Fotó: Veres Nándor
Bár idén is jó évet zárt a Hargita Megyei Mentőszolgálat, fontosabb változások – főképp felszereltség terén – csak jövőtől várhatók.
2015. december 21., 10:372015. december 21., 10:37
„Azt mondhatom, hogy idén a terveink megvalósúltak” – fogalmazott Péter Szilárd, a Hargita Megyei Mentőszolgálat igazgatója. Kihangsúlyozta: folyamatban van egy licit, amely révén új, korszerűbb mentőautókat kaphatnak, továbbá jelenleg az autókba érintőképernyős táblagépek felszerelése és beüzemeltetése zajlik, így jövő évtől új – remélhetőleg átláthatóbb – rendszerben lesznek nyilvántartva a szolgálat ellátott betegei, és a mentőautókban a pácienseken elvégzett beavatkozások rögtön továbbítódnak majd a kórházak sürgősségi osztályaira.
A mentőszolgálat vezetője kiemelte, az utóbbi években a szolgálat folyamatosan fejlődött. „Az autóparkunk fiatalodott, javult a járműveink felszereltsége, ugyanakkor nőtt a kiváló szaktudással rendelkező fiataljaink száma is” – részletezte Péter. Hozzátette, amióta 2013-ban a mentőszolgálat az egészségügyi minisztérium hatáskörébe került, és nem a megyei biztosítópénztártól kapja a pénzt, nincs gond a fizetésekkel sem, és a betegek ellátásához szükséges fogyóanyagra is zökkenőmentesen kapják a pénzt.
„Az országos átlaghoz képes, biztonságosabb megyében élünk” – mondta. „Hargita megyében más megyékhez képest több mentőpont van, szám szerint tizenhat, amellyel hamarabb el tudjuk látni a sürgősségi eseteket, mint más, esetenként jóval kisebb létszámú megyékben.”
„Jövőtől is arra törekszünk, hogy amit elvárnak tőlünk, azt teljesíteni tudjuk. Időben helyszínre érkezhessünk, és jó szakmai hozzáállással azt tegyük, amire felesküdtünk” – vetítette előre a jövővel kapcsolatban a mentőszolgálat igazgatója.
Egyetlen orvosság létezik a szélsőjobboldal előretörése ellen, éspedig az, ha elmegy a magyarság szavazni annak jelöltje ellen. Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere kampányzáró beszélgetésre hívta csütörtökön a sajtó képviselőit.
Évek óta terítéken van Csíkszeredában a parkolóház-építés ügye. Most a város egy megvalósíthatósági tanulmány elkészíttetését tervezi, hogy kiderüljön, lehet-e saját beruházásként létrehozni és működtetni egy ilyen létesítményt.
Pünkösd előtt, június 2–6. közötti fognak dolgozni a Hargita megyei Lóvész és Gyimesfelsőlok megállók közötti vasúti szakaszon, és a munkálatok miatt Csíkszeredát is érintő vonatjáratok menetrendje fog módosulni.
Szabó János festőművész munkáit állítják ki szülővárosában, Csíkszeredában, a Lázár-házban május 15-én, csütörtökön.
Divat és változás címmel nyílik kiállítás szerdán Csíkszeredában, a Mikó-várban, a tárlat a Kiscelli Múzeum közreműködésével jön létre.
Állás- és pályabörze, szakmai tanácsadás, kerekasztal-beszélgetés – egynapos pályaválasztási börzét szervez május 23-án Csíkszeredában a Hargita Megyei Munkaerő-elhelyező és Szakképző Ügynökség, valamint Hargita Megye Fejlesztési Ügynöksége.
A munkát befejezték, most a beüzemeléshez szükséges engedélyeztetés zajlik a Gyimesközéplokon és Gyimesfelsőlokon épült víz- és szennyvízhálózatok esetében. A működtetést szeretnék a több község által létrehozandó cégre bízni, de vannak kérdőjelek.
Noha a várakozással ellentétben nem volt akkora igény a lakótelepi kerékpártárolókra Csíkszeredában, hogy a helyek beteljenek, a városvezetés elégedett ezek működésével. Mivel más lakóövezetekből is igényelték, újabb tárolókat fognak telepíteni.
Borbáth Erzsébet több mint három évtizeden át alakította a gyerekek életét és a közösséget, amelyhez tartozott. Neve összefonódik a csíkszeredai József Attila-iskola alapításával, valamint a moldvai csángó gyermekek csíkszeredai magyar nyelvű oktatásával.
Napokon át a jövő művészeié lesz a csíkszeredai színpad. A Művészeti Egyetemek Fesztiválja (UNSCENE) ötödik kiadásának sajtótájékoztatóján nemcsak a programokról beszéltek, hanem mélyebb gondolatokra is „vetemedtek”.
szóljon hozzá!