
Fotó: László Ildikó
A nyitottság és a fejlődés jegyében szervez ingyenes szakmai napokat a székelyudvarhelyi városi kórház február 29-e és március 2-a között. Az esemény szakmai előadásai mellett egy közös futást is szerveznek a Szejkefürdőre. Noha a részvételi regisztráció lezárult, így is szívesen látják a további érdeklődőket az előadásokon.
2024. február 23., 15:282024. február 23., 15:28
2024. február 23., 17:302024. február 23., 17:30
„Első alkalommal, ugyanakkor hagyományteremtő szándékkal és nagy reményekkel rendezzük meg a Székelyudvarhelyi Kórház Napokat. Mindezt partnerségben a Hargita Megyei Orvosi Kollégiummal, az Asszisztensek Rendjével, illetve a helyi polgármesteri hivatallal” – jelentette be Nagy Gyula, a városi kórház főigazgatója a február 29-e és március 2-a között zajló szakmai rendezvényt beharangozó sajtóeseményen. Mint mondta abban bíznak, hogy
„Kórházunk célja, a hozzánk forduló páciensek legjobb tudásunk szerinti és legjobb körülmények között történő gyógyítása. (...) Kórházunk nyit a páciensek felé, nyit a megismerés és a konstruktív párbeszéd irányába.
– magyarázta a főigazgató, majd köszönetet mondott szervező kollégáinak, illetve az esemény támogatóinak és a kórház jelenlegi, illetve korábbi alkalmazottainak is.
Fotó: László Ildikó
Szöllösi Attila, a kórház orvosigazgatója arról beszélt, hogy
Erre nagy szükség van, ha figyelembe vesszük azt, hogy a korábbi járványhelyzet időszakában nem volt lehetőség a nyitottságra. A rendezvény másik fontos része szakmai fejlődés, amelyet a számos betervezett előadással szeretnének elérni. Hozzátette, a szakmai szervezetek által akkreditált rendezvényről van szó, így
Nem volt egyszerű az esemény megszervezése, a kórház több munkatársai is ezzel dolgozott az elmúlt fél évben mindennapi feladata mellett, de bíznak benne, hogy az eredmény nem marad el – Tubák Nimród aneszteziológia és intenzív terápiás szakorvos.
Benedek Zalán sebész szakorvos rámutatott, hogy
Az egyik kerekasztal-beszélgetés a Hargita megyei egészségügyi ellátásnak a perspektíváiról fog szólni, a másik pedig patológiai témakörben fog zajlani.
Fotó: László Ildikó
Az első napon délután három órától plenáris előadások lesznek a polgármesteri hivatal Szent István Termében: a cukorbetegségről (Szabó Mónika marosvásárhelyi egyetemi adjunktus), a családorvoslás aktuális kihívásairól (Bíró László, a Hargita Megyei Orvosi Kollégium elnöke), illetve a függőségekből való felépülésről (Petke Zsolt budapesti addiktológus főorvos) fognak beszélni a szaktekintélyek. Pénteken reggel kilenc órától szakmai előadások kezdődnek a városháza Szent István Termében, a városi kórház konferenciatermében, illetve a Küküllő Hotelben.
Kántor Tibor, a kórház sebész-főorvosa elmondta, hogy olyan sebészeti témában előadó szaktekintélyeket sikerült meghívni, hogy
Köztük van Victor Radu professzor, világszinten elismert sérvsebész, aki úttörőnek számít a minimálisan invazív beavatkozások terén, ugyanakkor Valentin Oprea kolozsvári egyetemi adjunktus, a katonai kórház osztályvezető főorvosa is, aki szintén a sérvsebészet területére specializálódott.
Fotó: László Ildikó
Nagy Gyula hangsúlyozta, hogy jelen lesz Flaskó Tibor egyetemi docens is, aki Magyarország egyik legelismertebb laparoszkópos urológus-sebésze, aki
Koncsag Szász Előd, a székelyudvarhelyi kórház gyermekosztályának főorvosa közölte, hogy
Ez nagyvonalakban 300 orvost és 400 ápolót jelent, de vannak köztük gyógyszerészek, ápolóképzésen részvevők, kétkezi munkások, illetve adminisztrációban dolgozók is. Az is örömükre szolgál, hogy számos egészségügyi szakember jelentkezett előadást tartani, emiatt is kellett több helyszínen megszervezni a programokat.
Fotó: László Ildikó
A Székelyhon kérdésére Tubák Nimród azt is elmondta, noha lezárult az eseményre való regisztráció, de így is szívesen látják a további érdeklődőket, viszont számukra már nem tudnak ülőhelyet garantálni. Zörgő Noémi, a kórház szóvivője rámutatott, hogy a csütörtöki eseményeket a kórház Facebook-oldalán is szeretnék élőben közvetíteni.
Ugyanitt az esemény részletes programja is megtalálható.
Huszonhat, fogyatékkal élő felnőtteket gondozó otthonban függesztik fel a beutalásokat – döntötte el a Maros megyei tanács a szakigazgatóság kérésére. Az uniós előírások miatt ezeket a nagy méretű központokat 2030-ig át kell alakítani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
Vízzel locsolják az elefántot, naponta többször utántöltik az itatókat, mindenhol árnyékos helyet is biztosítanak – a kánikulában fokozottan odafigyelnek az állatokra a marosvásárhelyi állatkertben.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtöki figyelmeztető előrejelzése szerint hétfő reggelig kánikulára és fokozott hőterhelésre lehet számítani az egész országban.
A felhőszakadás nyomán vasárnap megszűnt Jávárdi-vízesést máris helyreállította a gyimesközéploki önkormányzat. Munkagépekkel dolgoztak annak érdekében, hogy a patakot visszatereljék régi medrébe, a pallót is megjavították.
A parlament épülete előtt tiltakoznak a tanügyi szakszervezetek a 141-es törvény megszorító intézkedései és a közalkalmazotti bértörvény tervezetének előírásai miatt.
Két sárga jelzésű és egy narancssárga jelzésű hőségriasztást adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Románia államadóssága 2026-ban a GDP 61,6 százalékára, 2027-ben 63,4 százalékára emelkedhet, 2036-ra pedig megközelítheti a GDP 90 százalékát – derül ki az Európai Bizottság szerdán közzétett 2026-os konvergencia-jelentéséből.
A pártok vállalták, hogy csütörtökön egyeztetnek egy kisebbségi kormány támogatásának feltételeiről, és pénteken ismertetik a következtetéseiket – jelentette ki szerda este egy kolozsvári sajtóeseményen Nicușor Dan.
szóljon hozzá!