
Fotó: László Ildikó
A nyitottság és a fejlődés jegyében szervez ingyenes szakmai napokat a székelyudvarhelyi városi kórház február 29-e és március 2-a között. Az esemény szakmai előadásai mellett egy közös futást is szerveznek a Szejkefürdőre. Noha a részvételi regisztráció lezárult, így is szívesen látják a további érdeklődőket az előadásokon.
2024. február 23., 15:282024. február 23., 15:28
2024. február 23., 17:302024. február 23., 17:30
„Első alkalommal, ugyanakkor hagyományteremtő szándékkal és nagy reményekkel rendezzük meg a Székelyudvarhelyi Kórház Napokat. Mindezt partnerségben a Hargita Megyei Orvosi Kollégiummal, az Asszisztensek Rendjével, illetve a helyi polgármesteri hivatallal” – jelentette be Nagy Gyula, a városi kórház főigazgatója a február 29-e és március 2-a között zajló szakmai rendezvényt beharangozó sajtóeseményen. Mint mondta abban bíznak, hogy
„Kórházunk célja, a hozzánk forduló páciensek legjobb tudásunk szerinti és legjobb körülmények között történő gyógyítása. (...) Kórházunk nyit a páciensek felé, nyit a megismerés és a konstruktív párbeszéd irányába.
– magyarázta a főigazgató, majd köszönetet mondott szervező kollégáinak, illetve az esemény támogatóinak és a kórház jelenlegi, illetve korábbi alkalmazottainak is.
Fotó: László Ildikó
Szöllösi Attila, a kórház orvosigazgatója arról beszélt, hogy
Erre nagy szükség van, ha figyelembe vesszük azt, hogy a korábbi járványhelyzet időszakában nem volt lehetőség a nyitottságra. A rendezvény másik fontos része szakmai fejlődés, amelyet a számos betervezett előadással szeretnének elérni. Hozzátette, a szakmai szervezetek által akkreditált rendezvényről van szó, így
Nem volt egyszerű az esemény megszervezése, a kórház több munkatársai is ezzel dolgozott az elmúlt fél évben mindennapi feladata mellett, de bíznak benne, hogy az eredmény nem marad el – Tubák Nimród aneszteziológia és intenzív terápiás szakorvos.
Benedek Zalán sebész szakorvos rámutatott, hogy
Az egyik kerekasztal-beszélgetés a Hargita megyei egészségügyi ellátásnak a perspektíváiról fog szólni, a másik pedig patológiai témakörben fog zajlani.
Fotó: László Ildikó
Az első napon délután három órától plenáris előadások lesznek a polgármesteri hivatal Szent István Termében: a cukorbetegségről (Szabó Mónika marosvásárhelyi egyetemi adjunktus), a családorvoslás aktuális kihívásairól (Bíró László, a Hargita Megyei Orvosi Kollégium elnöke), illetve a függőségekből való felépülésről (Petke Zsolt budapesti addiktológus főorvos) fognak beszélni a szaktekintélyek. Pénteken reggel kilenc órától szakmai előadások kezdődnek a városháza Szent István Termében, a városi kórház konferenciatermében, illetve a Küküllő Hotelben.
Kántor Tibor, a kórház sebész-főorvosa elmondta, hogy olyan sebészeti témában előadó szaktekintélyeket sikerült meghívni, hogy
Köztük van Victor Radu professzor, világszinten elismert sérvsebész, aki úttörőnek számít a minimálisan invazív beavatkozások terén, ugyanakkor Valentin Oprea kolozsvári egyetemi adjunktus, a katonai kórház osztályvezető főorvosa is, aki szintén a sérvsebészet területére specializálódott.
Fotó: László Ildikó
Nagy Gyula hangsúlyozta, hogy jelen lesz Flaskó Tibor egyetemi docens is, aki Magyarország egyik legelismertebb laparoszkópos urológus-sebésze, aki
Koncsag Szász Előd, a székelyudvarhelyi kórház gyermekosztályának főorvosa közölte, hogy
Ez nagyvonalakban 300 orvost és 400 ápolót jelent, de vannak köztük gyógyszerészek, ápolóképzésen részvevők, kétkezi munkások, illetve adminisztrációban dolgozók is. Az is örömükre szolgál, hogy számos egészségügyi szakember jelentkezett előadást tartani, emiatt is kellett több helyszínen megszervezni a programokat.
Fotó: László Ildikó
A Székelyhon kérdésére Tubák Nimród azt is elmondta, noha lezárult az eseményre való regisztráció, de így is szívesen látják a további érdeklődőket, viszont számukra már nem tudnak ülőhelyet garantálni. Zörgő Noémi, a kórház szóvivője rámutatott, hogy a csütörtöki eseményeket a kórház Facebook-oldalán is szeretnék élőben közvetíteni.
Ugyanitt az esemény részletes programja is megtalálható.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!