
Selyem-Hideg Norbert főjegyző
Fotó: Gergely Imre
Sajtótájékoztatón reagált a gyergyószentmiklósi városháza főjegyzője és két irodavezető azokra a kijelentésekre, amelyeket Árus Zsolt, a Székely Figyelő Alapítvány vezetője mondott pénteken. Szerintük a polgármesteri rendeletben kiadott helyi járványügyi korlátozások törvényesek, és a zöld igazolvánnyal nem rendelkező polgárok is el tudták intézni az ügyeiket.
2021. december 13., 20:332021. december 13., 20:33
2021. december 14., 16:002021. december 14., 16:00
Árus Zsolt szerint több szempontból is törvénytelen az a polgármesteri rendelet, amely a gyergyószentmiklósi közintézményekbe való bejutás feltételeit szabályozza; erre reagáltak a városházi alkalmazottak.
Selyem-Hideg Norbert főjegyző elmondta, az Árus Zsolt szerint jogsértő 864-es számú rendelet az országos szabályozás városházán történő belső alkalmazást szolgálja, tehát a személyre szóló, egyéni közigazgatási akták kategóriájába sorolható, végrehajtásáért a hivatal alkalmazottai felelősek, illetve ezek számára közlik ki.

Több szempontból is törvénytelen az a polgármesteri rendelet, amely a gyergyószentmiklósi közintézményekbe való bejutás feltételeit szabályozza – jelentette ki pénteken Árus Zsolt jogvédő.
„A közintézményekbe való belépés feltételeit szabályozó 1090-es számú kormányhatározat, illetve az ezt felváltó, december 8-tól alkalmazandó, 1242-es számú kormányhatározat értelmezése laikusok számára okozhat nehézségeket – ők ugyanis saját érdekeik érvényesítése szempontjából próbálják magyarázni. Nem érzik annak finomságát, hogy
és ebből kifolyólag alkalmazandó az az alapelv is, miszerint a kivételeket szorosan értelmezzük: »Exceptio est strictissimae applicationis«. Mivelhogy jogi folyamat köztudottan nem zajlik a pénzügyön, hanem a bíróságokon, illetve ügyészségeken, a pereskedő feleknek a bejárása ezen épületekbe van engedélyezve, míg a helyi adók és illetékek osztályán adóügyi, közigazgatási eljárások folynak” – hangzott el. Selyem-Hideg hozzátette még, hogy a közigazgatási törvénykönyv előírásai szerint
– reagálva arra, hogy Árus Zsolt szerint aggályos, hogy a polgármester rendelete csak románul volt kiadva.
A sajtótájékoztatón Gereőffy Imola, a szociális igazgatóság vezetője, valamint Lőrinczi Mária, a pénzügyi osztály vezetője is elmondta az álláspontját. Gereőffy Imola leszögezte, hogy
a Kárpátok utcai irodánál, zöldigazolvánnyal vagy anélkül is beléphetnek az emberek, az ott dolgozók az ügyfelek rendelkezésére álltak. A beszélgetés során egyébként pontosításra is szükség volt: Árus Zsolt ugyanis nem azt állította, hogy egy szociális juttatás ügyében a szociális osztályra nem léphetett be valaki, hanem azt, hogy személyi igazolványának megújítására volt szüksége az illetőnek, és az ebben illetékes irodába nem mehetett be zöldigazolvány hiányában. Azonban ez a fűtéstámogatáshoz, tehát szociális juttatás megszerzéséhez volt szükséges.
Lőrinczi Mária, a pénzügyi osztály vezetője
Fotó: Gergely Imre
Lőrinczi Mária elmondta, a helyi adók- és illetékek osztályán is mindenkit igyekeznek kiszolgálni, senkit nem utasítottak el.
Az épületbe ugyan valóban nem léphetett be, de az épületen kívül segítettek neki az ügyintézésben.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
6 hozzászólás