Túl sokba került, megbosszulja magát a volt médiavállalkozás
Fotó: Barabás Ákos
Bíróság dönt az Udvarhelyi Média Kft. ügyében: a székelyudvarhelyi városvezetés által hibásként megnevezettek a teljes önkormányzati testületet behívták a perbe. A várost ér kár értéke mintegy 700 ezer lej, ezt kell majd visszafizetnie valakinek.
2020. október 19., 12:002020. október 19., 12:00
Székelyudvarhely polgármesterének júliusig kellett megneveznie: ki a felelős a város ért – (kamatokkal együtt) több mint 700 ezer lejre rúgó – kárért. Az Udvarhely nevű napilapot kiadó Udvarhelyi Média Kft.-ről van szó, amelynek
A 2016-os számvevőszéki vizsgálat nyomán a Hargita Megyei Törvényszék Gálfi Árpád polgármestert jelölte meg a pénz behajtására. Az elavulási határidőn belül a polgármester a törvényes előírásoknak megfelelően és a számvevőszék döntésének kötelező előírásai alapján
Mivel a kár okának alapját tanácsi határozatok alapján jóváhagyott törzstőke-emelés képezi, így a döntésben résztvevőket nevesítette a rendelet:
Az érintettek azonban a rendelet megsemmisítését kérve bírósághoz fordultak – tudtuk meg Zörgő Noémitől. Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalának sajtószóvivője hozzátette:
„Jelenleg a bírósági ügyek kezdeti fázisaiban vagyunk, így további részletekről csak az ügyekben meghozott döntések után tudunk szolgálni” – tette hozzá az illetékes. A kármegtérítés tehát hosszadalmas folyamat lesz.
Az ügy fontos adaléka, hogy a polgármesteri rendeletben megnevezettek a 2012 és 2016 között mandátumban lévő önkormányzati képviselő-testület teljes egészét is behívták a perbe: tehát azokat az EMNP-s és MPP-s tanácsosokat is, akik mindkét törzstőke-emelésnél elutasítóan (nem-el) szavaztak, többek között Gálfi Árpádot is, aki akkor az MPP színeiben volt önkormányzati képviselő. A helyzet visszásságát továbbá az is fokozza, hogy az akkori testületi tagok egy része 2016-ban is mandátumot nyert.
Mint azonban kiderült: a „vétkesek” megnevezését nem lehetett elkerülni. Gálfi minden más lehetőséget kihasználva igyekezett a helyi költségvetés számára a kárként megítélt összegeket visszatéríteni: első lépésben az Udvarhely Média Kft. csődeljárása során a felszámolás révén remélte az ügy megoldását, de 2020 tavaszán (a csődeljárás befejezésekor) a csődbiztos is jelezte, hogy ezen összegeket nem lehet felszámolás alapján visszaszerezni.
– elevenítette fel az előzményeket a sajtószóvivő.
Mint ismeretes: a város fő hitelutalványozójaként, kár esetén a polgármesternek kellene megtéríteni a várost ért kárt, azaz Gálfi Árpádnak kellett volna visszafizetnie a 700 ezer lejes összeget.
Szombaton elment otthonról, és nem tért vissza az a 16 éves marosvásárhelyi fiú, akit vasárnap már a rendőrséggel kerestetnek.
Amit tudtunk megmutattunk: közvetítettük élőben, beszámoltunk róla, képtörténetben meséltük el, most pedig videóban foglaljuk össze. Idén ilyen volt a szabadtéri ételszentelés Csíkszeredában. Jövőre ugyanitt, ugyanennyien?
Virágvasárnapi olajágszenteléssel és Szent Péter téri pápai áldással kísérve beszélgettünk a római Német–Magyar Kollégium spirituálisával, a csíkdánfalvi születésű Vízi Elemér atyával.
Sepsiszentgyörgyön is szabadtéren szentelték meg a húsvéti eledeleket vasárnap reggel. Az ünnepi pillanatokon több mint ezren vettek részt, köztük román ajkú hívek is.
A már jól bevált forgatókönyv szerint, békésen, fegyelmezetten zajlott le a magyar nyelvterület legnagyobb létszámú húsvéti eledelszentelése Csíkszeredában.
Ezrek részvételével tartották meg idén is a Kárpát-medence legnagyobb ételszentelését Csíkszereda főterén. Tamás József, nyugalmazott segédpüspök kiemelte: úgy üljünk asztalhoz, hogy ott magával Jézus Krisztussal találkozunk.
Csíkszeredaiak és más településekről érkezők ezrei népesítik be évek óta a Szabadság teret és környékét húsvétvasárnap reggel. Ünneplőben, katonás rendben sorakoznak fel egymás mellé, a húsvéti ételekkel megrakott kosaraikkal, hordozóikkal.
A kutatók abban többnyire egyetértenek, hogy a tojás a Kr. u. 4. századtól már biztosan kapcsolódik a húsvéthoz, miután bekerült a szentelmények közé. De már jóval a kereszténység előtt díszítették azokat, és az ősi motívumok még ma is használatosak.
Hargita megyei tűzszerészek szálltak ki szombaton Madéfalvára, ahonnan egy fel nem robbant, feltételezhetően második világháborús lövedéket szállítottak el egy mezőgazdasági területről.
Mintegy húsz hektáron szétterjedt tarlótűz megfékezéséhez riasztották a Hargita megyei tűzoltóság maroshévízi egységét és a környékbeli önkénteseket nagyszombat délután.
1 hozzászólás