Fotó: Barabás Ákos
Panasz érkezett szerkesztőségünkbe a székelyudvarhelyi Éltetőkút utca felső szakaszán immár több mint öt hónapja folyamatos útlezárással kapcsolatban. A nevezett részen – amely a II. Rákóczi Ferenc utcát köti össze a Cserehát-lakónegyeddel – március végén kezdték meg a korszerűsítési munkálatokat, ám ezek forráshiány miatt abbamaradtak. A felső szakaszon azonban mégis megtartották a tiltó táblákat, a városházi illetékes szerint a korlátozás az autók védelmét szolgálja.
2015. szeptember 02., 20:132015. szeptember 02., 20:13
2015. szeptember 03., 09:262015. szeptember 03., 09:26
Az udvarhelyi polgármesteri hivatal tavaly 200 ezer lejt kapott az államtól az Országos Helyi Fejlesztési Program (PNDL) részeként, s idén márciusban a Multipland Kft. hozzá is fogott a több mint 500 méter hosszú útszakasz felújításhoz. A terv szerint ezen a területen utat és járdát, valamint modern esővíz-elvezető rendszert alakítanak ki – a projekt összköltsége több mint 2,3 millió lej. Mint Bálint Attila, a polgármesteri hivatal sajtóreferense elmondta, az eddig elnyert összegből sikerült kialakítani a csatornarendszert, de azután kimerültek az anyagi források.
Nemrég azonban ígéretet kaptak további állami támogatásra, így akár heteken belül folytatódhatnak a munkálatok – fejtette ki. Hozzáfűzte, az újabb támogatás értékét még nem tudni – attól függ majd, hogy milyen ütemben halad a felújítás. Mint kiderült, a modernizálás alatt álló szakasz II. Rákóczi Ferenc utca felőli része használható, így azon az oldalon nem helyeztek el tiltó táblákat. A Csereháton kezdődő részen azonban tavasz óta nem lehet járművel közlekedni – Bálint Attila szerint azért, mert az autókban kárt tehetnek a csatornázási munkálatok során elhelyezett, jelenleg még az útból kiemelkedő elemek. Hozzátette, a cél az, hogy a teljes utca minél hamarabb járhatóvá váljon, mindezt külső forrásból kívánja fedezni a hivatal.
Kitartanak a turisztikai vállalkozások, nem nőtt jelentősen az elbocsátások száma Parajdon ebben a hónapban. Székelyudvarhelyen azonban újabb tömeges elbocsátásra kényszerül egy bútoripari vállalat.
Közel húsz éve földbe helyezett szennyvízhálózati vezetékeket kell megjavítani Oroszhegyben, Tibódban és Székelyszentkirályon, továbbá ki kell terjeszteni a hálózatot a portákig. A község vezetősége aláírta a projekt finanszírozási szerződését.
Jubiláló házaspárok jelentkezését várja a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal.
Kék, fehér, vörös, barna és számos más színű trópusi lepkében gyönyörködhetnek azok, akik ellátogatnak a parajdi Lepkeházba – a turisták száma azonban lényegesen megcsappant a bányakatasztrófát követő időszakban.
Egy évvel az indulása után beváltotta a hozzá fűzött reményeket a székelyudvarhelyi városvezetés által fejlesztett applikáció: az eszközt a lakók egyre gyakrabban használják ügyintézésre, bejelentésekre, befizetésekre, vagy épp időpontfoglalásra.
A parajdi sóbányát nem lehet megmenteni, a kérdés csak az, hogy mikor omlik be – nyilatkozta szombaton Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Kaszáló kaláka, ahogy régen: negyven nyikómalomfalvi férfi gyűlt össze hajnalban, hogy közösen kaszáljanak a réten – a kaláka nemcsak múltidéző élmény, hanem a falunapok hangulatos nyitánya is volt.
Egy idős nőt szállítottak kórházba egy Homorófürdőnél történt baleset után szombaton délben.
Hétfőn reggel 8 és délután 17.30 között teljes útlezárás lesz Székelyudvarhelyen a Tamási Áron utca Dózsa György és Varga Katalin utcák közötti szakaszán. A korlátozásra munkálatok miatt van szükség.
Drágul az élet, megszűnnek mentességek: augusztustól új adók, emelkedő ÁFA és szigorodó szabályok sújtják a lakosságot Romániában. A vállalkozók mellett nyugdíjasok, kismamák és családok is komoly terhekkel szembesülnek.
szóljon hozzá!