Főzőudvarral bővült az immár tizedik alkalommal megszervezett Felcsíki Állatvásár és Gazdanap, amelyet szombaton tartottak a dánfalvi Kubik-gödörben.
2022. október 08., 14:562022. október 08., 14:56
2022. október 08., 14:582022. október 08., 14:58
Fotó: Barabás Hajnal
Főzőudvarral bővült az immár tizedik alkalommal megszervezett Felcsíki Állatvásár és Gazdanap, amelyet szombaton tartottak a dánfalvi Kubik-gödörben.
2022. október 08., 14:562022. október 08., 14:56
2022. október 08., 14:582022. október 08., 14:58
Fotó: Barabás Hajnal
„Ez a tizedik Felcsíki Állatvásár és Gazdanap a dánfalvi Kubik-gödörben, azonban már a 2000-es évektől szerveztek itt állatkiállításokat, így akár azt is mondhatjuk, hogy a kétéves járványidőszakot leszámítva már húszéves múltja van a rendezvénynek” – mondta Böjte Csongor Ernő, Dánfalva polgármestere. Tőle tudjuk, hogy
a színpad mögött, ahol a felcsíki községek önkormányzatainak, illetve közbirtokosságainak csapatai különböző helyi jellegzetességű ételeket készítettek. Részt vettek Csíkmadaras, Dánfalva, Csíkkarcfalva, Jenőfalva, valamint Csíkszentdomokos csapatai.
Fotó: Barabás Hajnal
„Külön öröm számomra, hogy Balánbánya is csatlakozott ehhez a kezdeményezéshez” – jegyezte meg Böjte Csongor Ernő, hozzátéve, hogy a főzőudvar célja nem a versengés, hanem a közös főzés élménye. Az elkészült ételeket ingyen kóstolhatták meg a vendégek.
Fotó: Barabás Hajnal
Az egyik üstben éppen csülkös pacal készült, kérdésünkre Máthé Zsolt, a domokosi csapat szakácsa elmondta, a zöldségalaphoz csontos köröm került, majd utána adta hozzá a csülköt és a pacalt. Mint kiderült, először vett részt ezen a eseményen az önkormányzat és a közbirtokosság közös csapatában.
Fotó: Barabás Hajnal
Az állatvásárra Madarastól egészen Domokosig érkeztek gazdák, szarvasmarhákat, lovakat, kutyákat, juhokat hoztak kiállításra, őshonos fajtákat is, illetve apró állatokat is, nyulakat, szárnyasokat. Minden olyan jószágot, amely előfordul a gazdaságan.
Fotó: Barabás Hajnal
A nap egyébként traktoros felvonulással kezdődött, majd a csíkkarcfalvi és csíkjenőfalvi fúvószenekar koncertje következett. A programban szerepelnek még különböző ügyességi versenyek, a kiállított jószágok pontozása, kutyabemutató, kézművesvásár és tombolahúzás. A napot a Fuse Band zenekar koncertje zárja.
Fotó: Barabás Hajnal
Fotó: Barabás Hajnal
Fotó: Barabás Hajnal
Fotó: Barabás Hajnal
Fotó: Barabás Hajnal
Fotó: Barabás Hajnal
Fotó: Barabás Hajnal
Fotó: Barabás Hajnal
Fotó: Barabás Hajnal
Fotó: Barabás Hajnal
Az első akkreditált doktori iskola, új mesteri és mérnöki képzések, modern laborok és épülő kampuszok jellemzik a Sapientia EMTE idei felvételi időszakát. Az egyetem vezetői Csíkszeredában ismertették a legfontosabb újdonságokat.
A fejlesztési minisztérium szerdán meghosszabbította a helyreállítási alapból (PNRR) finanszírozott beruházások elszámolási határidejét, és sürgeti az elszámolási kérések benyújtását.
Rövid ímélben értesítették Dolhai Istvánt, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetőjét, hogy július végéig láthatja el főkonzuli teendőit.
Az ország nagy részére elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM): a figyelmeztetés szerdán 37 megyére és Bukarestre, csütörtökön pedig 17 megyére és a fővárosra lesz érvényes.
Nicușor Dan államelnök szerdán, az ankarai NATO-csúcstalálkozó előtt kijelentette, hogy Románia a Fekete-tengeri régió fontosságát fogja hangsúlyozni.
Közzétették szerdán a nyolcadikosok országos képességfelmérő vizsgájának végleges eredményeit, miután elbírálták az óvásokat – közölte az Agerpres.
Szimbolikus időpontban, magyarországi idő szerint 19 óra 56 perckor indult újra kedd este az M1 műsora, miután délután az új vezetés leállította a hírszolgáltatást.
Védelmi és biztonsági beruházásokat finanszírozó nemzetközi pénzintézet létrehozásáról írt alá szándéknyilatkozatot kilenc ország az ankarai NATO-csúcson – jelentette be kedden Nicușor Dan román elnök.
Egyetlen igénylést sem kapott még a csíkszeredai városháza annak érdekében, hogy valaki játéktermet szeretne nyitni a város peremén kijelölt, erre a célra megfelelő övezetben. A városközpontban, lakóövezetekben viszont zárnak be a játéktermek.
szóljon hozzá!