Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Péntek estétől szombat reggelig 22 megye 51 településén okozott károkat a viharos időjárás – írta országos összesítőjében a vészhelyzeti felügyelőség.
2021. június 26., 12:212021. június 26., 12:21
2021. június 26., 12:532021. június 26., 12:53
Riasztották a tűzoltókat Fehér, Argeş, Arad, Bákó, Bihar, Brassó, Buzău, Kolozs, Krassó-Szörény, Konstanca, Kovászna, Gorj, Hunyad, Ilfov, Ialomiţa, Máramaros, Maros, Szatmár, Suceava, Temes, Teleorman és Vâlcea megyékben.
Az említett megyékben udvarokra, házba, melléképületbe folyt be a víz, számos fát csavart ki a viharos szél, Vâlcea megye Cherăşti nevű településén pedig elővigyázatosságból négy személyt evakuáltak egy szerdai földcsuszamlás miatt.
A közlekedésben is okozott fennakadást az éjszakai ítéletidő, az összesítés szerint 15 országúton és 35 megyei úton kellett beavatkozni, ugyanakkor Suceava, Krassó-Szörény és Máramaros megyékben a sínekről is el kellett távolítani a kidőlt fákat.
Hét – Fehér, Arad, Krassó-Szörény, Hunyad, Hargita, Máramaros és Temes – megye több mint százhatvan településén szünetelt az áramszolgáltatás, a kiesés több mint hatvanezer fogyasztót érintett.
Noha vörös színű viharjelzést is kiadtak a hatóságok Hargita megye egy részére péntek éjjelre, a frontbetörés, amely Európa több országában óriási károkat hagyott maga után, Hargita megyén – katasztrófaelhárítási szempontból – viszonylag csendesen haladt át.
Maros megyében a szombati éjszaka folyamán négy alkalommal kapott figyelmeztetést a lakosság a szélsőséges időjárás miatt, a tűzoltóknak pedig közel száz kicsavart fát kellett eltávolítaniuk az utakról, háztetőkről és autókról.
Viharos időjárásra, záporra, zivatarra és jégesőre vonatkozó, narancssárga színű vészjelzést adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat majdnem az egész ország területére. A riasztás szombat déltől éjjel tizenegy óráig érvényes.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Miért nincs túljelentkezés az orvosi rezidensvizsgákon és miért éri meg a háziorvosi szakosodást választani – többek között erről is beszélgettünk Vass Levente egészségügyi szakemberrel a vasárnap tartandó rezidensvizsga kapcsán.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
Erősen irritáló hatású vegyszert tartalmazó palackokat dobott valaki a szelektív hulladékba, emiatt le kellett állítani a munkafolyamatot a lécfalvi hulladéklerakóban. A sepsiszentgyörgyi köztisztasági vállalat nagyobb elővigyázatosságra int.
szóljon hozzá!