Fotó: Barabás Ákos
A lakók szerint nagyobb vízáteresztő képességű hídra van szükség a székelyudvarhelyi Homoród utcában, különben nagyobb esőzések idején kiönthet a patak az átkelőnél. A polgármesteri hivatal és a vízügyi igazgatóság munkatársai terepszemlét tartottak a helyszínen, egyelőre csak a patakmeder kitakarítására van konkrét ígéret.
2016. július 11., 13:182016. július 11., 13:18
Nagyobb esőzések idején a hordalék miatt könnyen eldugul a Szejke-patak medre a Homoród utcai fahídnál, a lakók áradástól tartanak – derült ki egy pénteki terepszemlén, amelyen az érintettek mellett a polgármesteri hivatal és a vízügyi igazgatóság udvarhelyi kirendeltségének munkatársai is részt vettek. A közelben élők azt szeretnék, ha az illetékesek mielőbb kitakarítanák a patakmedret, beleértve a bokrok lenyírását is. Emellett ragaszkodnak ahhoz, hogy a hivatal bontassa le az utcában lévő rozoga fahidat még akkor is, ha a közeljövőben nem tudnak újat építtetni a helyébe.
Ülkei Zoltán, a polgármesteri hivatal városgazdálkodási osztályának vezetője elmondta, nem bonthatják el a hidat anélkül, hogy egy szakember megvizsgálná a biztonságosságát. Emellett semmi garancia nincs arra, hogy a közeljövőben új átkelőt tudnának építeni a régi helyére, hiszen ahhoz megvalósíthatósági tanulmány, tervek, engedélyek és anyagai fedezet is kellene. A helyzetet csak bonyolítja, hogy az érvényes szabályozások szerint hatvan centivel magasabb hidat kell építeni a régi helyére – éppen azért, hogy meglegyen a megfelelő áteresztőképessége –, ez esetben viszont elzáródna egy közeli porta kapuja.
Ádám Mózes, a vízügyi igazgatóság udvarhelyi kirendeltségének vezetője a jelenlévőknek azt ígérte, hogy július 18-án kitakarítják a Szejke-patak medrét, illetve a bokrokat is lenyírják a polgármesteri hivatal segítségével. A problémák elkerülése érdekében azonban írásos beleegyezést kért a lakóktól ahhoz, hogy a vízügyesek bemehessenek gépeikkel a patakmederbe.
Huszonkilencedik alkalommal tartják meg a Székelyföldi Tánctábort július végén Felsősófalván.
Két autó ütközött Fenyéden vasárnap délután. A balesetben hárman sérültek meg, egyiküket helikopterrel szállították el a marosvásárhelyi kórházba.
Megnyílt a Szentegyháza Gyöngye jogutóda, a Termál Liget strand, miután a helyi önkormányzat peres úton visszaszerezte a létesítményt.
A vízzel feltelt és részben már beszakadt sóbánya kockázatelemzését, illetve egy új bánya megnyitásáig tartó támogatásrendszer kidolgozását követelték a tüntetők szombaton Parajdon. A tömeg a kultúrháztól indulva vonult a Salrom székhelyéig.
Kórházba szállították pénteken délután azt a férfit, aki motoros balesetet szenvedett Korond és Farkaslaka között.
A Korond-patak ideiglenes elterelését biztosító vezetékrendszer építésének legnehezebb részéhez értek a parajdi sóbányánál. A kivitelezőnek most különösen precízen kell dolgoznia egy kanyar miatt. A munkálatok befejezése legalább tíz napot késik.
A villanypásztor és az őrzőkutyák sem állították meg a jól megtermett hím medvét, amely öt juhot ölt meg az elmúlt két hétben egy ivói gazdaságban. Többször elkergették a hatóságok a problémás példányt, mégis visszatért, így végül ki kellett lőni.
Egyenként félmillió forintos – 6400 lejes – támogatást kapnak a Salrom és a Sal Sind alkalmazottai, valamint a beszakadt bányafödémnél kialakított veszélyzónából kiköltöztetett családok – jelentette be szerdán Parajdon az Ökumenikus Segélyszervezet.
Nem veszélyes vagy előreláthatatlan és nem számottevő – ezekkel a jelzőkkel illetik Parajdon a bányakörüli változásokat és méréseket. Azt viszont hangsúlyozzák, hogy már többen hegesztik a nagy fekete csöveket.
Egy ígéretét legalább be tudta tartani a Salrom vezetősége, hiszen szerdán megnyílt a sósvizű strand Parajdon. Néhány turista rögtön ki is használta a lehetőséget: volt, aki napozott, mások a medencében lubickoltak.
szóljon hozzá!