
Az udvarhelyi kórházban kezelt három koronavírusos páciens közül ketten tünetmentesek, harmadikuknak pedig meghűléses panaszai vannak. Képünk illusztráció
Fotó: MTI/Vajda János
Negatív eredményt hozott az első Hargita megyei koronavírusos beteg második tesztje. A negyedik beteg megfertőződésének a körülményeit még vizsgálják, egyelőre nem bizonyított, hogy kapcsolatba került volna valamelyik korábbi fertőzöttel.
2020. április 09., 16:572020. április 09., 16:57
2020. április 09., 16:582020. április 09., 16:58
Elvégezték a második koronavírustesztet az első Hargita megyei betegen – aki április másodika óta a székelyudvarhelyi kórházban áll orvosi felügyelet alatt –, és a laborvizsgálat negatív eredményt hozott – tájékoztatott Adrian Pănescu, a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal szóvivője. Elvileg meggyógyult, de a beutalásától számított tizennégy nap leteltéig mindenképpen a fertőző betegségek osztályán marad elkülönítve, és csak azt követően hagyhatja el a kórházat, ha az említett periódus végén elvégzendő harmadik teszt is negatív eredményt hoz – közölte a kormányhivatal sajtóképviselője.

Elhunyt férfi családtagjánál igazolták Hargita megyében a koronavírusos fertőzést – érkezett a hír több forrásból is, hivatalos bejelentés azonban nincs.
A székelyudvarhelyi kórházban kezelt három koronavírusos beteg közül
– közölte Adrian Pănescu. Utóbbi az, aki nem állt lakhelyi elkülönítés alatt, és Székelyudvarhelyre utazott családjával, hogy orvosi segítséget kérjen, mert nem érezte jól magát. Róla egyelőre nem tudni, hogy miként fertőződött meg, állítólag nem volt kapcsolatban egyik igazolt fertőzöttel sem, ezért nem állt lakhelyi elkülönítés alatt. Miután beigazolódott, hogy ő is koronavírusos beteg,
így 52-re nőtt azoknak a száma, akik az etédi fertőzések ügyében megkezdett és jelenleg is zajló járványügyi kivizsgálás intézkedései nyomán 14 napig nem hagyhatják el otthonukat. A helybéli rendőrök kellene felügyeljék azt, hogy be is tartsák az előírásokat, ne menjenek ki az udvarukra se, és ne kerüljenek kapcsolatba egymással – mondta a szóvivő.
Arra a kérdésünkre, hogy átfogóbb hatósági intézkedésekre szükség van-e annak érdekében, hogy ne ismétlődhessen meg az, hogy a közösség egy fertőzésgyanús tagja átutazik egy másik településre, a kormányhivatal sajtóképviselője elmondta, a rendőrség és a csendőrség a közutakon is szűri már a forgalmat, hogy ezt megelőzzék. Ugyanakkor ismét felhívta a figyelmet arra, hogy a lakhelyi elkülönítésre vonatkozó előírások megszegése 2000-től 10 000 lejig terjedő pénzbírságot, valamint intézményes karantént von maga után, és utóbbinak a 4200 lejes költségét is a szabályszegő köteles megfizetni, továbbá viselnie kell a büntetőjogi következményeket is.

Megerősítette az első Hargita megyei koronavírus-fertőzést csütörtöki közleményében a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal. A férfit a székelyudvarhelyi kórházba szállították, jelenleg orvosi felügyelet alatt van.
Annak az etédi településrésznek az esetleges hatósági lezárásával kapcsolatban, amelyhez az eddigi összes Hargita megyei koronavírus-fertőzés köthető, Adrian Pănescu azt mondta, ilyen intézkedést csakis a központi szervek rendelhetnek el, ugyanaz az eljárásrend ez esetben is, mint egy teljes település karantén alá helyezése esetén. Ez
és indítványozás sem, helyi szinten kell megoldani azt, hogy mindenki tartsa be a járványmegelőzési intézkedéseket – mondta a szóvivő.

Megérkeztek a laboratóriumi eredmények a udvarhelyszéki Etéden elhunyt férfival kapcsolatban, akinek hozzátartozójánál kimutatták a koronavírussal való fertőzést. Mint kiderült, a meghalt családtag is fertőzött volt.

Hivatalos megerősítést nyert, hogy a negyedik – szintén etédi – igazolt koronavírusos beteg Székelyudvarhelyen járt, mielőtt beutalták volna a városi kórház fertőző betegségek osztályára. A nő, aki akkor már rosszul volt, nem állt lakhelyi elkülönítés alatt. Mindenki viselje a maszkot, ez a tanács.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a bizalomhiány a romániai társadalom „legsúlyosabb deficitje”, a legnagyobb gond pedig az, hogy az állam intézményein keresztül nagyon gyakran semmibe veszi az állampolgárt.
1 hozzászólás