára is lesznek programok.
2023. szeptember 15., 15:592023. szeptember 15., 15:59
2023. szeptember 15., 16:122023. szeptember 15., 16:12
Vásáron, gazdasági fórumon, koncerteken, borfesztiválon is részt vehetnek az érdeklődők
Fotó: László Ildikó
„Az itt létrejött üzleti kapcsolatok és együttműködések olyan gazdasági eredményeket hoztak, amelyek közvetlenül vagy közvetve a térség gazdasági életének fellendítését segítették” – fogalmazott az Őszi Vásár elmúlt harminc évére visszatekintve Orosz-Pál Levente főszervező. Mint mondta,
ahol a vállalkozók, szakértők és a térség fejlődéséért elkötelezett szereplők találkozhatnak.
„Azért gyűltünk össze itt Székelyudvarhelyen, hogy megmutassuk a világnak és önmagunknak, hogy a nehezebb időkben is megmaradt az optimizmusa és bizodalma a székely embernek. Nemcsak a jövőben bízunk, hanem egyre jobban akarjuk a haladást és a fejlődést” – hangsúlyozta. Kijelentette, a rendezvény egyik legnagyobb mozgatórugója volt a térségnek az elmúlt harminc évben, és ezen az úton szeretnének továbbhaladni.
Orosz-Pál Levente köszönőoklevelet nyújt át László Jánosnak
Fotó: László Ildikó
Ezt követően Orosz-Pál Levente köszönőoklevelet nyújtott át László János üzletembernek, a rendezvény egyik megálmodójának, aki az eltelt évek során folyamatosan támogatta a szervezőket.
László János szerint az a legmeghatóbb, hogy az évtizedek során a rendezvény a város életének része lett. Rámutatott, sokszor mondják a politikusok, hogy Székelyudvarhely vezető gazdasági erő Székelyföldön, ő pedig úgy gondolja, hogy ehhez az Őszi Vásár is hozzájárult. Köszönetét fejezte ki a magyar kormánynak mindenkori támogatásukért, ugyanakkor a rendezvény szervezőinek és azoknak, akik részt vettek a projektben.
Fotó: László Ildikó
Orosz-Pál Levente is köszönetet mondott a támogatóiknak, ugyanakkor kiemelte, hogy a CED Közép-Európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Nonprofit Kft.-nek köszönhetően
nemzetközivé téve az eseményt.
Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere közölte, joggal büszke a város a helyi vállalkozókra, hiszen ők a település fejlődésének motorjai: „regionálisan is számottevő teljesítményük az egyik legfontosabb erőforrásunk, továbbá ők biztosítanak munkahelyet sok helyi lakónak”. Hozzátette, az Őszi Vásár azért is fontos, mert információi szerint a tavalyi rendezvényen hárommillió euró értékben kötöttek üzletet a vállalkozók. Felhívta továbbá a figyelmet, hogy
amelynek részeként szombaton délelőtt tíz órától tartanak mindenki számára nyitott konferenciát a polgármesteri hivatalban.
Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere
Fotó: László Ildikó
Borboly Csaba, Hargita Megye tanácsának elnöke hangsúlyozta, az üzleti életben a legfontosabb a találkozás, a bizalomépítés, az esemény pedig lehetőséget biztosít erre.
A jubiláló esemény fővédnökévé Magyar Leventét, az anyaországi külgazdasági és külügyminisztérium miniszter-helyettesét kérték fel – folyatta Orosz-Pál Levente, majd felolvasta a tisztségviselő levelét. Ebben Magyar Levente kijelenti, hogy a Kárpát-medencei magyarság megmaradásának zálogát a közösségek jelentik.
Fotó: László Ildikó
„Az összefogni, szerveződni és szervezni képes közösségek, amelyek a közös hagyományaikra építve, jövőbe tekintve képesek fellépni és erősödni. A harmincesztendős jubileum kiválóan mutatja, hogy
– fogalmaz levelében a helyettes miniszter. Kijelenti, hogy a magyar kormány zászlójára tűzte az anyaország és a határon túli nemzetrészek közötti kapcsolatok megerősítését – erre jó példa az Őszi Vásár rendezvénysorozat.
Tóth László, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának főkonzulja szerint az elmúlt harminc év talán legfontosabb időszaka az utóbbi évtized, hiszen az a nemzetegyesítés időszaka, ami rég nem látott prosperálást eredményezett a külhoni területeken. Szerinte különösen nagy elismerés illeti az Őszi Vásárt, amely a sokszor válságos időszakokban is fennmaradt, és évről évre a térség meghatározó gazdasági eseménye.
Tóth László, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának főkonzulja
Fotó: László Ildikó
Az elmúlt harminc év annak is tanúja, hogy Magyarország és Románia között egyre bővülő gazdasági kapcsolatok vannak.
– jelentette ki. Hozzátette, a két ország infrastrukturális összeköttetése rohamtempóban fejlődik az utóbbi időszakban, az évtized végére 12-ről 16-ra nő a két állam közötti határátkelők száma. Hangsúlyozta,
Megjegyezte, 2016 óta a magyar kormány kiemelt területként kezeli a külhoni magyar területek gazdasági támogatását és megerősítését. Erre egyik legjobb példa a Kárpát-medencei gazdaságfejlesztési program, amely során több tíz milliárd forintot fordítottak a külhoni magyar területek támogatására.
Fotó: László Ildikó
Csík László, a CED ügyvezető igazgatója közölte, örömére szolgál, hogy már évek óta részt vehetnek az Őszi Vásár megszervezésében, amelynek gazdasági jelentősége talán most a legnagyobb. Utóbbit azzal indokolta, hogy a járványhelyzet következményei, illetve az orosz–ukrán háború soha nem látott gazdasági kihívások elé állítja a vállalkozókat: lecsökkentek vagy megszűntek az eddig ismert ellátási láncok, szinte minden iparágat súlyosan érint az infláció. Az eseményen lehetőség van közös válaszokat adni az említett kihívásokra.
Csík László, a CED ügyvezető igazgatója
Fotó: László Ildikó
A rendezvény méltatását követően Bíró Barna Botond, a Hargita megyei tanács alelnöke felhívta a figyelmet, hogy hamarosan két fontos közbeszerzési eljárást is kezdeményez az intézményük, amelyeken érdemes részt venniük a helyi vállalkozóknak. Az egyik egy nagyjából 100 millió lej értékű projekt, amely során bútorzatot vásárolnak a Hargita megyei tanintézményeknek, a másik pedig 54 elektromos iskolabusz beszerzéséről szól.
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
szóljon hozzá!