Fotó: Pinti Attila
Hargita megyében egy nap alatt 21 ezer lejnyi pénzbírságot rótt ki a rendőrség azokra, akik megszegték a lakhelyi elkülönítésre vonatkozó intézkedéseket. Nőtt az intézményes karanténba, illetve otthoni elkülönítésbe helyezettek száma a megyében.
2020. március 25., 14:432020. március 25., 14:43
A keddi adatokhoz képest 22-ről 25-re nőtt szerdára az intézményes karanténba helyezettek száma Hargita megyében, és valamivel több mint százan esetben rendeltek el lakhelyi elkülönítést a hatóságok, így
Ugyanakkor kedd óta, 24 óra alatt 22-en hagyhatták el otthonukat, ugyanis esetükben lejárt a 14 napos elkülönítés időszaka – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal szerdán kiadott közleményéből. Ebben arra is kitérnek, hogy megyeszerte a karanténközpontokban összesen 350 hely áll a rendelkezésre.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az állami és helyi rendőrség, valamint a csendőrség ellenőrizte az éjszakai kijárási tilalom betartását, illetve jelentősen fokozta a lakhelyi elkülönítés alatt állók ellenőrzését is. Szerdáig, 24 óra alatt összesen 1706 izolált személy esetében ellenőrizték le, hogy otthon tartózkodnak-e.
A közleményben felhívják a figyelmet arra is, hogy a szükségállapotra vonatkozó előírások megszegését 100-tól 5000 lejig terjedő pénzbírsággal büntetik természetes személyek esetében, a törvénysértő jogi személyek pedig 1000-től 70 ezer lejig terjedő pénzbírságot kaphatnak. A vörös, illetve sárga zónának minősített országokból való hazatérésekre vonatkozó járványmegelőzési intézkedések (pl. valós információk megadása határátlépéskor, lakhelyi elkülönítés, karantén) megszegése 10 ezertől 20 ezer lejig terjedő pénzbírsággal sújtható, ám amennyiben a törvénysértő megvalósította a fertőző betegségek elleni küzdelem meghiúsításának a bűntettét, akár 15 éves börtönbüntetést is kaphat.
A prefektusi hivatal arra kér minden állampolgárt, hogy a lakosság biztonsága érdekében tartsák be a hatóságok javaslatait és maradjanak otthon.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 16 megyéjére.
Székelyudvarhelyen jelenleg több helyszínen is javában zajlanak a munkálatok a nagy mobilitási projekt részeként, így a közlekedőknek érdemes figyelni az időszakos korlátozásokra. Mutatjuk, hol vannak korlátozások, és mi szabadul fel a közeljövőben.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közölt adatai szerint az elmúlt egy évben a friss gyümölcsök és a vasúti szállítás drágult a legnagyobb mértékben, míg a cukor vagy a földgáz ára kisebb volt idén júniusban, mint egy évvel korábban.
Akit érdekel őseink történelme – legyen szó az ősi vallásról, lovas népünk mibenlétéről vagy a korai magyar hősök történelmi szerepéről –, annak idén is ott a helye a 2025. augusztus 8–10. között tartott VIII. Ősök Napja ünnepen.
Elérhető a Határtalanul program legújabb pályázata csütörtöktől – jelentette be a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára csütörtökön Sátoraljaújhelyen, a Rákóczi-táborban tartott sajtóeseményen.
Lépfenefertőzéssel (anthrax) kezelnek két személyt a bukaresti Matei Balș járványtani intézetben – közölte csütörtök este az egészségügyi minisztérium.
Románia készen áll hozzájárulni az ukrajnai béke megteremtéséhez és fenntartásához, valamint Oroszország elrettentéséhez – hangsúlyozta Nicușor Dan államfő „az elszántak koalíciójának” ülésén amelyet csütörtökön tartottak videókonferencia formájában.
Nyárádszeredai önkéntes tűzoltók is segítséget nyújtottak Magyarországon, miután orkán erejű vihar vonult végig számos településen és jelentős károkat okozott.
Csíkszereda jelentős részében áramszünetre ébredt a lakosság pénteken.
2025. július 1-jétől Romániában megszűnt a villamos energia árának állami korlátozása, amely az áram drágulását eredményezi.
3 hozzászólás