Fotó: Barabás Ákos
A székelyudvarhelyi városházára beérkező panaszok többsége telek- és ingatlanproblémákkal, lakásigényléssel, a gödrös utakkal, illetve a szemetelés okozta problémákkal kapcsolatos. A hivatal hatáskörébe tartozó problémákat a városlakók elektronikus formában, hagyományos levélben és – mint azt megtudtuk – akár Facebook-üzenetben is bejelenthetik a városházán.
2017. február 28., 13:162017. február 28., 13:16
A leggyakoribbak a szociális jellegű panaszok, illetve a telek- és ingatlanproblémák, de sok az aszfaltozással, a szemétgondokkal kapcsolatos beadvány is – mondta el érdeklődésünkre Simon Tímea, a városháza szóvivője. Szintén sok városlakót zavarnak a kóbor kutyák. A panasz természetétől függően legkésőbb harminc napon belül választ kapnak beadványukra a lakosok – szögezte le. A városvezetés problémákra érzékeny, párbeszéden alapuló konzultációt ígért, ezért nagy figyelmet fordít a lakossági bejelentések és észrevételek gyors és hatékony megoldására is – közölte a sajtófelelős.
Lakossági fórumok, meghallgatások
A válaszlevélben megjegyzik azt is, hogy az elmúlt fél évben több lakossági fórumon is részt vett Gálfi Árpád polgármester és Orbán Árpád alpolgármester a hivatal munkatársaival, és ezeken a lakóknak volt lehetőségük személyesen is beszámolni az őket érintő gondokról. „A fórumokon a munkatársak feljegyezték a panaszokat, és igyekeztek lehetőségeikhez mérten a legrövidebb időn belül megoldani azokat. Példaként említenénk, hogy lakossági bejelentést követően került fekvőrendőr a Cserehátra” – közölte a sajtófelelős. Arról is tájékoztattak, hogy mind a polgármester, mind az alpolgármester rendszeresen tart lakossági meghallgatásokat, ahol a városlakók személyesen is elmondhatják panaszokat, ezekről pedig jegyzőkönyv is készül. A polgármester a lakosság-nyilvántartó iroda vezetőjével felváltva – kimondottan a személyazonossági igazolványokkal kapcsolatos problémák megoldására – külön fogadóórát tart kéthetente, keddenként.
Facebookon is fogadják a bejelentéseket
Idén a polgármesteri hivatal titkárságán összesen hetven lakossági beadványt iktattak – az elmúlt évben összesen négyszázat –, de más csatornán keresztül is érkeznek bejelentések a városházára. Sokan telefonon egyenesen az illetékes osztályok munkatársaihoz intézik panaszukat. „Az e-mailen érkezett leveleket hivatalosnak tekintjük, azok iktatószámot is kapnak, ugyanakkor azt is hozzá kell tennünk, hogy az elmúlt időszakban nőtt az e-mailben megfogalmazott beadványok száma” – írták érdeklődésünkre.
Mint kiderült, a székelyudvarhelyi városháza hivatalos Facebook-oldalán is lehet lakossági bejelentéseket tenni. „Igyekszünk a legrövidebb időn belül megoldani az ott felmerülő problémákat” – szögezte le a sajtószóvivő. Simon Tímea arról is beszámolt, hogy Facebook-on kaptak már bejelentést meghibásodott jelzőlámpáról, de volt olyan is, aki egyes osztályok ügyfélfogadási rendjéről érdeklődött.
A városháza sajtóosztálya kérdésünkre arról is beszámolt, hogy a korábbi városvezetőség által létrehozott Székelyudvarhelyi Észrevételek Facebook-csoportot a 2016-os helyhatósági választási kampányában az előző városvezetés lezárta, az újonnan megalakult nyilvános csoportot azonban már nem a városháza működteti, hanem udvarhelyi civilek.
Egyelőre nem szükséges elárasztani a Sószoros mögötti rétet, mivel egy elterelő meder kihasználásával sikerült csökkenteni a vízbefolyást a sóbányába, a későbbiekben azonban még szükség lehet erre a beavatkozásra.
Friss hóréteg lepte be vasárnap délután a Madarasi Hargitát a szokatlanul hideg időjárás következtében.
Évekig eltart, amíg megépül a bögözi futballpálya öltözője, mivel évente csak egy-egy kisebb összeget különítenek el erre a beruházásra. Az épület falai ugyan már állnak, és a tetőt is megépítenék idén, de csak néhány év múlva fog befejeződni a munka.
Önkénteseket jelentkezését várják homokzsákok rakásához Alsósófalván, ahol a vízügyi hatóságok a rét elárasztása mellett döntöttek a paradji sóbánya megmentése érdekében – számolt be Facebook-oldalán a Sóvidék Televízió.
A Rotary Club Székelyudvarhely pénteken tartotta 22. jótékonysági bálját. A fiatalokat támogató est fővédnöke Molnár Levente volt, aki a „Közjó szolgálatáért” Rotary-díjat is átvehette, amellyel közösségépítő művészi munkáját ismerték el.
Megerősítette a Székelyhonnak az Országos Sóipari Társaság, hogy csak a Korond-patak érintett mederszakaszának a lebetonozásával menthető meg a parajdi sóbánya a beázásoktól. A rengeteg víz kiszivattyúzásán jelenleg is megfeszített erőkkel dolgoznak.
A parajdi vészhelyzeti bizottság (CLSU) 15 napra helyi szintű veszélyhelyzetet hirdetett a parajdi sóbányában történt vízszivárgások miatt.
Jelentős beavatkozásokra van szükség a székelyudvarhelyi városközpontban lévő közvécé felújítására, és bár a projekt dokumentációja készül, a kivitelezés költsége is növekszik az évek alatt.
Hamarosan elkezdődhet az Árvátfalvát és a Felsőboldogfalva keleti részét érintő ivóvízhálózat kiépítése. A munkálatok során a székelyudvarhelyi rendszerre csatlakoztatják a háztartásokat. A tervek szerint még idén lezárul a megvalósítás.
A „Fától fáig, verstől versig” Kányádi Sándor-versmondóverseny megyei szakaszáról hatvan diák jutott tovább az országos döntőbe, amelyet május 9–11. között rendeznek meg Nagygalambfalván, a Feleki Miklós Művelődési Házban.
szóljon hozzá!