
Fotó: László Ildikó
A nyitottság és a fejlődés jegyében szervez ingyenes szakmai napokat a székelyudvarhelyi városi kórház február 29-e és március 2-a között. Az esemény szakmai előadásai mellett egy közös futást is szerveznek a Szejkefürdőre. Noha a részvételi regisztráció lezárult, így is szívesen látják a további érdeklődőket az előadásokon.
2024. február 23., 15:282024. február 23., 15:28
2024. február 23., 17:302024. február 23., 17:30
„Első alkalommal, ugyanakkor hagyományteremtő szándékkal és nagy reményekkel rendezzük meg a Székelyudvarhelyi Kórház Napokat. Mindezt partnerségben a Hargita Megyei Orvosi Kollégiummal, az Asszisztensek Rendjével, illetve a helyi polgármesteri hivatallal” – jelentette be Nagy Gyula, a városi kórház főigazgatója a február 29-e és március 2-a között zajló szakmai rendezvényt beharangozó sajtóeseményen. Mint mondta abban bíznak, hogy
„Kórházunk célja, a hozzánk forduló páciensek legjobb tudásunk szerinti és legjobb körülmények között történő gyógyítása. (...) Kórházunk nyit a páciensek felé, nyit a megismerés és a konstruktív párbeszéd irányába.
– magyarázta a főigazgató, majd köszönetet mondott szervező kollégáinak, illetve az esemény támogatóinak és a kórház jelenlegi, illetve korábbi alkalmazottainak is.
Fotó: László Ildikó
Szöllösi Attila, a kórház orvosigazgatója arról beszélt, hogy
Erre nagy szükség van, ha figyelembe vesszük azt, hogy a korábbi járványhelyzet időszakában nem volt lehetőség a nyitottságra. A rendezvény másik fontos része szakmai fejlődés, amelyet a számos betervezett előadással szeretnének elérni. Hozzátette, a szakmai szervezetek által akkreditált rendezvényről van szó, így
Nem volt egyszerű az esemény megszervezése, a kórház több munkatársai is ezzel dolgozott az elmúlt fél évben mindennapi feladata mellett, de bíznak benne, hogy az eredmény nem marad el – Tubák Nimród aneszteziológia és intenzív terápiás szakorvos.
Benedek Zalán sebész szakorvos rámutatott, hogy
Az egyik kerekasztal-beszélgetés a Hargita megyei egészségügyi ellátásnak a perspektíváiról fog szólni, a másik pedig patológiai témakörben fog zajlani.
Fotó: László Ildikó
Az első napon délután három órától plenáris előadások lesznek a polgármesteri hivatal Szent István Termében: a cukorbetegségről (Szabó Mónika marosvásárhelyi egyetemi adjunktus), a családorvoslás aktuális kihívásairól (Bíró László, a Hargita Megyei Orvosi Kollégium elnöke), illetve a függőségekből való felépülésről (Petke Zsolt budapesti addiktológus főorvos) fognak beszélni a szaktekintélyek. Pénteken reggel kilenc órától szakmai előadások kezdődnek a városháza Szent István Termében, a városi kórház konferenciatermében, illetve a Küküllő Hotelben.
Kántor Tibor, a kórház sebész-főorvosa elmondta, hogy olyan sebészeti témában előadó szaktekintélyeket sikerült meghívni, hogy
Köztük van Victor Radu professzor, világszinten elismert sérvsebész, aki úttörőnek számít a minimálisan invazív beavatkozások terén, ugyanakkor Valentin Oprea kolozsvári egyetemi adjunktus, a katonai kórház osztályvezető főorvosa is, aki szintén a sérvsebészet területére specializálódott.
Fotó: László Ildikó
Nagy Gyula hangsúlyozta, hogy jelen lesz Flaskó Tibor egyetemi docens is, aki Magyarország egyik legelismertebb laparoszkópos urológus-sebésze, aki
Koncsag Szász Előd, a székelyudvarhelyi kórház gyermekosztályának főorvosa közölte, hogy
Ez nagyvonalakban 300 orvost és 400 ápolót jelent, de vannak köztük gyógyszerészek, ápolóképzésen részvevők, kétkezi munkások, illetve adminisztrációban dolgozók is. Az is örömükre szolgál, hogy számos egészségügyi szakember jelentkezett előadást tartani, emiatt is kellett több helyszínen megszervezni a programokat.
Fotó: László Ildikó
A Székelyhon kérdésére Tubák Nimród azt is elmondta, noha lezárult az eseményre való regisztráció, de így is szívesen látják a további érdeklődőket, viszont számukra már nem tudnak ülőhelyet garantálni. Zörgő Noémi, a kórház szóvivője rámutatott, hogy a csütörtöki eseményeket a kórház Facebook-oldalán is szeretnék élőben közvetíteni.
Ugyanitt az esemény részletes programja is megtalálható.
Csíkszereda polgármestere Korodi Attila a hétvégi rendkívüli hőség miatt felhívást intézett a lakossághoz. Mint mondta, a Harvíznek jelenleg nincs olyan munkálata, amely miatt vízkorlátozásra lenne szükség.
A regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. veszi át egységesen az esővíz-elvezetési rendszer működtetését és karbantartását Csíkszeredában – ez egyike volt a számos fontos döntésnek, amelyet az önkormányzati képviselők ülésén hoztak meg pénteken.
Késéseket okoznak a vasúti közlekedésben a következő napokra jelzett rendkívüli hőség miatt bevezetett sebességkorlátozások – tájékoztatott pénteken a Román Vasúti Személyszállító Vállalat (CFR Călători).
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szerint a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ szabotálja a kormányalakítást, és folyamatosan új feltételeket találnak ki pozícióik megőrzéséért.
Nicușor Dan államfő a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR), az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek parlamenti frakciójának vezetőivel készül egyeztetni pénteken a Cotroceni-palotában.
Közel kétmillió lejt kapott Székelyudvarhely, aminek nagy részét a művelődési ház hibásan megtervezett tűzvédelmi rendszerének kijavítására és kialakítására költik. Emellett megvásárolhatják az ifjúsági lakások építéséhez szükséges telket.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ közös miniszterelnök-jelöltje, Siegfried Mureșan pénteken közölte, célja egy hozzáértő, egységes Európa-barát kormány létrehozása.
Ünnepélyes keretek között adták át pénteken a csíkmadarasi kultúrházat. A több mint 250 férőhelyes épület a helyi közösségi élet új központja lesz, ahol kulturális rendezvények, próbák és találkozók kapnak helyet.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ Siegfried Mureșan európai parlamenti képviselőt javasolja miniszterelnök-jelöltnek.
szóljon hozzá!