Megelőzni kellene a bajt, nem utólag elhárítani a vészt. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Számos háromszéki turisztikai létesítménynek nincsen tűzvédelmi engedélye. Pedig szükség lenne rá egyrészt a biztonság megteremtése, másrészt a hatalmas bírság elkerülése érdekében.
2024. január 29., 18:202024. január 29., 18:20
A hivatalos nyilvántartásokban szereplő 252 háromszéki turisztikai létesítmény közül harmincnak nem volt tűzvédelmi engedélye – derült ki a 2023. január 1. és 2024. január 19. között elvégzett tűzoltósági ellenőrzések során.
illetve kiosztottak 314 figyelmeztetést is az észlelt hiányosságok, rendellenességek mihamarabbi kiküszöbölése céljából.
A tűzvédelmi engedély egy olyan tanúsítvány, amire szükség van a törvényes működtetéshez, vendégfogadáshoz. A legkirívóbb esetek Sepsiszentgyörgyön és Kovászna városában, valamint Előpatak, Csernáton, Kommandó, Bacon és Réty községekben voltak. Év végén
Tavaly Háromszéken egyetlen tűzeset történt idegenforgalmi jellegű épületnél, mégpedig egy olyan kökösi menedékháznál, amely már nem szerepelt a vendégfogadók hivatalos listáján.
Az illetékes hatóságok figyelmeztetnek, az új vagy régi épületeknél a tűzvédelmi előírások megszegésének, illetve a tűzvédelmi engedélyek hiányának a következménye – a működési engedély ideiglenes vagy végleges visszavonása mellett – akár 50 ezer lejes pénzbírsággal is járhat.
Két gyermeket és egy fiatalt keresnek még a kedden leégett Ferma Dacilor panziónál – közölte a Prahova megyei prefektus. Virgiliu Nanu szerint „minimális az esélye”, hogy élve megtalálják őket.
Mint ismeretes, 2023. december 26-án kora reggel kigyúlt a Prahova megyei Ferma Dacilor elnevezésű panzió, amely nem rendelkezett katasztrófavédelmi engedéllyel. A borzalmas tűzvészben nyolcan (5 felnőtt, 3 gyermek) életüket vesztették. A szakértők szerint a tűz megelőzhető lett volna, ha idejében – a törvényes előírásoknak megfelelően – elvégzik a szakértői vizsgálatokat, hiszen azok feltárhatták volna a hiányosságokat, kockázati tényezőket, amelyek a tragédiát okozták.
Délután kettő és három óra között sehol nem voltak sorok a gyergyószentmiklósi szavazókörzetek előtt, de folyamatosan mennek az emberek szavazni a romániai elnökválasztás második fordulójában.
A 15 órás részvételi adatok szerint már a 40 százalékhoz közelít a részvételi arány Hargita megyében a romániai elnökválasztás második fordulójában, ott ugyanis már a választópolgárok 38,72 százaléka járult az urnák elé.
Nagy a mozgás a csíkszeredai választókörzeteknél, sor azonban a déli órákig nem alakult ki. Sokan a magyar kisebbség érdekeit vették figyelembe a döntésnél.
Nem marad el sokkal az országos átlagtól a székelyföldi választási kedv: a választásra jogosultak egynegyede élt is állampolgári jogával a délelőtti órákban a legfrissebb részvételi adatok szerint.
Ha nem olvasnánk újságot, talán nem is vennénk észre, hogy választás zajlik, annyira csendes a város. Azonban a „fű alatt” csak van mozgás Kézdivásárhelyen is, bár egyelőre kisebb a részvétel az országos átlaghoz képest.
A Központi Választási Iroda (BEC) vasárnap felhívta a figyelmet arra, hogy a szavazás napján tilos az elnökjelöltek valamelyikének támogatására vagy elutasítására közvetlen vagy közvetett módon buzdító tartalmak online terjesztése.
Záporokra és viharokra figyelmeztető elsőfokú riasztást adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 30 megyéjére.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor vasárnap reggel az urnáktól távozóban a sajtónak kijelentette, hogy a Románia számára legjobb lehetőségre szavazott az elnökválasztás második fordulójában.
Nagy a szavazókedv Székelyföld két megyéjében: Hargita és Kovászna megyében 11 óráig többen mentek el szavazni, mint két héttel ezelőtt délig. Maros megyében egyelőre nincs „meglepetés”.
Ismét közösen szavazott George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jelöltje Călin Georgescu volt független elnökjelölttel Mogoșoaia-n.
szóljon hozzá!