
Továbbra is megoldásra váró probléma az Erőss Zsolt Aréna ideiglenes lakóinak az elhelyezése
Fotó: Veres Nándor
Csíkszereda önkormányzata valószínűleg területet vásárol, hogy ott helyezzék el a részben leégett csíksomlyói romatelep Erőss Zsolt Arénában tartózkodó lakói számára a kormány által biztosított lakókonténereket. Ehhez azonban meg kell várni a költségvetés elfogadását – hangzott el a pénteki tanácsülésen.
2021. február 26., 14:572021. február 26., 14:57
2021. február 26., 16:332021. február 26., 16:33
Az ideiglenesen a városi sportcsarnokban elhelyezett tűzkárosult romák helyzetéről Szikszay László önkormányzati képviselő kért tájékoztatást napirend előtti felszólalásában, erre Sógor Enikő alpolgármester adott választ. Mint ismertette, a területvásárlás, esetleg -bérlés az egyetlen lehetőség arra, hogy a lakókonténereket elhelyezzék és közművesítést biztosítsanak – ez a középtávú megoldás a válsághelyzetre.
Hozzátette, hosszútávon nem volna okos döntés a gettósítás, ezért szociális lakások építésével lehetne segíteni a károsultak helyzetén. Az Erőss Zsolt Arénában jelenleg 110 személy tartózkodik, ez 19 családot jelent – tudtuk meg.
Korodi Attila polgármester szerint a másik kihívás az ügyben, hogy a helyi költségvetés elfogadásáig nem lehet beruházást kezdeményezni a területvásárlás érdekében, ez pedig még legalább 45 napot jelent. Ugyanakkor ha a telektulajdonosok jogi úton járnak el a Somlyó 33. számhoz tartozó területeken történt törvénytelen építkezések felszámolása érdekében, akkor további családok elhelyezését kell majd biztosítani, de nemcsak a lakhatás fontos, hanem olyan szociális programok indítása is, amelyek segítik a társadalmi beilleszkedést – emelte ki.
Elfogadta a testület a Petőfi Sándor utca 38. szám alatti Vigadó épülete rendeltetésének megváltoztatását, amely moziból multifunkcionális kulturális központ és irodaház típusú besorolást kapott. Erre azért volt szükség, mert Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa az ingatlant hosszú távú haszonbérleti szerződés alapján használatba venné és felújítaná. A határozattervezethez csatolt szakirodai jelentés szerint a filmforgalmazó vállalattól a város által korábban átvett épületben irodákat bérlő cég szerződése tavaly decemberben lejárt.
mert az ifjúságot érintő oktatási, kulturális, vállalkozásfejlesztési és más kérdésekben történő döntések előtt egyeztetni lehet ezzel a testülettel, bevonva őket a közéletbe. A szabályzat szerint a konzultatív tanácsban a csíki ifjúsági szervezetek szövetsége, a Sapientia Egyetem Hallgatói Önkormányzata, a csíki diákszervezetek és a Hargita Megyei Ifjúsági és Sportigazgatóság, valamint más ifjúsági szervezetek rendelkezhetnek képviselettel.
Tőke Ervin önkormányzati képviselő a Venczel József Szakközépiskola felújításának késlekedését tette szóvá, amelyet decemberben kellett volna befejezni, de még nincs kész, és a diákok emiatt továbbra is online tanulnak.
Sógor Enikő alpolgármester erről azt mondta, hogy ellenőrizték a helyzetet, és a késlekedés nemcsak a kivitelező hibája, mert a beavatkozási dokumentáció nem tért ki bizonyos munkálatokra, ugyanakkor előre nem látott akadályok is felmerültek. A munka viszont folyamatos, nem úgy, ahogy azt a József Attila Általános Iskola felújításánál látta, ahol egyik alkalommal egyetlen munkás sem volt a helyszínen – jegyezte meg.
Gyergyószentmiklós mindegyik lakónegyedében jellemző, hogy a lakók közterületeket foglalnak el, és azokat saját parkolóhelyként használják. A helyi rendőrség most akciót indít ennek megszüntetésére.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.
Kiközölte a Rákóczi Szövetség a Szülőföldön Magyarul Program idei támogatásigénylési időszakát.
Összeveszett a vendéglátóegység üzemeltetőjével, majd több mint 10 ezer lej értében rongált meg javakat egy férfi Salamás községben szombaton, akit azóta őrizetbe vettek a hatóságok – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Szászrégen után hétfőn Segesváron is megnyílt a gépjármű-nyilvántartási iroda, ami mintegy ötvenezer személyt szolgál ki.
Hűvösebb napokkal indul a hét Erdélyben, helyenként fagypont alatti minimumokkal. Március 21-től, a csillagászati tavasz kezdetétől azonban fokozatos felmelegedés várható, miközben a csapadék esélye egyelőre alacsony marad.
Különleges üzlet nyitotta meg kapuit hétfőn Marosvásárhelyen: az Ecostil szociális vállalkozás bemutatóterme olyan helyszín, ahol az upcycling – értéknövelő újrahasznosítás – és kézműves termékek mellett vintage ruhadarabok is várják az érdeklődőket.
Oana Țoiu külügyminiszter a Külügyek Tanácsának (CAE) hétfői brüsszeli ülése előtt kijelentette, hogy Románia egyik prioritása az energiaárak kordában tartása a közel-keleti háború körülményei között.
Románia még az idén nyáron meghívást kaphat a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezetbe (OECD) – jelentette ki hétfőn Mathias Cormann, a nemzetközi szervezet főtitkára.
Hat Hargita megyei iskolában nem szervezik meg a héten a nyolcadikosok próba-képességvizsgáját, miután a tanárok a szakszervezetek felszólítására úgy döntöttek, hogy bojkottálják az országos felmérést.
7 hozzászólás