Szulák Andrea
Fotó: Facebook/Marosvásárhelyi Nemzeti Színház
Háromszor adták elő, úgyis kevésnek bizonyult a hely a nézőtéren a Budapesti Operettszínház marosvásárhelyi vendégelőadásain. Kálmán Imre A chicagói hercegnő című operettje nemcsak azért különleges, mert több mint százfős megaprodukció, hanem azért is, mert olyan sztárvendégek bizonyították benne, hogy az operett nem poros és ciki, mint Szulák Andrea, Dolhai Attila vagy Dancs Annamari. Közben meg a rendező marosvásárhelyi, az Operettszínház igazgatója is itt tanult a Köteles utcában.
2018. szeptember 02., 11:402018. szeptember 02., 11:40
2018. szeptember 02., 11:412018. szeptember 02., 11:41
A Vásárhelyi Forgatag keretében szervezett megaprodukció a Budapesti Operettszínház és a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház együttműködése révén valósulhatott meg: Kálmán Imre A chicagói hercegnő című előadását pénteken és szombaton háromszor is előadták.
Gáspárik Attila, a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház igazgatója elmondta, reméli, hogy a Budapesti Operettszínház vendégszereplése csak egy kezdet ahhoz, hogy ezután gyakrabban láthassuk itthon előadásaikat, nem csak ilyen jeles eseményeken, és nem csak Marosvásárhelyen.
A Budapesti Operettszínház főigazgatója, aki amúgy a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetemen végzett mesterképzést, most pedig szintén ott doktorál, elárulta, hogy A chicagói hercegnő áttörés az elmúlt évek operettjátszásában. Igazi színház, Lőrinczy Attila dramaturg írta át a történetet, különlegessége, hogy három zenekar játszik benne, de a történet is teljesen áthallásos, miután a férfi főszereplő Borisz Sylvária trónörököse, és Rosemary Dragica Moránia hercegnője – aki a szavakból áthallást vél felfedezni napjaink valósága közt, az nem téved: Moránia betűinek keveredéséből Románia olvasható ki.
„Az előadás hazaérkezett” – állítja annak rendezője, Béres Attila, aki amúgy marosvásárhelyi, és bevallottan nagy öröm számára, hogy egy ilyen megaprodukcióval érkezhetett haza szülővárosába, amelyre roppant büszke, ugyanis úgy véli, nagyon nagy dolog, ami ebben az előadásban az operettel megtörténik.
Dolhai Attila és Béres Attila
Fotó: Facebook/Marosvásárhelyi Nemzeti Színház
Az előadás női főszereplője, Bordás Barbara, aki szubrett lelkű primadonnának vallja magát, s fontos szerepének tartja, hogy a primadonnák humoros oldalát is megmutassa. Az énekesnőként, színésznőként és műsorvezetőként is jól ismert Szulák Andrea is jelentős szerephez jutott az előadásban, úgy véli, a darabban lehetősége van azt a fajta kimaszkolt celebritást, ami őt körülveszi, valaminek a szolgálatába állítania.
„Az operettet hosszú évtizedek óta temetik, különféle kísérletek zajlottak az operett megmentésére, az operett újraértelmezésére. Könyörgöm, az operettet nem kell sem megmenteni, sem újraértelmezni, sem újrafogalmazni.
Ez az előadás is rávilágít arra, de nagyon sok civil barátom van, akik a Béres Attila rendezései miatt döbbentek rá arra, hogy az operett tulajdonképpen menő” – dicsérte a marosvásárhelyi rendező munkáját Szulák Andrea.
Dancs Annamari az előadásban
Fotó: Facebook/Vásárhelyi Forgatag
Dancs Annamari, aki előbb tinisztárként, majd könnyűzenei énekesnőként sokszor lépett fel annak idején Marosvásárhelyen, elmondta, leírhatatlan érzés számára, hogy a falusi, poros, egérjárta deszkák után ma az Operettszínház énekeseként léphet a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház színpadára, az operettszínház igazgatója szerint Annamari bebizonyíthatja a marosvásárhelyi közönségnek, hogy közben színésznő lett.
A Jászai-díjas Dolhai Attila játszotta az előadás főszerepét az egyik szereposztásban, mint elmondta, azért szereti ezt az előadást, mert olyan karaktert kell játszani, amellyel kilép a szépfiúszerepből, egy szélsőséges, kemény fickót játszik, és élvezi ezt a változást, amelyet ez a szerep is kínált.
A Vásárhelyi Forgatag főszervezője, Portik Vilmos rendkívül hálás, hogy ez a nagyvolumenű produkció éppen a Forgatag részeként érkezhetett Marosvásárhelyre, amellyel úgy érzi, szintet lépett a rendezvény.
Ezúttal Kézdivásárhelyre és Székelyudvarhelyre csapott le nagy erővel a vihar.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A romániaiak több mint kétharmada szerint nőtt az utóbbi időben a nők elleni családon belüli erőszakos esetek száma – derül ki az INSCOP Research friss felméréséből.
Súlyos közlekedési baleset történt szerda délután Szászrégenben, a Beresztelke felé vezető útszakaszon. Egy súlyos, életveszélyes állapotban levő és két könnyebben sérült személyt szállítottak kórházba.
Elrendelte a legfőbb ügyészség Horațiu Potra vagyonának a zár alá vételét. A zsoldosvezért folytatólagosan elkövetett adócsalással, sikkasztással és pénzmosással gyanúsítják ebben az ügyben.
Narancssárga és sárga kódú árvízriasztást adott ki szerdán az Országos Hidrológiai Intézet, az érintett Hargita megyei területeken árhullámokra, heves vízlefolyásra és vízszintemelkedésre kell számítani.
Az elmúlt 24 órában a Maros megyei hivatásos tűzoltóknak összesen 106 sürgősségi bevetésen kellett helytállniuk. Közúti balesetekhez, tizenegy tűzesethez, kidőlt fák eltávolításához riasztották őket.
Súlyos károkat okozott a kedd esti vihar Tusnádfürdőn: hatalmas széllel és esővel csapott le a fürdővárosra alig néhány perccel azután, hogy a Ro-Alert rendszeren keresztül riasztás érkezett.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat narancssárga kódú figyelmeztetést adott ki július 9-ére, 12 és 22 óra között. A viharos időjárás az ország számos megyéje között Hargita és Kovászna megyét is érinti, Maros megyére az enyhébb, sárga kód érvényes.
Egy aktuális tragédiát lovagolt meg egy újrahasznosított videóval a Medveles Erdélyben-Gyergyószentmiklóson Facebook-oldal, amelyről mi is hírt adtunk.
szóljon hozzá!