Szulák Andrea
Fotó: Facebook/Marosvásárhelyi Nemzeti Színház
Háromszor adták elő, úgyis kevésnek bizonyult a hely a nézőtéren a Budapesti Operettszínház marosvásárhelyi vendégelőadásain. Kálmán Imre A chicagói hercegnő című operettje nemcsak azért különleges, mert több mint százfős megaprodukció, hanem azért is, mert olyan sztárvendégek bizonyították benne, hogy az operett nem poros és ciki, mint Szulák Andrea, Dolhai Attila vagy Dancs Annamari. Közben meg a rendező marosvásárhelyi, az Operettszínház igazgatója is itt tanult a Köteles utcában.
2018. szeptember 02., 11:402018. szeptember 02., 11:40
2018. szeptember 02., 11:412018. szeptember 02., 11:41
A Vásárhelyi Forgatag keretében szervezett megaprodukció a Budapesti Operettszínház és a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház együttműködése révén valósulhatott meg: Kálmán Imre A chicagói hercegnő című előadását pénteken és szombaton háromszor is előadták.
Gáspárik Attila, a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház igazgatója elmondta, reméli, hogy a Budapesti Operettszínház vendégszereplése csak egy kezdet ahhoz, hogy ezután gyakrabban láthassuk itthon előadásaikat, nem csak ilyen jeles eseményeken, és nem csak Marosvásárhelyen.
A Budapesti Operettszínház főigazgatója, aki amúgy a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetemen végzett mesterképzést, most pedig szintén ott doktorál, elárulta, hogy A chicagói hercegnő áttörés az elmúlt évek operettjátszásában. Igazi színház, Lőrinczy Attila dramaturg írta át a történetet, különlegessége, hogy három zenekar játszik benne, de a történet is teljesen áthallásos, miután a férfi főszereplő Borisz Sylvária trónörököse, és Rosemary Dragica Moránia hercegnője – aki a szavakból áthallást vél felfedezni napjaink valósága közt, az nem téved: Moránia betűinek keveredéséből Románia olvasható ki.
„Az előadás hazaérkezett” – állítja annak rendezője, Béres Attila, aki amúgy marosvásárhelyi, és bevallottan nagy öröm számára, hogy egy ilyen megaprodukcióval érkezhetett haza szülővárosába, amelyre roppant büszke, ugyanis úgy véli, nagyon nagy dolog, ami ebben az előadásban az operettel megtörténik.
Dolhai Attila és Béres Attila
Fotó: Facebook/Marosvásárhelyi Nemzeti Színház
Az előadás női főszereplője, Bordás Barbara, aki szubrett lelkű primadonnának vallja magát, s fontos szerepének tartja, hogy a primadonnák humoros oldalát is megmutassa. Az énekesnőként, színésznőként és műsorvezetőként is jól ismert Szulák Andrea is jelentős szerephez jutott az előadásban, úgy véli, a darabban lehetősége van azt a fajta kimaszkolt celebritást, ami őt körülveszi, valaminek a szolgálatába állítania.
„Az operettet hosszú évtizedek óta temetik, különféle kísérletek zajlottak az operett megmentésére, az operett újraértelmezésére. Könyörgöm, az operettet nem kell sem megmenteni, sem újraértelmezni, sem újrafogalmazni.
Ez az előadás is rávilágít arra, de nagyon sok civil barátom van, akik a Béres Attila rendezései miatt döbbentek rá arra, hogy az operett tulajdonképpen menő” – dicsérte a marosvásárhelyi rendező munkáját Szulák Andrea.
Dancs Annamari az előadásban
Fotó: Facebook/Vásárhelyi Forgatag
Dancs Annamari, aki előbb tinisztárként, majd könnyűzenei énekesnőként sokszor lépett fel annak idején Marosvásárhelyen, elmondta, leírhatatlan érzés számára, hogy a falusi, poros, egérjárta deszkák után ma az Operettszínház énekeseként léphet a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház színpadára, az operettszínház igazgatója szerint Annamari bebizonyíthatja a marosvásárhelyi közönségnek, hogy közben színésznő lett.
A Jászai-díjas Dolhai Attila játszotta az előadás főszerepét az egyik szereposztásban, mint elmondta, azért szereti ezt az előadást, mert olyan karaktert kell játszani, amellyel kilép a szépfiúszerepből, egy szélsőséges, kemény fickót játszik, és élvezi ezt a változást, amelyet ez a szerep is kínált.
A Vásárhelyi Forgatag főszervezője, Portik Vilmos rendkívül hálás, hogy ez a nagyvolumenű produkció éppen a Forgatag részeként érkezhetett Marosvásárhelyre, amellyel úgy érzi, szintet lépett a rendezvény.
Megrongálták és árokba dobták az úzvölgyi katonatemető kerítésén elhelyezett információs táblák egyikét. A kárt kedden reggel fedezték fel, az ügyben ismeretlen tettes ellen feljelentést tettek.
A május 5. és 11. között végzett ellenőrzések során 1937 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
Több fesztivál és kulturális szereplő mellett idén a VIBE is csatlakozik azokhoz, akik arra bátorítják közösségüket, hogy részt vegyenek a választásokon – közlik a fesztivál szervezői.
Második alkalommal végeztek eredményes műtétet a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban úgynevezett acetabulum törés (csípőízületi vápatörés) kezelésére. Ez egy ritka, de súlyos sérülés, amely különösen nagy odafigyelést igényel.
Megerősödő szélre és záporokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia 21 megyéjére.
Eltűnt székelyudvarhelyi lányt keresnek, aki önként távozott otthonából. A rendőrség segítséget kér megtalálásában.
A Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem hallgatói májusban fesztiválokon, kiállításokon, filmvetítéseken és előadásokon keresztül mutatják be munkáikat: a csíkszeredai Unscene fesztivál után Budapesten, az MTA 200. évfordulós ünnepségén is fellépnek.
Kiskorú ellen elkövetett szexuális erőszak gyanúja miatt indult büntetőeljárás az egyik târgoviștéi iskola testnevelő tanára és röplabdaedzője ellen – közölte szerdán a Dâmbovița megyei rendőrség.
Magyarország miniszterelnökének arcát és nevét felhasználva próbálja növelni népszerűségét az államelnök-választás második fordulója előtt George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) államfőjelöltje.
Rendkívül kiélezett helyzetet rögzített egy jármű fedélzeti kamerája, amelyen az látható, amint egy személyautó hajszál híján kerüli el a frontális ütközést egy teherautóval.
szóljon hozzá!