
Selyem-Hideg Norbert főjegyző
Fotó: Gergely Imre
Sajtótájékoztatón reagált a gyergyószentmiklósi városháza főjegyzője és két irodavezető azokra a kijelentésekre, amelyeket Árus Zsolt, a Székely Figyelő Alapítvány vezetője mondott pénteken. Szerintük a polgármesteri rendeletben kiadott helyi járványügyi korlátozások törvényesek, és a zöld igazolvánnyal nem rendelkező polgárok is el tudták intézni az ügyeiket.
2021. december 13., 20:332021. december 13., 20:33
2021. december 14., 16:002021. december 14., 16:00
Árus Zsolt szerint több szempontból is törvénytelen az a polgármesteri rendelet, amely a gyergyószentmiklósi közintézményekbe való bejutás feltételeit szabályozza; erre reagáltak a városházi alkalmazottak.
Selyem-Hideg Norbert főjegyző elmondta, az Árus Zsolt szerint jogsértő 864-es számú rendelet az országos szabályozás városházán történő belső alkalmazást szolgálja, tehát a személyre szóló, egyéni közigazgatási akták kategóriájába sorolható, végrehajtásáért a hivatal alkalmazottai felelősek, illetve ezek számára közlik ki.

Több szempontból is törvénytelen az a polgármesteri rendelet, amely a gyergyószentmiklósi közintézményekbe való bejutás feltételeit szabályozza – jelentette ki pénteken Árus Zsolt jogvédő.
„A közintézményekbe való belépés feltételeit szabályozó 1090-es számú kormányhatározat, illetve az ezt felváltó, december 8-tól alkalmazandó, 1242-es számú kormányhatározat értelmezése laikusok számára okozhat nehézségeket – ők ugyanis saját érdekeik érvényesítése szempontjából próbálják magyarázni. Nem érzik annak finomságát, hogy
és ebből kifolyólag alkalmazandó az az alapelv is, miszerint a kivételeket szorosan értelmezzük: »Exceptio est strictissimae applicationis«. Mivelhogy jogi folyamat köztudottan nem zajlik a pénzügyön, hanem a bíróságokon, illetve ügyészségeken, a pereskedő feleknek a bejárása ezen épületekbe van engedélyezve, míg a helyi adók és illetékek osztályán adóügyi, közigazgatási eljárások folynak” – hangzott el. Selyem-Hideg hozzátette még, hogy a közigazgatási törvénykönyv előírásai szerint
– reagálva arra, hogy Árus Zsolt szerint aggályos, hogy a polgármester rendelete csak románul volt kiadva.
A sajtótájékoztatón Gereőffy Imola, a szociális igazgatóság vezetője, valamint Lőrinczi Mária, a pénzügyi osztály vezetője is elmondta az álláspontját. Gereőffy Imola leszögezte, hogy
a Kárpátok utcai irodánál, zöldigazolvánnyal vagy anélkül is beléphetnek az emberek, az ott dolgozók az ügyfelek rendelkezésére álltak. A beszélgetés során egyébként pontosításra is szükség volt: Árus Zsolt ugyanis nem azt állította, hogy egy szociális juttatás ügyében a szociális osztályra nem léphetett be valaki, hanem azt, hogy személyi igazolványának megújítására volt szüksége az illetőnek, és az ebben illetékes irodába nem mehetett be zöldigazolvány hiányában. Azonban ez a fűtéstámogatáshoz, tehát szociális juttatás megszerzéséhez volt szükséges.
Lőrinczi Mária, a pénzügyi osztály vezetője
Fotó: Gergely Imre
Lőrinczi Mária elmondta, a helyi adók- és illetékek osztályán is mindenkit igyekeznek kiszolgálni, senkit nem utasítottak el.
Az épületbe ugyan valóban nem léphetett be, de az épületen kívül segítettek neki az ügyintézésben.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
6 hozzászólás