Véget ért a horgászati tilalom, csütörtöktől a hegyvidéki és a síkvizekben egyaránt szabad horgászni, kivéve a védett fajokra. Nem kedvez a horgászoknak, hogy az utóbbi idők esőzései miatt magas a vízállás a zetelaki víztározóban, valamint a Nagy-Küküllőben, de a halak fejlődése szempontjából ez hasznos – mondta el Gothárd Ferenc Alpár halőr, a Nagy-Küküllő Sporthorgász Egyesület munkatársa.
2016. június 09., 19:262016. június 09., 19:26
2016. június 09., 19:272016. június 09., 19:27
A magas vízszint miatt nehéz megközelíteni a víztározónál a horgászatra alkalmas partszakaszokat, ám a halak számára ez kedvező, hiszen életterük megnövekedett, ráadásul a növényzet egy része víz alá került és köztük az ivadékok sok táplálékot találnak, sok a rejtekhely is, így biztonságban tudnak fejlődni – mutatott rá Gothárd. A horgászatot illetően felhívta a figyelmet, hogy környékünk hegyi vizeiben is van olyan halfaj, amelyet tilos kifogni, ilyen faj a pénzes pér. Akinek véletlenül a horgára akad egy példány, mérettől függetlenül vissza kell engednie a vízbe.
Mint már korábban írtuk, érdemes a horgászoknak tájékozódni az egyes halfajok esetében meghatározott legkisebb kifogható példány méretéről, mert a méreten aluli halak megtartása szintén tilos, pénzbüntetéssel vagy az engedély felfüggesztésével járhat. Ezzel kapcsolatban a horgászegyesület honlapján, a vizpart.ro oldalon megtalálható minden információ.
A helyi vészhelyzeti bizottság újabb harminc nappal, augusztus 8-ig meghosszabbította a vészhelyzetet Parajdon – számolt be kedden a Hargita megyei prefektusi hivatal.
Huszonkilencedik alkalommal tartják meg a Székelyföldi Tánctábort július végén Felsősófalván.
Két autó ütközött Fenyéden vasárnap délután. A balesetben hárman sérültek meg, egyiküket helikopterrel szállították el a marosvásárhelyi kórházba.
Megnyílt a Szentegyháza Gyöngye jogutóda, a Termál Liget strand, miután a helyi önkormányzat peres úton visszaszerezte a létesítményt.
A vízzel feltelt és részben már beszakadt sóbánya kockázatelemzését, illetve egy új bánya megnyitásáig tartó támogatásrendszer kidolgozását követelték a tüntetők szombaton Parajdon. A tömeg a kultúrháztól indulva vonult a Salrom székhelyéig.
Kórházba szállították pénteken délután azt a férfit, aki motoros balesetet szenvedett Korond és Farkaslaka között.
A Korond-patak ideiglenes elterelését biztosító vezetékrendszer építésének legnehezebb részéhez értek a parajdi sóbányánál. A kivitelezőnek most különösen precízen kell dolgoznia egy kanyar miatt. A munkálatok befejezése legalább tíz napot késik.
A villanypásztor és az őrzőkutyák sem állították meg a jól megtermett hím medvét, amely öt juhot ölt meg az elmúlt két hétben egy ivói gazdaságban. Többször elkergették a hatóságok a problémás példányt, mégis visszatért, így végül ki kellett lőni.
Egyenként félmillió forintos – 6400 lejes – támogatást kapnak a Salrom és a Sal Sind alkalmazottai, valamint a beszakadt bányafödémnél kialakított veszélyzónából kiköltöztetett családok – jelentette be szerdán Parajdon az Ökumenikus Segélyszervezet.
Nem veszélyes vagy előreláthatatlan és nem számottevő – ezekkel a jelzőkkel illetik Parajdon a bányakörüli változásokat és méréseket. Azt viszont hangsúlyozzák, hogy már többen hegesztik a nagy fekete csöveket.
szóljon hozzá!