
Újabb pályázatok révén teszik még szebbé Szovátát az elkövetkezőkben. Archív
Fotó: Haáz Vince
Szovátán kulturális központot hoznak létre és főteret alakítanak ki, Radnóton pedig szociális tömbházakat építenek uniós pénzalapokból. A több mint három évvel ezelőtt megírt és sikeresnek minősített pályázatok nyomán most születtek meg a támogatási szerződések és következhetnek a versenytárgyalások és kivitelezés.
2021. március 02., 15:332021. március 02., 15:33
2021. március 02., 16:102021. március 02., 16:10
Az Országos Regionális Operatív Program keretében Cseke Attila, a fejlesztési és közigazgatási miniszter által pénteken aláírt támogatói szerződés értelmében Szováta 14 millió lej támogatásban, Radnót pedig 15,5 millió lej támogatásban részesül – olvasható a szerkesztőségünknek is eljuttatott közleményben. A részleteket a városok polgármesterei mondták el a Székelyhonnak.
Szováta polgármestere, Fülöp László érdeklődésünkre elmondta, több mint három évvel ezelőtt készítették el és adták le a pályázatot, amelyben
„Közös és nagy munka volt követni a kiírásokat, összeállítani a pályázatot, elkészíteni a terveket és ebben sokan részt vettek, akiknek hálásan köszönöm az eddigi munkát és azt is, hogy ezután segíteni fognak a kivitelezésben is. Hiszen ezután következik a versenytárgyalás és a munkálatok elkezdése, és reméljük, hogy még ebben a mandátumban el is készül az új kulturális központ és a főtéri park” – fejtette ki a településvezető.
Mint részletezte, a pályázat értelmében egy kulturális központot hoznak létre, ahol többek között egy állandó kiállítótermet tartanak fent a szovátai művészeknek. Már egyeztettek a helyi alkotókkal az állandó tárlatról, de helyet fognak adni fiatal tehetséges művészeknek is, hogy bemutathassák munkáikat. A központ mellett, a pályázaton nyert összegből (amelynek mindössze 2 százalékát kell a helyi önkormányzatnak biztosítania)
Itt, a beruházásnak köszönhetően zöldövezet és padok várják majd a helyieket és a városba látogatókat, de lesz öt szobortalapzat is, amelyre majd a helyi művészek alkotásai kerülnek.
Szovátán hamarosan megkezdődnek a munkálatok a volt Doina mozi környékén, ahol az
Mint a polgármestertől megtudtuk, itt már kiválasztották a kivitelezőt, és remélik, hogy jövő év végére már megújulva pompázhat a volt mozi és annak környéke. Ezt a pályázatot 2016-ban állították össze, majd többszöri próbálkozás után pályáztak sikeresen, és végül most kezdődnek el a munkálatok.
Radnóton uniós pénzalapokból jelenleg hőszigetelik a művelődési házat és a polgármesteri hivatalt, és hamarosan kiírják a versenytárgyalást a most aláírt támogatási szerződésben szereplő tervek megvalósítására. Mint Ioan Nicoară polgármestertől megtudtuk, a mostani, nagylélegzetű uniós pályázatból a városhoz tartozó Maroscsapón egy kultúrotthont alakítanak ki, és
Nicoară elmondta, mindkét uniós pályázat nagyon fontos a város és a hozzá tartozó települések számára, hiszen ekkora lélegzetű befektetéseket uniós pályázat nélkül szinte lehetetlen megvalósítani.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
1 hozzászólás