Kerekes Botond Géza több mint két évtizede vezeti a Triplastot
Fotó: Triplast
Az ezredforduló környékén Marosvásárhelyen három fiatal összedugta a fejét, és gondolt egy merészet: mivel a háztartások egyre több hulladékot halmoztak fel, ezért önerőből műanyag szemeteskukák gyártásába fogtak. Ez a lépés pedig megalapozta a cég stabilitását, amely az évek múlásával a szennyvízelvezetők, a fedlapok és a tartályok gyártásába is belefogott – tette mindezt fenntarthatóan és tudatosan, amely immár országos szintű elismertséget eredményezett számára. A Triplast egyik alapító-tulajdonosának, Kerekes Botond Gézának a szemszögéből ismerhetjük meg a cég bő két évtizedes történetét.
2024. június 17., 10:002024. június 17., 10:00
„A kolozsvári közgazdasági egyetem elvégzése után hazaköltöztem, és miután több cégnél is megfordultam, azon törtem a fejem, hogy valahogy csak jó lenne, ha saját vállalkozásba kezdenék” – emlékezett vissza a kezdetekre Kerekes Botond Géza, aki ekkor már ismerte Ugran Claudiut és Fikó Istvánt, akikkel közösen eldöntötte, hogy céget fog alapítani. Így történt tehát, hogy a Triplast műanyag szemetesládák gyártásába kezdett.
„Ez nem volt egy szűz piac, viszont akkor még kiépülőben volt. Nagyon sokan viszont importálták ezeket a kukákat, ugyanakkor mivel Románia akkor még nem volt európai uniós tagország, ezért előnyünk volt a külföldiekkel szemben” – magyarázta a Triplast vezetője, így gyorsan, 2-3 év leforgása alatt betörtek a hazai piacra.
Lelkiismeretes és precíz munka folyik a marosvásárhelyi termelőegységben
Fotó: Triplast
Miután egyre többen kezdték vásárolni a Triplast gyártotta termékeket, a tulajdonosok tudatosan visszaforgatták a nyereséget a cégbe.
– magyarázta Kerekes Botond Géza, akik EU-s támogatással belefogtak a csatorna- és vízhálózatok gyártásába is. Az elmúlt több mint két évtizedben a Triplastot is érintették válságok, de a több lábon állásnak hála, ezeket rendre, mondhatni könnyen átvészelték. „A gazdasági világválság idején még fiatal cég voltunk, így annyira nem éreztük meg annak negatív hatását.
– magyarázta az elmúlt évek történéseit a marosvásárhelyi vállalkozás alapítója. A vállalkozói évek során Kerekes Botond Géza megtanulta, hogy egyszerre több lábon kell állni: egy krízis során ha bármelyik iparágban visszaesés tapasztalható, akkor a többi biztosítani fogja a fennmaradást.
A Triplast a dekoratív virágcserepek gyártásának világában is megvetette lábát
Fotó: Triplast
A Triplast filozófiája nemcsak az innovációban, hanem a termékek fejlesztésében és tökéletesítésében rejlik. „A célunk nem az, hogy feltaláljuk a spanyolviaszt: mi a termékek fejlesztésén és optimalizálásán dolgozunk azért, hogy azokat minél költségkímélőbben és jobb minőségben tudjuk szállítani partnereinknek” – avatott be a vállalkozás fő irányvonalába Kerekes Botond Géza.
„Mi ezt megtanultuk az elmúlt években, ennek fényében újítunk, alkalmazkodunk, fejlődünk és figyeljük a nyugat-európai irányokat” – mondta el a vállalkozó, aki nyíltan vallja, hogy ők nem az úttörői, hanem a trendkövetői szerepet töltik be a piacon. „Cégünk erőssége, amely egyben a mottónk is az, hogy a lehető leggyorsabban alkalmazkodunk a piac és a környezet igényeihez, kihasználva minden lehetőséget a termelés és a kereskedelem területén” – tette hozzá a marosvásárhelyi üzletember.
A beszélgetés során arra is fény derült, hogy a Triplast volt az első helyi cég, amelyik a rotációs öntést mint gyártási technológiát alkalmazta.
– ismertette az alapító, aki szerint a gyártásban használt gépek adottságainak teljes kiaknázásával és a megfelelő alapanyagok felhasználásával a lehető legjobb árucikkeket hozzák létre a megrendelőknek. „Mivel dinamikusan felépített szervezet vagyunk egy széles termékpalettával, ezért az ügyfeleink számára mindig a legprofibb megoldásokat kell hogy kínáljuk.
– ismertette a Triplast hitvallását Kerekes Botond Géza. Talán ezen hozzáállásnak köszönhető az is, hogy mind a mai napig meghatározó szereplői a hazai piacnak.
