Fotó: Jancsó László
Nagy erővel, önkéntes munkával folyt a hét végén Tusnádfürdőn a Papok Feredőjeként ismert forrás felújítása. A munka minden hétvégén folytatódik – tudtuk meg.
2011. május 14., 16:092011. május 14., 16:09
2011. május 17., 11:402011. május 17., 11:40
Lelkesen dolgoztak az önkéntesek szombaton is
A tusnádfürdői Szent László Gyermekvédelmi Központot fenntartó Szent Ferenc Alapítvány vezetője, Böjte Csaba atya az általa kezdeményezett Szent István terv keretében javasolta a borvízforrás felújítását, az önkormányzat segítségével a hét végén is dolgoztak a Szovátáról, Szászvárosból, Déváról, Torockóról, Csíkszentdomokosról érkezett önkéntesek, akikhez helybeliek is társultak.
A forrás gyógyhatásáról, ahová néhai Kovács Miklós püspök a szegény sorsú betegeket vitte gyógyulni, a főút mellett az 1880-ban Gál Lajos és hitvese által állított kőkereszt is tanúskodik. Ez a felirat olvasható rajta: „Jézus éltünk szent forrása, betegeknek orvossága. Hála és dicsőség szent nevednek, mondja minden tiszta lélek”. A főútról a Papok vagy Szegények feredőjének is nevezett forrás felé védőkorláttal ellátott, megerősített ösvényt alakítottak ki, ez egy kis székely kaputól indul, a kapu előtt pedig a forrás történetét bemutató táblát helyeztek el. Pénteken és szombaton mintegy ötven önkéntes dolgozott a forrásnál, kiásták a deszkával padolt medencébe ömlött földet, megtalálták a szikla alatt a forrást.
Sok földet kellett kiásni
Mint Albert Tibor polgármester elmondta, nem medence lesz, ahová a hegyoldalról esővíz és hulladék kerülhet, hanem ennek oldalait megerősítik, pavilont, padot, asztalt helyeznek el, és a reumatikus panaszokra javallott forrás ivókúrára, illetve lábfürdőre lesz alkalmas. A kialakított ösvény továbbvezet a Csukás-tóhoz, amely így a forrás érintésével is megközelíthető lesz a turisták számára.
Mégsem mentek rongálás nélkül haza a bukaresti Dinamo focidrukkerei a hétfői csíkszeredai mérkőzés után, ugyanis székely zászlókat téptek le Mikóújfaluban és autókban is kárt tettek.
Több mint tízezer dugvány díszíti a csíkszeredai városháza előtti virágvázát, miután az utóbbi hetekben a városi kertészet a szerkezetét felújította és beborította növényekkel.
A Csíki Székely Múzeumban nyílt kiállítás a Csíkszeredai Sörgyár történetéről. A tárlat nemcsak a sörgyártás ipartörténetét mutatja be, hanem egy közösség emlékezését és kitartását is ünnepli – ötven év képekben, emberekben, történetekben.
A Márton Áron Tehetséggondozó Központ a 10. tanévére készül, amely várhatóan az utolsó lesz jelenlegi helyén, mivel a Székelyföld Labdarúgó Akadémia bővülő tevékenysége miatt a MÁTK rendelkezésére álló terek csökkentek – olvasható a közleményükben.
Elkezdődött a fakivágás Hargita Megye Tanácsának székhelye körül Csíkszeredában, hétfőn délelőtt.
Tereprendezés, telekkönyvek összevonása, a szükséges áramellátás biztosítása – javában zajlanak az előkészületek Csíkszentsimonban és a Gyimesközéplokhoz tartozó Hidegségen a sátortetős műjégpályák építésére, amelyek várhatóan idén elkészülnek.
A háromnapos eseménysorozaton néptáncosok, gazdálkodók, helyi lakosok és városi látogatók találkoznak, hogy együtt elevenítsék fel a régi idők kaszáló hangulatát.
Helikopterrel jött Székelyföldre pénteken Ion Țiriac, Románia legismertebb sport- és üzletembere, aki jégpályákat nézett meg, valamint az utánpótlás-jégkorongról is tárgyalt. Úgy tudjuk, hogy Zsögödben Lénárd András üzletemberrel is találkozott.
Fakivágásra készülnek Csíkszeredában, Hargita Megye Tanácsának székhelye körül, az érintett szakaszon útlezárásra kell számítani július 14-én, hétfőn.
Tizenöt éve indult útjára a Kaszáló Kaláka, amely idén is háromnapos eseménysorozattal várja a kézi kaszálás, a népi hagyományok, a közösségi lét és az értékőrző szórakozás iránt érdeklődőket Csíkszentkirályra.
szóljon hozzá!