
Önkéntesek jelentkezését is várják a Burrogtatóra
Fotó: Tuchiluș Alex
A veterán traktorok és retróautók felvonulása mellett cséplésbemutatót, kenyérsütést, koncerteket és néptáncelőadást is szerveznek szeptember 20-án, a Haszmann Pál Múzeum udvarán. A 13. Csernátoni Burrogtatóra önkénteseket is keresnek.
2025. szeptember 12., 08:302025. szeptember 12., 08:30
2025. szeptember 13., 16:042025. szeptember 13., 16:04
Tizenharmadszor burrogtatnak Csernátonban szeptember 20-án, szombaton. A nagy népszerűségnek örvendő esemény véglegesített programja szerint a gyülekező 12 órakor lesz, majd
Ezt követően a múzeum udvarán közelebbről is megismerkedhetünk a gépekkel. A színpadi program 14 órakor kezdődik: fellép a Felsőháromszéki Ifjúsági Fúvószenekar,
16 órakor felvonulnak a retróautók, fél órával később kezdődik a traktorok díjazása, ezt követően tombolasorsolásra, szakmai beszélgetésekre kerül sor.

Több mint hatvan régi traktor, autó és motorkerékpár mutatkozott be szombaton Csernáton utcáin. A 12. alkalommal megszervezett Burrogtatón látogatók százai csodálták meg meg a ritkaságszámba menő „vasakat”.
Állandó program lesz a kenyérsütés, Oláh Zsolt makett-kiállítása, kézműves foglalkozások és vásár, népi gyermekjátékok.
A szervezők önkénteseket is keresnek a Burrogtatóra, akik segítenek az autók parkolásánál, a múzeum gyűjteményeinek felügyeleténél, a szervezésnél. Részletek a múzeum Facebook-oldalán olvashatók.
Az elmúlt 24 órában tapasztalt hidrometeorológiai jelenségek tizenkét megye 39 településén és Bukarestben okoztak károkat – közölte vasárnap a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tavalyi Báj-havasi túra megejtésekor került fel a bakancslistára a távolban sejtelmesen körvonalozódó Grohotis. Erdélynek megannyi hegye kínál barangolási lehetőséget egy-egy hétvégére, ám az ezeréves határ még mindig különleges csáberővel bír.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
Baleset történt Sepsiszentgyörgy kézdivásárhelyi kijáratánál a 13E országúton. Az ütközés következtében hat embert szállítottak kórházba és forgalomkorlátozást vezettek be.
Nicușor Dan államelnök szombaton megerősítette, hogy a pénteken felrobbant tengeri drón ukrán eredetű, de hangsúlyozta, hogy Oroszország a felelős a Romániát érintő helyzetért.
Bántalmaztak egy férfit és eltulajdonították az áldozat kerékpárját szombaton hajnalban Marosludason. Az elkövetők előzetesbe kerültek.
Narancs jelzésű viharriasztást követően több településen is intenzív felhőszakadással érkezett meg a viharos időjárás. A vihar által érintett települések lakóit Ro-Alert üzenetben is figyelmeztették a hatóságok.
Minden, ebben az időszakban elkészülő bölcsőde felvehet majd állami költségvetésből fizetett személyzetet, hogy ősztől elkezdhesse működését – jelentette ki szombaton Ilie Bolojan.
A Déli- és a Keleti-Kárpátokra, Munténiára, Dobrudzsára és Moldvára érvényes fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
szóljon hozzá!