
Selyem-Hideg Norbert főjegyző
Fotó: Gergely Imre
Sajtótájékoztatón reagált a gyergyószentmiklósi városháza főjegyzője és két irodavezető azokra a kijelentésekre, amelyeket Árus Zsolt, a Székely Figyelő Alapítvány vezetője mondott pénteken. Szerintük a polgármesteri rendeletben kiadott helyi járványügyi korlátozások törvényesek, és a zöld igazolvánnyal nem rendelkező polgárok is el tudták intézni az ügyeiket.
2021. december 13., 20:332021. december 13., 20:33
2021. december 14., 16:002021. december 14., 16:00
Árus Zsolt szerint több szempontból is törvénytelen az a polgármesteri rendelet, amely a gyergyószentmiklósi közintézményekbe való bejutás feltételeit szabályozza; erre reagáltak a városházi alkalmazottak.
Selyem-Hideg Norbert főjegyző elmondta, az Árus Zsolt szerint jogsértő 864-es számú rendelet az országos szabályozás városházán történő belső alkalmazást szolgálja, tehát a személyre szóló, egyéni közigazgatási akták kategóriájába sorolható, végrehajtásáért a hivatal alkalmazottai felelősek, illetve ezek számára közlik ki.

Több szempontból is törvénytelen az a polgármesteri rendelet, amely a gyergyószentmiklósi közintézményekbe való bejutás feltételeit szabályozza – jelentette ki pénteken Árus Zsolt jogvédő.
„A közintézményekbe való belépés feltételeit szabályozó 1090-es számú kormányhatározat, illetve az ezt felváltó, december 8-tól alkalmazandó, 1242-es számú kormányhatározat értelmezése laikusok számára okozhat nehézségeket – ők ugyanis saját érdekeik érvényesítése szempontjából próbálják magyarázni. Nem érzik annak finomságát, hogy
és ebből kifolyólag alkalmazandó az az alapelv is, miszerint a kivételeket szorosan értelmezzük: »Exceptio est strictissimae applicationis«. Mivelhogy jogi folyamat köztudottan nem zajlik a pénzügyön, hanem a bíróságokon, illetve ügyészségeken, a pereskedő feleknek a bejárása ezen épületekbe van engedélyezve, míg a helyi adók és illetékek osztályán adóügyi, közigazgatási eljárások folynak” – hangzott el. Selyem-Hideg hozzátette még, hogy a közigazgatási törvénykönyv előírásai szerint
– reagálva arra, hogy Árus Zsolt szerint aggályos, hogy a polgármester rendelete csak románul volt kiadva.
A sajtótájékoztatón Gereőffy Imola, a szociális igazgatóság vezetője, valamint Lőrinczi Mária, a pénzügyi osztály vezetője is elmondta az álláspontját. Gereőffy Imola leszögezte, hogy
a Kárpátok utcai irodánál, zöldigazolvánnyal vagy anélkül is beléphetnek az emberek, az ott dolgozók az ügyfelek rendelkezésére álltak. A beszélgetés során egyébként pontosításra is szükség volt: Árus Zsolt ugyanis nem azt állította, hogy egy szociális juttatás ügyében a szociális osztályra nem léphetett be valaki, hanem azt, hogy személyi igazolványának megújítására volt szüksége az illetőnek, és az ebben illetékes irodába nem mehetett be zöldigazolvány hiányában. Azonban ez a fűtéstámogatáshoz, tehát szociális juttatás megszerzéséhez volt szükséges.
Lőrinczi Mária, a pénzügyi osztály vezetője
Fotó: Gergely Imre
Lőrinczi Mária elmondta, a helyi adók- és illetékek osztályán is mindenkit igyekeznek kiszolgálni, senkit nem utasítottak el.
Az épületbe ugyan valóban nem léphetett be, de az épületen kívül segítettek neki az ügyintézésben.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
6 hozzászólás