Utcára került egy székelyudvarhelyi négytagú család kedden délelőtt. Az ügy hátterében egy 2006-os kölcsönadási szerződés húzódik, amelyet a családapa kötött egy meg nem nevezett személlyel, ám ismeretlen körülmények között ebből az okiratból a következő két év alatt Kuvar utcai lakásuk adásvételi szerződése lett.
2012. augusztus 14., 13:342012. augusztus 14., 13:34
2012. augusztus 15., 14:552012. augusztus 15., 14:55
Az esetről az Udvarhelyi Híradó néhány hete már beszámolt: a tulajdonos házaspár hat éve lakásfelújítási munkálatokra kért kölcsön 2000 lejt P. B.-től, aki a családapa iskolatársa volt, ezért bíztak meg benne. A szóban forgó személlyel zsebszerződést kötöttek, és meg is kapták a pénzt. Egy évvel később kezdődtek a bonyodalmak, amikor a családnak szembesülnie kellett a ténnyel, hogy aláírásuk a tulajdonukat képező lakás adásvételi szerződésére is felkerült, amelyet egy általuk sosem látott közjegyző, M. J. hitelesített.
Azóta a garzonlakás papíron már háromszor cserélt tulajdonost, egyikük még banki kölcsönt is fel akart venni az ingatlanra, ám a kifosztott család nem engedte be a kiküldött ingatlanbecsüst. Közben pedig az érintett család pert indított a szerződést készítő M. J. közjegyző ellen, nem törődve azon fenyegetésekkel sem, miszerint a lakást elsőként átvevő személyek akár el is tűntethetik a gyerekeket. Bár egy grafológiai vizsgálat igazolta, hogy a házaspár aláírásait meghamisították a szerződéshez, a család szomorú jogi harca a Marosvásárhelyi Táblabíróságon eldőlt: végleg elveszítették lakásukat, ugyanis nem volt már pénzük megfellebbezni a döntést.
Az utolsó híradások óta azonban komoly fordulatot vett az ügy: a kisemmizett családot kedden délelőtt kilakoltatták. Mint elmondták, már kaptak felszólítást, hogy költözniük kell, előbb augusztus elejéig, majd folyó hó tizenharmadikáig adva haladékot otthonuk elhagyására. Kedden délelőtt pedig 9 óra 10 perckor megjelentek a végrehajtók és kiürítették az elveszített lakást.
„Fogalmunk sincs, hogy juthattunk idáig, sem arról, hogy hol töltjük a ma éjszakát. Kerestünk és találtunk új albérletet, ám a tulajdonos előre kéri a lakbért, 160 eurót, plusz a bútorok szállítási költségeit. Ezen kívül azt is elmondta, hogy a lakásban most másvalaki él, csak néhány nap múlva költözhetnénk be” – mondta el a kétségbeesett családanya, K. Ilona.
Bútoraiknak egyelőre sikerült helyet találni egyik szomszédjuk garázsában, ám a négytagú családnak még nincs éjszakai szállása. Ha valaki úgy érzi, segíteni tudna a bajba jutott családon, az édesanya telefonszámát az Udvarhelyi Híradó titkárságán – mely elérhető a 0266–218361-es telefonszámon – megtudhatja.
A Korond-patak elterelésével kapcsolatos munka kritikusabb része lassan befejeződik, ám így is tizennyolc napos késéssel számol a kivitelező. A sóbányánál egyébként kisebb földmozgásokat is érzékeltek a berendezések.
A helyi vészhelyzeti bizottság újabb harminc nappal, augusztus 8-ig meghosszabbította a vészhelyzetet Parajdon – számolt be kedden a Hargita megyei prefektusi hivatal.
Huszonkilencedik alkalommal tartják meg a Székelyföldi Tánctábort július végén Felsősófalván.
Két autó ütközött Fenyéden vasárnap délután. A balesetben hárman sérültek meg, egyiküket helikopterrel szállították el a marosvásárhelyi kórházba.
Megnyílt a Szentegyháza Gyöngye jogutóda, a Termál Liget strand, miután a helyi önkormányzat peres úton visszaszerezte a létesítményt.
A vízzel feltelt és részben már beszakadt sóbánya kockázatelemzését, illetve egy új bánya megnyitásáig tartó támogatásrendszer kidolgozását követelték a tüntetők szombaton Parajdon. A tömeg a kultúrháztól indulva vonult a Salrom székhelyéig.
Kórházba szállították pénteken délután azt a férfit, aki motoros balesetet szenvedett Korond és Farkaslaka között.
A Korond-patak ideiglenes elterelését biztosító vezetékrendszer építésének legnehezebb részéhez értek a parajdi sóbányánál. A kivitelezőnek most különösen precízen kell dolgoznia egy kanyar miatt. A munkálatok befejezése legalább tíz napot késik.
A villanypásztor és az őrzőkutyák sem állították meg a jól megtermett hím medvét, amely öt juhot ölt meg az elmúlt két hétben egy ivói gazdaságban. Többször elkergették a hatóságok a problémás példányt, mégis visszatért, így végül ki kellett lőni.
Egyenként félmillió forintos – 6400 lejes – támogatást kapnak a Salrom és a Sal Sind alkalmazottai, valamint a beszakadt bányafödémnél kialakított veszélyzónából kiköltöztetett családok – jelentette be szerdán Parajdon az Ökumenikus Segélyszervezet.
szóljon hozzá!