Idén harmadik alkalommal adta a talpalávalót a magyarországi Sziget Fesztiválon a székelyudvarhelyi DJ BRNY, azaz Bodó Barna, aki hétköznaponként az Udvarhelyi Híradó reklámfelület-értékesítője, szabadidejében pedig lemezlovas.
2016. augusztus 22., 14:022016. augusztus 22., 14:02
„A testvérem is lemezlovas volt, tőle ragadt rám a zene szeretete” – avatott be a kezdetekbe Bodó Barna, aki lemezlovas-karrierje elején még az otthon készített kazetták által kóstolt bele a DJ-k munkájába, nem sokkal később pedig már sulibulikon adta a talpalávalót. 1999-ben kezdett el zenélni az egykori Colosseum Discóban, majd három évvel később Magyarországra költözött. Négy év szünet után ismét visszaállt a keverőpult mögé, Brassóban, Marosvásárhelyen és Kolozsváron is fellépett, különböző fesztiválokon zenélt, többek közt a Félszigeten és a Szigeten. Újabb szünet következett, ám ezúttal csak másfél évig hagyott fel hobbijával. „Kíváncsi voltam, hogy a szünet után képes vagyok-e ugyanolyan szinten zenélni, mint előtte. Ezt egyben kihívásként is kezeltem” – mesélte Bodó. Úgy érzi, ez sikerült, hiszen egyre több felkérést kap, idén is számos nagy erdélyi és magyarországi rendezvényen volt alkalma zenélni.
„Az idei volt a harmadik meghívásom a Sziget fesztiválra, hiszen 2012-ben és 2013-ban is zenéltem ott” – mondta. Az idei Sziget is jól telt, annak ellenére, hogy nem az általa megszokott közönségnek zenélt. „Itthon egészen más a közönség, mint ott, másak az igények. Itthon jobban szeretem, mivel olyan zenét keverhetek, amit én is szeretek, és nem csak azt, amit a közönség szeret. Nekem nagyon fontos, hogy a saját stílusom és a közönség ízlése között mindig megtaláljam az összhangot” – magyarázta.
„Nem lehet kiemelni egy bulit sem, mindegyikben van valami jó, de természetesen van egy-kettő, amelyik emlékezetes. Idén Tusványoson, a MIT-sátorban és a csomakőrösi SIC Feszten találkoztam a legjobb közönséggel, de még nincs vége az évnek” – válaszolta, amikor arról érdeklődtünk, hogy számára melyik volt eddig a legemlékezetesebb fellépés.
Huszonhatodik alkalommal hívják életre a Kékiringó Néptáncfesztivált Székelyudvarhelyen a hétvégén.
Néhány héten belül elkészülnek a tervek, így elkezdődhet a Korondon elképzelt bölcsőde megépítése. A kivitelező nem fog unatkozni, hiszen még idén be kell fejezze a munkálatokat.
Az elapadó források miatt folyamatosan gondot jelentett az ivóvízhiány a Székelyderzshez tartozó településeken, így előbb Székelymuzsnára vezették be a Székelyudvarhelyen kitermelt vizet, majd nemrég a községközpontban is ugyanezt tették.
Gazdafórum-karavánra hívják az udvarhelyszéki gazdákat, ahol a szakemberek tájékoztatják az érdeklődőket pályázatokról. De az is céljuk, hogy segítsék őket a különböző támogatások megszerzésében, valamint a felmerülő problémák kiküszöbölésében.
Székelyderzs unitárius vártemploma Szászföld és Székelyföld határán áll Udvarhelyszéken. Az Árpád-korig visszanyúló múltú templom az egyetlen romániai magyar műemlék, amely az UNESCO világörökség része.
Számos kérdésre várnak választ a székelykeresztúri Szent Kereszt felmagasztalása templom feltárásával. A műemlékvédelem alatt álló templomról több írásos anyag és említés is van, egy kéttornyos, bazilikaméretű templom tervei kérdéseket vetnek fel.
Harmadik alkalommal tartottak Farkas Árpád-emléknapot Székelyszentmiklóson, a 2021-ben elhunyt Kossuth-díjas költő gyermekkora helyszínén. Az ünnepségen emléktáblát avattak, és leleplezték a költő életútját bemutató információs táblákat is.
Szimfonikus hangverseny lesz Székelyudvarhelyen vasárnap a Székelyudvarhelyi Művelődési Ház és a Székelyföldi Filharmónia szervezésében.
Sokan kihasználták a korondi önkormányzat által kezdeményezett programot, amely során ingyen szállították el a gazdák portája elől a régi gumiabroncsokat.
Lezárják a székelyudvarhelyi Villanytelep utca jelentős szakaszát építési munkálatok miatt csütörtökön és pénteken. A lezárás miatt a városi buszok menetrendje is változik – tájékoztat a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
szóljon hozzá!