
Újabb pályázatok révén teszik még szebbé Szovátát az elkövetkezőkben. Archív
Fotó: Haáz Vince
Szovátán kulturális központot hoznak létre és főteret alakítanak ki, Radnóton pedig szociális tömbházakat építenek uniós pénzalapokból. A több mint három évvel ezelőtt megírt és sikeresnek minősített pályázatok nyomán most születtek meg a támogatási szerződések és következhetnek a versenytárgyalások és kivitelezés.
2021. március 02., 15:332021. március 02., 15:33
2021. március 02., 16:102021. március 02., 16:10
Az Országos Regionális Operatív Program keretében Cseke Attila, a fejlesztési és közigazgatási miniszter által pénteken aláírt támogatói szerződés értelmében Szováta 14 millió lej támogatásban, Radnót pedig 15,5 millió lej támogatásban részesül – olvasható a szerkesztőségünknek is eljuttatott közleményben. A részleteket a városok polgármesterei mondták el a Székelyhonnak.
Szováta polgármestere, Fülöp László érdeklődésünkre elmondta, több mint három évvel ezelőtt készítették el és adták le a pályázatot, amelyben
„Közös és nagy munka volt követni a kiírásokat, összeállítani a pályázatot, elkészíteni a terveket és ebben sokan részt vettek, akiknek hálásan köszönöm az eddigi munkát és azt is, hogy ezután segíteni fognak a kivitelezésben is. Hiszen ezután következik a versenytárgyalás és a munkálatok elkezdése, és reméljük, hogy még ebben a mandátumban el is készül az új kulturális központ és a főtéri park” – fejtette ki a településvezető.
Mint részletezte, a pályázat értelmében egy kulturális központot hoznak létre, ahol többek között egy állandó kiállítótermet tartanak fent a szovátai művészeknek. Már egyeztettek a helyi alkotókkal az állandó tárlatról, de helyet fognak adni fiatal tehetséges művészeknek is, hogy bemutathassák munkáikat. A központ mellett, a pályázaton nyert összegből (amelynek mindössze 2 százalékát kell a helyi önkormányzatnak biztosítania)
Itt, a beruházásnak köszönhetően zöldövezet és padok várják majd a helyieket és a városba látogatókat, de lesz öt szobortalapzat is, amelyre majd a helyi művészek alkotásai kerülnek.
Szovátán hamarosan megkezdődnek a munkálatok a volt Doina mozi környékén, ahol az
Mint a polgármestertől megtudtuk, itt már kiválasztották a kivitelezőt, és remélik, hogy jövő év végére már megújulva pompázhat a volt mozi és annak környéke. Ezt a pályázatot 2016-ban állították össze, majd többszöri próbálkozás után pályáztak sikeresen, és végül most kezdődnek el a munkálatok.
Radnóton uniós pénzalapokból jelenleg hőszigetelik a művelődési házat és a polgármesteri hivatalt, és hamarosan kiírják a versenytárgyalást a most aláírt támogatási szerződésben szereplő tervek megvalósítására. Mint Ioan Nicoară polgármestertől megtudtuk, a mostani, nagylélegzetű uniós pályázatból a városhoz tartozó Maroscsapón egy kultúrotthont alakítanak ki, és
Nicoară elmondta, mindkét uniós pályázat nagyon fontos a város és a hozzá tartozó települések számára, hiszen ekkora lélegzetű befektetéseket uniós pályázat nélkül szinte lehetetlen megvalósítani.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
1 hozzászólás