Fotó: Veres Nándor
Bár idén is jó évet zárt a Hargita Megyei Mentőszolgálat, fontosabb változások – főképp felszereltség terén – csak jövőtől várhatók.
2015. december 21., 10:372015. december 21., 10:37
„Azt mondhatom, hogy idén a terveink megvalósúltak” – fogalmazott Péter Szilárd, a Hargita Megyei Mentőszolgálat igazgatója. Kihangsúlyozta: folyamatban van egy licit, amely révén új, korszerűbb mentőautókat kaphatnak, továbbá jelenleg az autókba érintőképernyős táblagépek felszerelése és beüzemeltetése zajlik, így jövő évtől új – remélhetőleg átláthatóbb – rendszerben lesznek nyilvántartva a szolgálat ellátott betegei, és a mentőautókban a pácienseken elvégzett beavatkozások rögtön továbbítódnak majd a kórházak sürgősségi osztályaira.
A mentőszolgálat vezetője kiemelte, az utóbbi években a szolgálat folyamatosan fejlődött. „Az autóparkunk fiatalodott, javult a járműveink felszereltsége, ugyanakkor nőtt a kiváló szaktudással rendelkező fiataljaink száma is” – részletezte Péter. Hozzátette, amióta 2013-ban a mentőszolgálat az egészségügyi minisztérium hatáskörébe került, és nem a megyei biztosítópénztártól kapja a pénzt, nincs gond a fizetésekkel sem, és a betegek ellátásához szükséges fogyóanyagra is zökkenőmentesen kapják a pénzt.
„Az országos átlaghoz képes, biztonságosabb megyében élünk” – mondta. „Hargita megyében más megyékhez képest több mentőpont van, szám szerint tizenhat, amellyel hamarabb el tudjuk látni a sürgősségi eseteket, mint más, esetenként jóval kisebb létszámú megyékben.”
„Jövőtől is arra törekszünk, hogy amit elvárnak tőlünk, azt teljesíteni tudjuk. Időben helyszínre érkezhessünk, és jó szakmai hozzáállással azt tegyük, amire felesküdtünk” – vetítette előre a jövővel kapcsolatban a mentőszolgálat igazgatója.
Biciklist sodort el egy autós Csíkszereda központjában szerdán délelőtt, az illető megsérült.
Egy csillagszóró és karácsonyfa – mindössze ennyi kellett, hogy a Kászonújfaluban élő Beáta és Hunor otthona rövid idő alatt leégjen. A tűz után csak kevés dolog maradt ép, köztük az oromkereszt, ami segítőiknek hála nemsokára új házukat védelmezheti.
Mégsem mentek rongálás nélkül haza a bukaresti Dinamo focidrukkerei a hétfői csíkszeredai mérkőzés után, ugyanis székely zászlókat téptek le Mikóújfaluban és autókban is kárt tettek.
Több mint tízezer dugvány díszíti a csíkszeredai városháza előtti virágvázát, miután az utóbbi hetekben a városi kertészet a szerkezetét felújította és beborította növényekkel.
A Csíki Székely Múzeumban nyílt kiállítás a Csíkszeredai Sörgyár történetéről. A tárlat nemcsak a sörgyártás ipartörténetét mutatja be, hanem egy közösség emlékezését és kitartását is ünnepli – ötven év képekben, emberekben, történetekben.
A Márton Áron Tehetséggondozó Központ a 10. tanévére készül, amely várhatóan az utolsó lesz jelenlegi helyén, mivel a Székelyföld Labdarúgó Akadémia bővülő tevékenysége miatt a MÁTK rendelkezésére álló terek csökkentek – olvasható a közleményükben.
Elkezdődött a fakivágás Hargita Megye Tanácsának székhelye körül Csíkszeredában, hétfőn délelőtt.
Tereprendezés, telekkönyvek összevonása, a szükséges áramellátás biztosítása – javában zajlanak az előkészületek Csíkszentsimonban és a Gyimesközéplokhoz tartozó Hidegségen a sátortetős műjégpályák építésére, amelyek várhatóan idén elkészülnek.
A háromnapos eseménysorozaton néptáncosok, gazdálkodók, helyi lakosok és városi látogatók találkoznak, hogy együtt elevenítsék fel a régi idők kaszáló hangulatát.
Helikopterrel jött Székelyföldre pénteken Ion Țiriac, Románia legismertebb sport- és üzletembere, aki jégpályákat nézett meg, valamint az utánpótlás-jégkorongról is tárgyalt. Úgy tudjuk, hogy Zsögödben Lénárd András üzletemberrel is találkozott.
szóljon hozzá!