Fotó: Bodnár Arthur
Tízezer lejig terjedő pénzbírságot szabhatnak ki azokra az épülettulajdonosokra, akik a polgármesteri hivatal felszólítására nem renoválják ingatlanjuk homlokzatát, súlyosabb esetben el is árverezhetik a házat. Székelyudvarhelyen mára nagyjából 5–6 javításra szoruló épület maradt a városközpontban, ezek közül kettő jelent veszélyt a közbiztonságra.
2010. augusztus 18., 16:212010. augusztus 18., 16:21
2010. augusztus 18., 18:302010. augusztus 18., 18:30
Fotó: Bodnár Arthur
Egy fejlesztési minisztérium által előterjesztett törvénytervezet értelmében az önkormányzatok renoválásra kötelezhetik majd a leromlott állapotú épületek tulajdonosait, ehhez mindössze egy egyszerű írásos felszólítás is elegendő lesz. Az ingatlan tulajdonosának hat hónap áll majd rendelkezésére, hogy elvégezze a szükséges javítási munkálatokat, ellenkező esetben 2000-től 10.000 lejig terjedő pénzbírsággal sújthatja az önkormányzat. A büntetés kiszabása után az önkormányzat is elvégeztetheti majd a renoválást, melynek költségeit visszakövetelheti az épület tulajdonosától, akár kényszervégrehajtást is kezdeményezhet, illetve kérheti az épület elárverezését a felújítási költségek behajtása érdekében.
Fotó: Bodnár Arthur
A városok történelmi központjaiban található épületek homlokzatainak renoválására jelenleg is kötelezheti az önkormányzat az ingatlantulajdonosokat, ám a hatályban lévő törvény közel sem annyira szigorú, mint az új jogszabálytervezet előírásai. Székelyudvarhelyen jelenleg is vannak érvényben renoválásra vonatkozó felszólítások – tájékoztatott Farkas Domokos, a polgármesteri hivatal urbanisztikai osztályának vezetője. Ő még nem tanulmányozta át az új törvénytervezetet, azonban véleménye szerint az önkormányzatnak sosem lesz annyi pénze, hogy más helyett elvégezze a javításokat. Az osztályvezető ugyanakkor közölte, az öt-hat évvel korábbi állapotokhoz képes már jóval kevesebb javításra szoruló ház van a városközpontban, vagyis a védett övezetben. Mára nagyjából 5–6 javításra szoruló épület maradt itt, ezek közül kettő van olyan állapotban, hogy veszélyt jelent a közbiztonságra.
Ránk számíthatsz! az idei tusványosi nyári szabadegyetem és diáktábor mottója – mondta Németh Zsolt, az Országgyűlés Külügyi Bizottságának elnöke, a szabadegyetem egyik alapítója szerdai budapesti sajtótájékoztatón.
Ősztől csak az 500 főnél több diákot oktató iskolák maradnának önálló jogi személyiséggel a tanügyminisztérium költségcsökkentő terve szerint. Maros megyében több városi iskola is érintett lehet, de nagy még a bizonytalanság körülötte.
Pusztító vihar csapott le szerdán a Prahova völgyére, Szinaján több autót totálkárossá tettek a viharos szél miatt gyökerestől kidőlt, vagy derékba tört fák.
Az utak mentén élelemért kolduló medvék etetéséért kiszabható bírságok szigorítását ígérte szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter, miután részt vett a Transzfogarasi út környékén élő medvék kezeléséről szóló tanácskozáson.
A négymillió forintos gyorssegély után most tizenhatmillió forinttal segítik a kökösbácsteleki és nagyborosnyói családokat az anyaországiak. A Katolikus Karitász adománygyűjtéséből származó összeget az árvízkárok alapján költik el.
Fákat döntött ki, tetőszerkezeteket rongált meg és egyéb anyagi károkat is okozott a szerdai vihar Kézdivásárhelyen – olvasható Szilveszter Szabolcs alpolgármester bejegyzésében.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium új közigazgatási reformcsomagot tervez, amely a decentralizáció elvét erősíti meg, egyszerűsíti az ezzel kapcsolatos eljárásokat, és több hatáskört biztosít az önkormányzatoknak – jelentette be Cseke Attila.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) bizalmatlansági indítványt nyújtott be a kormány ellen, miután a Bolojan-kabinet felelősséget vállalt a parlamentben a deficitcsökkentő intézkedéscsomagról szóló törvénytervezetért.
Ezúttal Kézdivásárhelyre és Székelyudvarhelyre csapott le nagy erővel a vihar.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
szóljon hozzá!