A feldolgozó üzem még októberig működni fog. Archív
Fotó: Kristó Róbert
Még néhány hónapot működik, aztán beszünteti a termelést a Lactalis cégcsoporthoz tartozó csíkszeredai tejfeldolgozó üzem, amelynek bezárásáról pénteken értesült a nyilvánosság. Csíkszereda polgármestere és a cégcsoport képviselői hétfőn egyeztettek a helyzetről.
2024. június 17., 13:592024. június 17., 13:59
2024. június 17., 14:032024. június 17., 14:03
Miután pénteken nyilvánossá vált, hogy a csíkszeredai tejfeldolgozóra nem tart már igényt a tulajdonos és nemsokára bezárják, a 95 alkalmazottat pedig elbocsátják, a városvezetés találkozót kezdeményezett az illetékesekkel az ügyben. A hétfői találkozó után Korodi Attila polgármester kérdésünkre azt mondta, kifogásolta a tulajdonos képviselőinek a cégcsoport eljárását kommunikáció szempontjából, amit egyébként ők is elismertek. Egyúttal azt is közölték,
Korodi közölte még a tulajdonos képviselőivel, nem tudják elfogadni, hogy darabonként értékesítsék az üzemet, a városnak az a fontos, hogy ha lesz érdeklődő, ezt egy élelmiszeripari vállalat tudja átvenni. Azt mondták, ebben tudják vállalni a partnerséget – ismertette a városvezető.
Azt is kérték a csíkszeredai városháza részéről, összesítsék a munkaköröket, hogy ezt is tudják átadni a környéken tevékenykedő hét élelmiszeripari vállalatnak, és az ingatlan gépállományáról is kértek egy leírást az esetleges érdeklődők számára – tudtuk meg.
Bezárja csíkszeredai gyárát a Lactalis tejfeldolgozó: az üzem mind a 95 munkavállalóját elbocsátják, a csíkszeredai egység feladatait a Lactalis négy másik romániai üzeme veszi át – írja az MTI a vállalat közleményére hivatkozva.
Nem alaptalanul terjedt el a hír korábban, hogy bezárja csíkszeredai gyárát a Lactalis. Mint kiderítettük, a tejgyár már nem vette át a kisgazdáktól a tejet, ezért több tejcsarnok is bezárt, illetve a felvásárlási árat is nevetségesen alacsonyra tették.
Teherautó és személygépkocsi ütközött össze Ludason, a helyszínre nagy erőkkel szálltak ki a mentőegységek.
Tűzesethez riasztották a tűzoltókat Székelyvarságra az elmúlt éjszaka, ahol egy garázs kapott lángra – tájékoztatott a Hargita megyei tűzoltóság.
A deficitcsökkentő intézkedések részeként augusztus elsejétől megnövelné az áruforgalmi adót a kormány, és ezzel párhuzamosan áttérne a kétkulcsos áfára az ország. De mit hoz ez a gyakorlatban, mekkora lesz a drágulás jövő hónaptól?
Daniel David oktatási miniszter csütörtöki sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy két órával megemelik a pedagógusok kötelező heti óraszámát, az óraadó tanárok óraszáma pedig csökkenni fog.
Petre-Florin Manole munkaügyi miniszter csütörtöki sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy a havi bruttó 347 lejes étkezési támogatásban pedig csak a bruttó hatezer lejnél kisebb alapfizetésű közalkalmazottak fognak részesülni.
Negyvenhat eltűnt esetet tartanak nyilván Hargita megyében, közülük több mint a fele kiskorú, és jelentős arányban lányok. Minden eltűnést lehetséges bűncselekményként kezel a rendőrség.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter csütörtöki sajtótájékoztatóján közölte, hogy a fogyatékkal élő és a rákbeteg személyeknek nem kell egészségügyi szolgáltatási járulékot (CASS) fizetniük.
Daniel David csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a tanügyben nem lesznek leépítések és bérmódosítások.
A kormány deficitcsökkentő intézkedései részeként növelni fogja szeptember elsejétől a személygépkocsik úthasználati díját.
1 hozzászólás