Fotó: Balázs Katalin
Elszállították az elszenesedett gerendákat, a rengeteg cseréptörmeléket, így jelenleg tető nélküli a Kossuth Lajos utcai ikres ház. Az augusztus elsejei tűz, amelyet a tűzoltósági jelentés szerint rövidzárlat okozott, lakhatatlanná tette a Vita és Kercsó család otthonát.
2017. augusztus 10., 20:482017. augusztus 10., 20:48
A földszint mennyezetét tartó, elszenesedett gerendák helyére újak kerülnek, remélhetőleg hamarosan új szarvazat is lesz a házon. A kalákázók munkáját Vita Csaba hangolja az össze, ő az egyik károsult, aki felvállalta, hogy a teljes tetőzetet, Kercsóék részét is beleértve rendbe teszi.
Nem saját erőforrásból építkeznek Vitáék, hiszen
Lángok csaptak fel kedden délben a gyergyószentmiklósi Kossuth Lajos utcában. Egy ikres ház jobb oldala gyúlt ki, mondták a szemtanúk, aztán pillanatok alatt terjedtek a lángok a másik oldalra, ott a beépített tetőtérben pedig tovább terjedtek a lángok.
Kérdésünkre elmondta, sok jószándékú emberrel találkozott, ki miben tud, segít. Felajánlások vannak faanyagra, nyílászárókra. Hogy még mire lenne szükség? Ahogyan haladnak a munkálatokkal, úgy derül ki, milyen építkezési anyagot kell pótolni. Jelen pillanatban készpénzzel tud segíteni az, aki szeretne. Később, ha már tető lesz a házon, lehet gondolkodni a berendezésen, addig viszont az sincs, ahol tárolni.
két kisgyerekükkel ott laknak ideiglenesen.
Szintén szomszéd, egy Németországban lévő személy ajánlotta fel házát a Kercsó családnak ideiglenes lakhelyként. Ottjártunkkor a háziasszony, Kercsó Mária-Magdolna mondta el, mennyire
A lakásnak mennyezete sincs, garázsban, színekben van mindenük, ami megmaradt. A korom belepte, víz megáztatta a bútorokat, a könyvek penészednek. Nem csak a saját, lányuk ingóságai is a házban voltak. Kisnyugdíjasok, így minden segítséget szívesen fogadnak a talpra álláshoz. Ruhán kívül mindennek örvendenek, az élelmet és más támogatást is beleértve. Amit eddig kaptak, azt hálásan köszönik.
Adakozók figyelmébe
Az alábbi számlaszámokra lehet pénzbeli támogatást utalni a Kercsó és Vita családnak. A telefonszámokon pedig egyéb felajánlásokat lehet tenni.
Kercsó Andrei, RO37CECEHR0308RON0348421. Telefon: Kercsó András 0748-977 968, Kercsó Mária Magdolna 0748-314 383.
Vita József Csaba, RO97BRDE210SV22181492100. Telefon: 0740-252 802.
Keresési és mentési akció zajlik Maroshévízen, a Maros folyónál, ahol egy férfi eltűnését jelentették.
Kézdivásárhelyen kezdődött, Nyujtódon ért véget hétvégén a 11. alkalommal megszervezett Háromszéki Huszártoborzó, amely idén a Tuzson János-emlékhadjárat nevet viselte, ily módon is megemlékezve a 200 évvel ezelőtt született bélafalvi 48-asra.
A szülőket árgus szemekkel figyelik az óvodások, kisiskolások, kamaszok, fiatalok, és másolják viselkedésüket. Nem szavainkkal, hanem tetteinkkel nevelünk – hívta fel a figyelmet Tapolyai Emőke klinikai és pasztorálpszichológus Marosvásárhelyen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) szerint hamis az a George Simionnak tulajdonított levél, amelyik ezekben a napokban terjed a közösségi oldalakon.
Nicușor Dan vasárnap kijelentette, hogy igyekszik a kampányban szóba állni azokkal is, akiknek az övétől eltérő a véleménye.
A következő napokban szinte az egész országban szokatlan hideg lesz az a sokéves átlaghoz képest a meteorológiai szolgálat vasárnapi előrejelzése szerint. A szél élénkülésére, esőkre, havas esőre, a hegyekben pedig havazásra van kilátás.
Idén áprilisban 4.686.479 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 21.837-tel többet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2759 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közzétett adataiból, melyeket az Agerpres szemléz.
Az áramszolgáltató előre tervezett karbantartási munkálatai miatt május 13-án, kedden ideiglenes áramszünetekre kell számítani több Hargita és Maros megyei településen – figyelmeztet a vállalat.
Bevált a meteorológusok előrejelzése, május derekához képest országszerte hűvös volt a szombati nap és az azt követő éjszaka. Csíkszeredában mínusz 1,1 Celsius-fokig csökkent a hőmérséklet, de Székelyföld többi részén sem volt sokkal melegebb.
A történelemkönyvekből kitűnik, hogy a 19. század végére gazdasági-társadalmi fejlődésben Székelyföld kezdett egyre inkább leszakadni az ország nyugatibb részétől. Ám úgy tűnik, a legősibb mesterség művelésében azért igyekezett tartani a lépést.
szóljon hozzá!