Korcsolyázni csak a tartós fagy beállta után lehet, de akkor több településen is. Archív
Fotó: Veres Nándor
Egyelőre nem kedvez az időjárás a korcsolyapályák működtetőinek, idén ezidáig egyetlen szabadtéri jégpályát sem tudtak megnyitni Csíkszéken. A téli sport kedvelői csupán a megyeszékhelyi Molnár Lajos, illetve a karcfalvi műjégpályán hódolhatnak szenvedélyüknek, a korábbi évekkel ellentétben ugyanis idén nem biztosítanak lehetőséget közkorcsolyázásra a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán.
2017. december 14., 13:262017. december 14., 13:26
Tartós mínusz fokokra lenne szükség a csíki szabadtéri korcsolyapályák megnyitásához: míg tavaly több településen már december elején ki tudták alakítani a jégfelületet, idén az enyhe tél miatt még mindig nincs erre lehetőség. Ennek következtében a korcsolyázni vágyók csak a műjégpályák közül választhatnak, ám a korábbi évekkel ellentétben a kínálat ebben a kategóriában is csökkent.
– tudtuk meg Darvas Attilától, a Csíkszeredai Sportklub sajtószóvivőjétől. Ennek oka, hogy a pálya annyira túlzsúfolt a mérkőzések és az edzések miatt, hogy
Archív
Fotó: Veres Nándor
Emellett az is problémát jelent, hogy nagyon kevés alkalmazottat foglalkoztat a jégcsarnok, ezért nem is tudnák megszervezni a programot. Ennek ellenére
Kedden 18 és 19 óra között lehet korcsolyázni a sátortetős jégpályán, szombaton és vasárnap pedig 11-13 óra között, valamint 18-20 óra között. A belépő ára az egyórás programra gyermekeknek 3 lej, felnőtteknek 5 lej, a két órás programra pedig 6, illetve 10 lej – sorolta érdeklődésünkre Burista Csilla, a csíkszeredai városháza illetékese.
Csíkszéken emellett a csíkkarcfalvi műjégpályán biztosítanak lehetőséget közkorcsolyázásra. Kozma Ervin, a Csíki Jégkorong Önkormányzati Fejlesztési Társulás menedzsere megkeresésünkre elmondta, a zsúfoltság miatt csak szombatonként 19-21 óra között áll nyitva a pálya a közönség előtt, ezt azonban kivétel nélkül betartják, és korcsolyabérlésre is van lehetőség. Emellett vasárnap 14-19 óra között a felcsíki községek lakói ingyenesen korcsolyázhatnak a pályán. Az ünnepek alatt viszont más időpontokba is várják majd a korcsolyázni vágyókat, erről a csikijegkorong.ro oldalon tájékozódhatnak az érdeklődők.
A csíktaplocai Transylvanian Tennis&Squash pályákon kialakított szabadtéri jégpályát idén is megnyitják majd az érdeklődők előtt, amint téliesre fordul az időjárás. Szász László tulajdonos lapunknak elmondta, reggel kilenctől este nyolc óráig várják majd az érdeklődőket,
Archív
Fotó: Veres Nándor
Így a napi jegy gyerekeknek 5, felnőtteknek 10 lejbe kerül, illetve a korcsolyabérlésért is 10 lejt kérnek. Ugyancsak a hideg időjárásra vár Bíró Albin, a hargitafürdői jégpálya működtetője is. A helyi sportiskola épületével szemben, az egykori focipálya területén található szabadtéri pályát már előkészítették, a múlt héten elkezdték a jég kialakítását, és
A belépők ára az időpontok függvényében változik majd: 9-11, 11.30-13.30 és 14-16 óra között 10 lejbe, 16.30 és 18.30 óra között 15 lejbe, 19 és 22 óra között pedig 20 lejbe kerül, a korcsolyabérlés ára viszont időponttól függetlenül 10 lej. Bíró Albin emellett arról is beszámolt, hogy Szépvízen, a gát alatt is tervezik egy kisebb és egyszerűbb pálya kialakítását.
A csíkszentimrei szabadtéri jégpályát tavaly már december elején megnyitották, és idén is szeretnék ezt minél hamarabb megtenni, hiszen az alcsíki gyerekek nagyon várják már – mutatott rá Jakab Károly, a pálya működtetője. A településnek hokicsapata is van (csíkszentimrei Sasok SK), így még fontosabb lenne a jégpálya megnyitása. Ide egyébként egész nap várják majd az érdeklődőket, nincs meghatározott program.
Archív
Fotó: Veres Nándor
A csíkszentdomokosi jégpályán, amely a település Marosfő felőli kijáratánál található, szintén egész nap ingyenesen lehet majd korcsolyázni, Márton Csaba tulajdonos szerint
Emellett számos további csíki településen tervezik egyszerűbb, egész napos nyitvatartással működő és ingyenesen használható pályák kialakítását, ha lehűl az idő. Tusnádon, Csíkmenaságon, Csíkdánfalván és Csíkkozmáson például a helyi iskolák udvarán, Csíkszentsimonban a sörgyár melletti területen, Csíkszentkirályon pedig a helyi futballpálya mellett alakítják ki a pályát, így utóbbinál öltözők is az érdeklődők rendelkezésére állnak majd.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Miért nincs túljelentkezés az orvosi rezidensvizsgákon és miért éri meg a háziorvosi szakosodást választani – többek között erről is beszélgettünk Vass Levente egészségügyi szakemberrel a vasárnap tartandó rezidensvizsga kapcsán.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
Erősen irritáló hatású vegyszert tartalmazó palackokat dobott valaki a szelektív hulladékba, emiatt le kellett állítani a munkafolyamatot a lécfalvi hulladéklerakóban. A sepsiszentgyörgyi köztisztasági vállalat nagyobb elővigyázatosságra int.
Orvosi felszereléseket adományozott pénteken az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőségnek.
szóljon hozzá!