Műanyag termékek széles skáláját gyártják a Maros megyei üzemben
Fotó: Triplast
„2002-ben alapítótársaimmal együtt vágtunk bele a munkába, majd szépen folyamatosan elkezdtük építeni a csapatot. A gépek mellé először mérnököket és tervezőket alkalmaztunk, majd jöttek a munkások is. Az alapcsapat már akkor kialakult, majd fokozatosan bővültünk mind számbelileg, mind minőségileg” – ecsetelte a csapat felépítését Kerekes Botond Géza, akik 2010-ben már 50-en dolgoztak a cégnél.
„Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy van olyan alkalmazottunk, aki már az alapítás éve óta nálunk dolgozik, de nagyon sokan már 10–15 éve csapatunkat erősítik” – mondta büszkén a Triplast vezetője. Emellett azt is megtudtuk, hogy a csapattagok a következetes építkezést, az állandó fejlesztéseket és a modern technológiai vívmányokat is értékelik a marosvásárhelyi vállalkozásban.
– állítja a marosvásárhelyi társaság irányítója, aki mint cégvezető barátként tekint az alkalmazottakra, mivel tapasztalatai szerint csak így lehet egy összetartó, felkészült csapatot kialakítani.
A Triplastnál rövid és középtávra is léteznek tervek a jövőre nézve, hiszen ha mindenki becsülettel végzi a munkáját, akkor hosszú távon meghatározó szereplői lehetnek a gazdasági életnek. „Nem tervezünk hosszú (azaz 10 évvel hosszabb) időre, de folyamatosan arra törekszünk, hogy megfeleljünk a jövőbeli piacnak. Amennyiben követjük a változásokat, úgy a jövőnkkel sem lehet gond” – fogalmazott végszóként tömören, de lényegre törően a Triplast alapító ügyvezetője.
Az itt olvasható tartalom először az „Akiket az idő igazol” 2023-as kiadványában jelent meg.
(X – fizetett hirdetés)
Az emlékezés felelőssége mindannyiunké, hiszen csak akkor lehetünk méltóak az ’56-os hősök örökségéhez, ha továbbvisszük a szabadság eszméjét és a nemzeti összetartozás ügyét – hangzott el szerda este Székelykeresztúron.
Többszázan vonultak fel fáklyákkal Székelyudvarhely központjában szerdán este, az 1956-os forradalom áldozataira és eredményeire emlékezve. A felszólalók az összetartás, értékeink megőrzésének fontosságát hangsúlyozták.
Ha a délelőtti sepsiszentgyörgyi megemlékezéseken még csupán maroknyi ember vett részt, a városi önkormányzat által szervezett esti ünnepségen már közel kétszázan rótták le tiszteletüket az '56-os forradalom hősei előtt.
„Magyarország alkotmánya is rögzíti, mai szabadságunk 1956-os forradalmunkból sarjad ki. 1956 öröksége pedig segít bennünket évszázados megmaradásunkban” – fogalmazott Gulyás Gergely miniszter szerdán este Csíkszeredában.
Gyergyószentmiklóson szerdán a római katolikus temetőben lévő 1956-os emlékműnél zajlott az ünnepség, ahol a forradalom hősei, mártírjai előtt hajtott fejet a kisszámú résztvevő közönség. Felvetődött: van-e szabadság ma?
Égő fáklyákkal vonultak az 1956-os megemlékezésre a marosvásárhelyi magyarok szerdán délután, így is tisztelegve azok emléke előtt, akik életüket adták a szabadságért.
A művészetterápia eszközeivel fordulnak a különleges igényű gyerekekhez az ART-JOY – Művészetterápia a különleges igényű gyerekek számára projekt keretében. Ebbe bárki betekinthet csütörtökön 10 órától az Alpha Transilvana Alapítvány székhelyén.
Ünnepi műsorral tisztelegtek a meghurcoltak előtt az erdővidéki fiatalok, és azok is, akiket nem kell emlékeztetni a kommunizmus sötét éveire. Kelemen Csongor egykori politikai fogoly jelenlétében emlékeztek 1956-ra Baróton.
A vízhálózat mosási és fertőtlenítési munkálatai miatt a nyárádszeredai önkormányzat felhívja a lakosság figyelmét, hogy csak háztartási célokra használják a vizet csütörtökön.
Egyesek belehaltak a szabadságszeretetbe: emlékük előtt tisztelegve koszorúztak szerdán délben a sepsiszentgyörgyi önkormányzat képviselői a volt politikai foglyokkal együtt, este pedig az 56-os emlékparkban tartanak hosszabb megemlékezést.