
Újabb pályázatok révén teszik még szebbé Szovátát az elkövetkezőkben. Archív
Fotó: Haáz Vince
Szovátán kulturális központot hoznak létre és főteret alakítanak ki, Radnóton pedig szociális tömbházakat építenek uniós pénzalapokból. A több mint három évvel ezelőtt megírt és sikeresnek minősített pályázatok nyomán most születtek meg a támogatási szerződések és következhetnek a versenytárgyalások és kivitelezés.
2021. március 02., 15:332021. március 02., 15:33
2021. március 02., 16:102021. március 02., 16:10
Az Országos Regionális Operatív Program keretében Cseke Attila, a fejlesztési és közigazgatási miniszter által pénteken aláírt támogatói szerződés értelmében Szováta 14 millió lej támogatásban, Radnót pedig 15,5 millió lej támogatásban részesül – olvasható a szerkesztőségünknek is eljuttatott közleményben. A részleteket a városok polgármesterei mondták el a Székelyhonnak.
Szováta polgármestere, Fülöp László érdeklődésünkre elmondta, több mint három évvel ezelőtt készítették el és adták le a pályázatot, amelyben
„Közös és nagy munka volt követni a kiírásokat, összeállítani a pályázatot, elkészíteni a terveket és ebben sokan részt vettek, akiknek hálásan köszönöm az eddigi munkát és azt is, hogy ezután segíteni fognak a kivitelezésben is. Hiszen ezután következik a versenytárgyalás és a munkálatok elkezdése, és reméljük, hogy még ebben a mandátumban el is készül az új kulturális központ és a főtéri park” – fejtette ki a településvezető.
Mint részletezte, a pályázat értelmében egy kulturális központot hoznak létre, ahol többek között egy állandó kiállítótermet tartanak fent a szovátai művészeknek. Már egyeztettek a helyi alkotókkal az állandó tárlatról, de helyet fognak adni fiatal tehetséges művészeknek is, hogy bemutathassák munkáikat. A központ mellett, a pályázaton nyert összegből (amelynek mindössze 2 százalékát kell a helyi önkormányzatnak biztosítania)
Itt, a beruházásnak köszönhetően zöldövezet és padok várják majd a helyieket és a városba látogatókat, de lesz öt szobortalapzat is, amelyre majd a helyi művészek alkotásai kerülnek.
Szovátán hamarosan megkezdődnek a munkálatok a volt Doina mozi környékén, ahol az
Mint a polgármestertől megtudtuk, itt már kiválasztották a kivitelezőt, és remélik, hogy jövő év végére már megújulva pompázhat a volt mozi és annak környéke. Ezt a pályázatot 2016-ban állították össze, majd többszöri próbálkozás után pályáztak sikeresen, és végül most kezdődnek el a munkálatok.
Radnóton uniós pénzalapokból jelenleg hőszigetelik a művelődési házat és a polgármesteri hivatalt, és hamarosan kiírják a versenytárgyalást a most aláírt támogatási szerződésben szereplő tervek megvalósítására. Mint Ioan Nicoară polgármestertől megtudtuk, a mostani, nagylélegzetű uniós pályázatból a városhoz tartozó Maroscsapón egy kultúrotthont alakítanak ki, és
Nicoară elmondta, mindkét uniós pályázat nagyon fontos a város és a hozzá tartozó települések számára, hiszen ekkora lélegzetű befektetéseket uniós pályázat nélkül szinte lehetetlen megvalósítani.
Kimutatást kért a fejlesztési minisztérium az önkormányzatoktól az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) keretéből finanszírozott beruházások kivitelezési stádiumáról. Arra kíváncsiak, hogy ezek elkészülnek-e határidőre vagy sem.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
1 hozzászólás