
A kormány közel négy és félmillió lejjel száll be a tűzkárosult családok helyzetének rendezésébe
Fotó: Veres Nándor
4,4 millió lejből segíti a kormány Csíkszeredát a január 7-i tűzvész okozta helyzet rövid és hosszú távú rendezésében – tájékoztatott közleményben a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ).
2021. március 25., 19:512021. március 25., 19:51
2021. március 26., 11:142021. március 26., 11:14
A kormány anyagi támogatása több mindenre fordítható, a közlemény szerint költhetnek
befogadóiskola és szociális lakások építéséhez szükséges telkek vásárlására;
a lakókonténereket kiegészítő, egyéb mindennapi szükségleteket ellátó konténerek vásárlására;
a teljes konténerrendszer közművesítésére és az ehhez szükséges telek megvásárlásra.

Továbbra sincs konkrét terv arra vonatkozóan, mi lesz a január 7-ei csíksomlyói tűzeset károsultjainak hosszútávú sorsa, vagy ha vannak is elképzelések, egyelőre nem nyilvánosak. A város lakóit viszont erőteljesen foglalkoztatja a kérdés.
A 4,4 millió lejes támogatásból olyan szociális szolgáltatásokat is finanszírozhatnak, amelyekkel a csíkszeredai önkormányzat segíteni tud a mélyszegénységben élő, valamint a tűzesetben károsult családok gyermekeinek a felzárkózásában, a szülőknek a munkavállalásban és az egészségügyi ellátásban.
A szükséges pénzalapot az RMDSZ javaslatára tartalék-erőforrásaiból különítette el a kormány – derül ki a tájékoztatásból. A pénzösszegből Csíkszereda önkormányzata előkészíthet egy technikai dokumentációt is annak érdekében, hogy
Mint ismert, a január 7-i csíksomlyói tűzvész óta 28 család 116 tagjának a mai napig az Erőss Zsolt Arénában biztosítanak ideiglenes lakhatást.

Csíkszereda önkormányzata valószínűleg területet vásárol, hogy ott helyezzék el a részben leégett csíksomlyói romatelep Erőss Zsolt Arénában tartózkodó lakói számára a kormány által biztosított lakókonténereket. Ehhez azonban meg kell várni a költségvetés elfogadását.

Visszaköltözik a Somlyó utca 33-ba a tűzkárosultak többsége – ezt Sógor Enikő csíkszeredai alpolgármester jelentette be szerdán, miután előző nap az Erőss Zsolt Aréna lakóival folytatott egyeztetést a városháza. A környék lakói nem örülnek a visszaköltözés hírének.

Sírva menekülő anyák és gyerekek, óbégató és elkeseredett férfiak, lángokba borult putrik és gazdasági épületek, apokaliptikus, leírhatatlan látvány – ilyen volt a csíksomlyói cigánytelepen szétterjedő tűz következménye, ami több száz embert tett hajléktalanná.
Politikai források szerint a Szociáldemokrata Párt (PSD) vasárnap úgy döntött, hogy támogatja a Veștea-kabinet beiktatását a parlamentben, és részt vesz a kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
Meleg időre, helyenként kánikulára és kellemetlen hőérzetre, másrészt légköri instabilitásra vonatkozó figyelmeztetést adott ki az ország legnagyobb részére vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Vasárnap kezdődik a csillagászati nyár, a napforduló romániai idő szerint 11 óra 24 perckor lesz – írta a HungaroMet Zrt. szombaton a honlapján.
szóljon hozzá!