Fotó: Thomas Campean
Több távfűtést használó szentegyházi lakos panaszkodik, hogy túlságosan meleg van a lakásában, esetenként olyannyira, hogy folyamatosan szellőztetni kell. A lakások hőmérsékletét lépcsőházanként egy közös hőcserélővel lehet szabályozni. Van is belőle vita.
2016. január 18., 19:472016. január 18., 19:47
Szentegyházán minden tömbháznak – ritkább esetben két lépcsőháznak – külön hőcserélő modulja van, amely a távfűtési rendszer fővezetékéről annyi hőt továbbít a lakásokba, amennyit a szakemberek beállítanak – magyarázta szerkesztőségünknek Rusz Sándor, a település polgármestere.
Ő is hallott a lakossági panaszokról, amelyek a hőszabályozásra vonatkoznak. Mint mondta, ha egy lakó változtatni szeretne a hőfokon, azt jeleznie kell a tömbházfelelősénél, aki írásban továbbítja a kérést a kazánház munkatársainak. Utóbbira azért van szükség, hogy a szolgáltató pontosan ki tudja számlázni a fogyasztást.
A viták abból adódnak, hogy a lakók rendszeresen kérik a hőfok megváltoztatását: van, aki fázik, másnak melege van. „Olyan is volt, hogy a feleség azt kérte, emeljék meg a hőmérsékletet, a férje pedig még aznap jelezte, hogy ő hidegebbet szeretne. A végén pedig mindkét fél a kazánház munkatársait szidta” – fogalmazott a településvezető.
Az elmúlt években rosszabb volt a helyzet, hiszen „volt olyan, hogy -15 Celsius-fokban ki kellett nyitni az ablakokat, mert annyira meleg volt a lakásokban, hogy nem lehetett kibírni” – magyarázta Rusz. Akkor egy szezonban 16–18 ezer köbméter mosztot is elégettek a kazánházban, most viszont már csak 12–13 ezer köbméter fűtőanyagot használnak el. A távfűtéshez szükséges fűrészport, illetve faőrleményt köbméterenként nyolc euróért vásárolja meg az önkormányzat egy helyi vállalkozástól, amellyel közbeszerzési eljárás után kötöttek szerződést.
Rusz Sándor elmondta, az elmúlt évben nem fejlesztették a távfűtési rendszert Szentegyházán, mert nem volt rá szükség, csak kisebb javításokat, alkatrészcseréket végeztek.
Több láda sör szóródott szét péntek délután Felsősófalva főútján, miután egy teherszállító jármű rakománya a földre esett. Az országutat félpályán lezárták, emiatt kisebb torlódás alakulhat ki.
Az esőzések miatti kétnapos kényszerleállást követően pénteken újraindultak a Korond-patak ideiglenes elterelésével kapcsolatos munkálatok a beszakadt bányarésznél. Időközben ugyanakkor növekedett a bányában lévő víz szintje.
Népi építészeti tábort szervez a Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont és a Magyarországi Tájházak Központi Igazgatósága szeptember 1–5. között Tordátfalván. Jelentkezni augusztus 15-ig lehet.
A feltételes mód tizenkét név esetében már nem érvényes, ők ugyanis biztosan ott lesznek az idei TEDxUdvarhely színpadán. A szervezők bejelentették a konferencia előadóit.
Hetven parajdi vállalkozás tulajdonosa igényelte a gazdasági minisztérium által beígért támogatást. Az iratcsomókat fel kell juttatni Marosvásárhelyre, hetente egy nap azonban Parajdon is le lehet adni.
Megváltozott egy Bethlen-negyedi utca forgalmi rendje Székelyudvarhelyen: egyirányúvá vált a Céhek utca egy szakasza, érdemes figyelmesen közlekedni.
Negyedik alkalommal szervezik meg Nyáresti filmek elnevezésű rendezvényt Székelyudvarhelyen, melynek célja helyi és anyaországi filmkészítők és alkotásaik megismertetése az udvarhelyszéki közönséggel.
Az esőzések miatt szerdától több napra leállították a Korond-patak ideiglenes elterelésével kapcsolatos munkálatokat a parajdi sóbányánál – közölte Hargita megye prefektusa.
Előbb az étkező turistákat kergette el a tányérok mellől, majd a kiérkező hatóságokra is rárontott az a fiatal medve, amelyet szerdán délben kénytelenek voltak kilőni a vadászok egy zeteváraljai panzió udvarán.
Jövőre elkezdődhet a Harvíz Rt. vízhálózattal kapcsolatos udvarhelyszéki nagyberuházása, több mint 40 millió lejre növeli a város az EU-s beruházások önrészének biztosítására szánt hitelvonalát – derült ki a székelyudvarhelyi képviselők ülésén.
szóljon hozzá!