Profi szakembereket képeznek majd a gernyeszegi központban, hogy még hatékonyabban menthessenek vészhelyzet esetén. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Két év múlva tervezik megnyitni Gernyeszegen azt a kiválósági központot, ahol a katasztrófák esetén bevethető operatív személyzetet – orvosokat, tűzoltókat – képezik ki, hogy minél hatékonyabban tudjanak beavatkozni vészhelyzet esetén.
2021. szeptember 02., 13:482021. szeptember 02., 13:48
A Gernyeszegre, az egykori katonai alakulatnak helyet adó kaszárnya területére tervezett kiképző központnak jelenleg a környezetvédelmi hatástanulmánya készül, és amennyiben minden a tervek szerint halad, 2023. december 31-ig befejezik az építkezést, hogy megkezdhessék a szakemberek képzését. Ahogy Dan Petru Daniel, a Maros megyei tűzoltóság szóvivője a Székelyhon érdeklődésére elmondta,
Azt követően, hogy a hatástanulmánnyal elkészültek, illetve az engedélyeket is beszerezték, meghirdetik a közbeszerzési eljárást a kivitelezésre. A létesítményben tervezett képzésről azt kell tudni, hogy a sürgősségi beavatkozásra összpontosít, az orvosokat és a tűzoltókat arra képezik, hogy
Fotó: Haáz Vince
Lapunk érdeklődésére a szóvivő azt is elmondta, hasonló kiképzőközpontok már léteznek Romániában, ám ez ez egy komplex, országos jelentőségű, európai szinten is az egyik legkorszerűbb központ lesz.
Az évtizedekkel ezelőtt a védelmi minisztérium ügykezelésében lévő kaszárnya még 2006-ban került át egy kormányrendelettel Maros megye közvagyonába, majd miután a Sürgősségi Esetek Országos Főfelügyelősége a Maros megyei Horea Vészhelyzeti Felügyelőséget javasolta, hogy a 2014–2020 közötti időszakban az Európai Uniótól lehívható pénzalapokra pályázzon a kiválósági központ létrehozására, az ingatlant kormányrendelettel átruházták a pályázó tulajdonába.
A 473 400 négyzetméternyi alapterületen több mint nyolcezer négyzetméter a beépített telek, amelyen 66 pavilon található utakkal, sétányokkal.
Fejenkét 180 ezer lejes juttatásról szóló összeget hozott nyilvánosságra kedden a román központi sajtó, amit annak a három alkotmánybírónak adnának, akiknek most jár le a kilencéves mandátumuk. Köztük van a magyar alkotmánybíró is.
Az áramszolgáltató közlése szerint előre tervezett karbantartási munkálatok miatt a következő napokban több településen is ideiglenes áramszünetre kell számítani.
Az ítélet nem jogerős.
A dicsőszentmártoni ivóvíztisztító-állomás továbbra is zavartalanul biztosítja a háztartási vízellátást a térségben, mivel a Kis-Küküllő sókoncentrációja a legfrissebb mérések szerint még mindig a megengedett 1500 mg/l-es határérték alatt van.
Elindult a jelentkezés a sepsiszentgyörgyi időseknek és rászorulóknak szóló Gondosóra szociális támogatási programra, kedden. Mutatjuk, hogyan jelentkezhetnek az érdekeltek.
Közel négy és fél év után megszűnt a villanyáramra megállapított ársapka, július 1-jétől piaci áron számláznak a szolgáltatók. A kiszolgáltatott fogyasztók számára havi 50 lejes támogatást biztosít az állam.
Többet kell fizetniük idén a román tengerpartra érkező turistáknak, a legtöbb szállodában mintegy 10–20 százalékkal emelték az árakat tavalyhoz képest.
Maros megyében minimálisan nőtt, Hargita és Kovászna megyében pedig nagyon enyhén csökkent, de összességében alig változott a munkanélküliségi arány a székelyföldi megyékben a legutóbbi, májusi összesítés szerint.
Cseke Attila fejlesztési miniszter kedden egy új piatra-neamț-i bölcsőde felavatásán kijelentette, 2025-re biztosított a költségvetés a bölcsődeépítő kormányprogram folytatására.
Benzinkútról akart élelmiszert lopni, dulakodott az alkalmazottal, majd elmenekült a helyszínről két fiatal Szászrégenben, ám nem jutottak messzire: a rendőrök rövid időn belül őrizetbe vették őket.
szóljon hozzá!